Domů » Bleskovky » Google láká na nový Android L (5.0): Po jaké cukrovince ponese název? (aktualizováno)

Google láká na nový Android L (5.0): Po jaké cukrovince ponese název? (aktualizováno)

Google uvolnil další teaser, který má lákat na premiéru nové verze systému Android L. Už víme, že ponese číslovku 5.0, ale otazník zatím zůstává nad tím, po jaké cukrovince Google systém pojmenuje. V krátkém klipu se objevují označení jako Lemon Meringue Pie, Lava Cake, Lady Finger či Lemon Drop. Vtipně se zde objeví také Oreo, ale například Lollipop nebo dříve spekulovaný Lion úplně chybí. Jasno bychom ale měli mít v průběhu dnešního dne, maximálně zítra, jelikož na jeden z těchto termínů je naplánována premiéra Nexusu 6 a tabletu Nexus 9, které oba poběží právě na Androidu 5.0.

Aktualizováno:  Jeden z Google vývojářů zveřejnil screenshot z Androidu 5.0, kde je v horní stavové liště viditelná ikonka lízátka. Ponese tedy nakonec nová verze Androidu označení po této cukrovince – Lollipop?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  A ono záleží na jménu?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Viděl bych to jako pošťouchnutí do všech „co znamená L“ článků. Mě osobně je to jedno, ale líbí se mi, že Google dokáže upoutávky pojmout vtipně a nápaditě (a přitom to působí jen jako takový žert pro fanoušky).

  • Vojta (neregistrovaný)

   A celkově, to „L“ dává Androidu 5.0 takovej tajemnej nádech a taky je kvůli tomu spoustu článků po netu, tzn. taky pozornost. Třeba na Redditu mají vánoce z jakýchkoliv náznaků, jak se bude jmenovat. Tady to nikoho nezajímá no.

  • lerion (neregistrovaný)

   Mě spíš zajímá, co bude systém umět, jak se bude ovládat, jak bude vypadat, jak se bude chovat. To jsou důležité věci. A jaký dostane název? To je přece fuk…

  • Přesne tak, název dobrý systém nedělá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).