Domů » Bleskovky » Google Glass: Prohlédněte si, jak vypadaly jednotlivé prototypy chytrých brýlí

Google Glass: Prohlédněte si, jak vypadaly jednotlivé prototypy chytrých brýlí

Součástí konference Google I/O jsou i panely zaměřené na určitá témata. Na jednom z nich Jean Wang, jedna z členek týmu, která se účastnila celého vývoje projektu Google Glass, ukázala při prezentaci slide, který ukazoval postupný vývoj zařízení. Několik obrázků prototypů jsme viděli již dříve, ale tentokrát popsala celý proces, který ukazuje připojení mobilního telefonu k páru čoček, spolu s projektorem, který svítí přímo do oka. Skok z náhodných komponentů na vlastní materiály, utvářené pomocí 3D tisku, reprezentuje třetí varianta (vpravo nahoře). Na spodním řádku pak vidíme postupný pokrok ve vývoji.

 

Jean Wang také podotkla, že povedená parodie na Google Glass nebyla tak daleko od pravdy, jelikož tým na počátku zkoušel ovládání pomocí gest a hlasu. Samotný panel byl pojatý ve stylu TED a představoval sedm žen, které diskutují, jak se staly technickými lídry uvnitř společnosti. Zázznam si můžete prohlédnout celý nebo přeskočit přímo na část s Google Glass (čas 6:13) pro více detailů.

David Podzimek

3 komentářů

 1. Jenda (neregistrovaný)

  to video mi nefunguje :(

  • Vypadá to na chybku YT. Pro shlédnutí je třeba přepnout kvalitu na 240p. (Až se to rozběhne, je možno přepnout zpět na 360p.)

   Alternativně lze jít přímo třeba přes tento [odkaz]

  • David Podzimek

   Zkouším a funguje mi i ve více prohlížečích, můžete využít případně link, který psal Jiří :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).