Domů » Články » Google Home 2: co čekat od nástupce chytrého reproduktoru?

Google Home 2: co čekat od nástupce chytrého reproduktoru?

Softwarový gigant Google se svým reproduktorem Home měl původně dohnat Amazon a jeho asistentku Alexu na poli chytré domácnosti, záhy se ale celá řada chytrých reproduktorů ukázala jako mimořádně úspěšná. Google proto pod značkou Home zatím představoval jen další produkty, nikoli přímé nástupce.

google home copper
Reproduktor Google Home by si zasloužil nástupce

I vítěznou sestavu je nicméně čas od času třeba obměnit, aby se nevytratila dravost a tah na branku. Původní reproduktor Google Home totiž spatřil světlo světa v roce 2016, což je v technologickém světě skoro věčnost. Není tedy divu, že průkopník chytré domácnosti od Googlu je zralý na upgrade, což potvrzují i zprávy od Nikkei Asia Review. Co bychom u jeho nástupce rádi viděli?

Google Home 2 přijde s novým designem

Přiznejme si to – i když není Google Home bůhvíjak ošklivý, mnoho krásy také nepobral. Nejednomu dokonce stávající design připomíná osvěžovače vzduchu, čemuž musíme dát za pravdu. Na druhou stranu s tímto designem nekřičí na celé kolo, že právě tento kousek elektroniky je něco výjimečného, a nestrhává na sebe nechtěnou pozornost.

google home white
Design není vyloženě špatný, ale chtělo by to změnu

Nevzbuzovat nežádoucí pozornost a zároveň vypadat dobře není až tak nadlidský úkol. Konec konců i ostatní produkty z řady reproduktorů Home ukazují, že pokrytí látkou v decentních i odvážnějších barvách je dobrý směr. Aby toho nebylo málo, také konkurence v podobě Amazon Echo vzdává čistě plastový design a míří směrem k látkovému povrchu.

Google Home 2: těšíme se na vylepšený zvuk

Chytrý reproduktor je ve finále stále především reproduktor, který slouží pro přehrávání hudby. Chytré funkce jsou sice významným benefitem, ale pokud z něj nechcete primárně přehrávat hudbu, pak je to docela drahá legrace. Google Home sice nehraje vyloženě špatně, žádné terno to ale také není. V další generaci by si vylepšení zvuku určitě zasloužil.

google home image
Zvuk by to chtělo ještě trochu poladit

Úprava zvuku podle prostoru, kde se reproduktor nachází, pokročilejší ekvalizér, lepší zvuk při vyšší hlasitosti nebo pořádné párování dvou reproduktorů pro vytvoření pravého stereo efektu je jen zlomek možností, které by Google Home 2 posunuly na úplně jinou úroveň. Minimálně by v tomto ohledu dohnal konkurenci.

Spojení Home a WiFi

Google má ve svém portfoliu také intelignetní meshové routery Google WiFi. Pro šíření WiFi signálu po celém domě či bytě by přitom šlo využít právě chytré reproduktory, které by pro tuto funkci byly ideální. Odpadla by tak nutnost pro vytvoření husté WiFi sítě kupovat další jednoúčelové zařízení navíc.

Hub pro standardy chytré domácnosti

Reproduktory Home už nyní slouží jako výchozí zařízení pro zařizování chytré domácnosti. Pro spoustu standardů je nicméně potřebné dokupovat takzvané bridge, které zvládají například propojit chytré osvětlení právě s platformou Google Home. Tady se pro Google otevírá příležitost implementovat některé otevřené standardy přímo do Home 2, aby nebylo třeba dokupovat další zařízení.

google home desk
Místo několika hubů by mohl být jeden univerzální

Konkurence zvládá například integraci se standardem Zigbee, který je v rámci chytré domácnosti poměrně rozšířený. To by pro Home 2 byl dobrý začátek, nicméně Google by mohl jít ještě dále a domluvit se i s jinými poskytovateli dostupné chytré domácnosti, například se švédským gigantem IKEA.

Google Home 2: konečně bez drátu

Ačkoli jsou všechny reproduktory Google Home povedená zařízení, bez příslušenství třetích stran jsou bohužel zcela závislé na neustálém připojení do zásuvky. Nebylo by tak od věci, kdyby Google do druhé generace vlajkového reproduktoru přidal alespoň nějakou baterii, abychom nemuseli v každé situaci hledat zásuvku.

Podpora češtiny a oficiální prodej u nás

Reproduktory Google Home si získávají celosvětovou oblibu a naše republika není žádnou výjimkou. Bohužel to vše má jeden podstatný háček – Assistant stále neumí česky, což limituje také prodej v České republice. Reproduktory sice není problém zakoupit v takřka každém větším obchodě s elektronikou, nicméně je stále cítit, že se nejedná o nic oficiálního.

google home work
Už jenom ta čeština chybí …

Podpora českého jazyka by byla určitě vítanou změnou, vzhledem k tomu že penetrace anglického jazyka (či jiného z podporovaných) není na dostatečně vysoké úrovni. A spousta lidí se také zkrátka stydí s Assistantem hovořit jiným jazykem, než je jejich mateřština. Doufejme, že Google letos svůj nepřímý slib dodrží a Assistanta konečně lokalizuje.

Jakou funkci byste u Google Home 2 rádi viděli vy? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jakub
Anonym
jakub
Offline

Dobrý den, než by začaly z dalšími produkty tak by mohli dokončit jeden ta čeština by byla super mám Google home mini ale anglicky se teprve učím takže se moc s ním nedomluvim. Ocenil bych češtinu tak jako určitě další lidé.