Sledujte nás na YouTube

Google Kalendář v novém: Material Design konečně i na desktopu

Jednoduchý a barevný Material Design představil Google v roce 2014 a nejpozději během následujícího roku již do nového kabátu převlékl většinu svých Android aplikací, takže korespondovaly s též redesignovaným Androidem 5 Lollipop. Klasické webové varianty služeb od Googlu ale dostávaly nový design výrazně pomaleji. Jednou z posledních služeb, která není ani tři roky po oficiální změně designu v novém, je Kalendář Google. To se ale teď konečně změní, Google totiž v úterý na svém blogu oznámil, že začal vypouštět novou verzi kalendáře.

Aktualizovaný webový kalendář přináší přehlednější rozvržení základní obrazovky, ikonky charakteristické pro Material Design a také vylepšené či nové funkce. Zajímavou novinkou je například možnost při vytváření nové události přidat odkazy na dokumenty, které se následně po kliknutí na hyperlink otevřou přímo v prostředí kalendáře v novém režimu Detail události. Zatímco tuto funkci ocení zejména uživatelé používající kalendář k pracovním účelům, nové bohatší možnosti formátování již přijdou vhod asi každému.

Praktický je také nový režim denního zobrazení, v němž si můžete zobrazit více kalendářů vedle sebe a snadno tak například koordinovat práci členů týmu.

Aktualizace by se měla během následujících dnů dostat ke všem uživatelům. Google na blogu uvádí, že nový vzhled lze aktivovat i manuálně pomocí tlačítka v pravém horním rohu kalendáře, ale ne všem se tato možnost zatím zobrazuje.

Pokud používáte G Suite (dříve Google Apps), nový vzhled si musíte aktivovat manuálně, jinak budete čekat až do konce listopadu. Jak na to popisuje Google na svém blogu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentáře

  1. Dano (neregistrovaný)

    Funguje, prehľad a práca s kalendárom na webe je oveľa lepšia…

  2. Honzys (neregistrovaný)

    Po upgradu do nové verze zmizela možnost zobrazit náhled mapy při zadání polohy události. Proč?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *