Domů » Bleskovky » Google Kalendář v novém: Material Design konečně i na desktopu

Google Kalendář v novém: Material Design konečně i na desktopu

Jednoduchý a barevný Material Design představil Google v roce 2014 a nejpozději během následujícího roku již do nového kabátu převlékl většinu svých Android aplikací, takže korespondovaly s též redesignovaným Androidem 5 Lollipop. Klasické webové varianty služeb od Googlu ale dostávaly nový design výrazně pomaleji. Jednou z posledních služeb, která není ani tři roky po oficiální změně designu v novém, je Kalendář Google. To se ale teď konečně změní, Google totiž v úterý na svém blogu oznámil, že začal vypouštět novou verzi kalendáře.

Aktualizovaný webový kalendář přináší přehlednější rozvržení základní obrazovky, ikonky charakteristické pro Material Design a také vylepšené či nové funkce. Zajímavou novinkou je například možnost při vytváření nové události přidat odkazy na dokumenty, které se následně po kliknutí na hyperlink otevřou přímo v prostředí kalendáře v novém režimu Detail události. Zatímco tuto funkci ocení zejména uživatelé používající kalendář k pracovním účelům, nové bohatší možnosti formátování již přijdou vhod asi každému.

Praktický je také nový režim denního zobrazení, v němž si můžete zobrazit více kalendářů vedle sebe a snadno tak například koordinovat práci členů týmu.

Aktualizace by se měla během následujících dnů dostat ke všem uživatelům. Google na blogu uvádí, že nový vzhled lze aktivovat i manuálně pomocí tlačítka v pravém horním rohu kalendáře, ale ne všem se tato možnost zatím zobrazuje.

Pokud používáte G Suite (dříve Google Apps), nový vzhled si musíte aktivovat manuálně, jinak budete čekat až do konce listopadu. Jak na to popisuje Google na svém blogu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments