Google Hangouts brzy nabídne integraci textových zpráv a Google Voice

Google ve středu na vývojářské konferenci I/O představil očekávaný komunikační systém pro iOS, Android a Chrome. Původně měl nést jméno Babel, ale nakonec Google využil již existující název Hangouts. Řada uživatelů doufala, že Hangouts bude schopný nahradit WhatsApp, Google Talk a tradiční SMS, v současné verzi to však není možné. Jedním z větších nedostatků je chybějící integrace SMS a Google Voice. Naštěstí dojde brzy k nápravě a integrování SMS, alespoň podle Dori Storbeck (manažerka Hangouts). Je to logický krok, jelikož konkurenční Facebook Messenger i Apple iMessage je již integrují.


Google Hangouts v běžném provozu

K připojení SMS by mělo dojít brzy, Google Voice je také v plánu, ale bude to v delším časovém horizontu. V článku serveru The Verge, Nikhyl Singhal potvrdil, že přijde, ale až v budoucnosti. Neposkytl žádné specifické datum, kdy by k integraci mohlo dojít. Google Hangouts má jistě i další problémy, relativně kontroverzní je povinnost vlastnit účet pro službu Google Plus, ale vývoj snad učiní službu použitelnější.

David Podzimek

6 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  iMassage? To chci :)

 2. marcoama (neregistrovaný)

  tak rano se TALK aktualizoval na Hangout. Novy vzhled je zajimavy.

 3. uni (neregistrovaný)

  Rekl bych, ze nez chybejici integrace SMS bych videl problem ve vyrazeni XMPP protokolu a protlacovani vlastniho, takze vysachovani oblibenych klientu, ktere lidi pro gTalk pouzivaji…. To je ale nezajima, pozice sily.

 4. mino (neregistrovaný)

  Skor by som rqdsej zoznam gtalk kontaktov so statusmi a moznostou videochatu s nimi.

 5. Muthor6 (neregistrovaný)

  Ano chybějící integrace Google Voice je strašlivý problém, hlavně tady pro nás v Evropě.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *