Domů » Bleskovky » Smazali jste aplikaci Google Fotky? Váš telefon fotografie do cloudu bude posílat i nadále

Smazali jste aplikaci Google Fotky? Váš telefon fotografie do cloudu bude posílat i nadále

Americký list Nashville Business Journal (NBJ) přišel se zajímavým zjištěním: telefony s Androidem zálohují automaticky fotografie na cloud i poté, co z nich uživatel smaže aplikaci Google Fotky.

Jak uvedl NBJ, pokud uživatel v aplikaci Google Fotky na svém Android telefonu zapne funkci „zálohovat a synchronizovat“, nepřistupuje (jak by logicky očekával) k nastavení této aplikace, ale k nastavení celého telefonu. To znamená, že v případě, pokud uživatel následně aplikaci smaže, funkce zůstane zapnutá a všechny fotografie se zálohují na Google Fotky i nadále. Jelikož většina lidí se v nastavení svého telefonu pravidelně příliš „nehrabe“, je velmi pravděpodobné, že si mnoho z nich tuto volbu ponechalo zapnutou a fotografie se jim tak zálohují na cloud, aniž by o tom věděli.

Pokud tedy máte androidový telefon a někdy v minulosti jste používali aplikaci Google Fotky, doporučujeme vám zkontrolovat si nastavení telefonu a ujistit se, že máte synchronizaci fotografií vypnutou (pokud tedy své snímky samozřejmě nechcete na cloud zálohovat). I když je pravdou, že Google fotografie nezálohuje „svévolně“, ale v závislosti na nastavení provedeném uživatelem, bylo by jistě vhodné, pokud by americký gigant na tento nestandardní krok v aplikaci Google Fotky lépe upozornil.

Martin Stančík

14 komentářů

 1. Díky za info. A kde by to mělo být nastavené?

  • Majok (neregistrovaný)

   Nastavení – Účty – váš Google účet – rozkliknout a tam odškrtnout, co nechcete s Googlem synchronizovat (je tam toho spousta, co Google synchronizuje automaticky).

  • Jasný, to bylo první kam jsem se podíval, ale nenašel jsem to tam.

 2. Kikina (neregistrovaný)

  Prozradim vam tajemstvi. Kdyz odstranite aplikaci Kontakty, neprestanou se vam synchrnizovat kontakty s Google uctem. K tomu, aby se vam synchronizoval kalendar, nemusite mit nainstalovanou aplikaci Kalendar Google. Proste odjakziva tyto funkce ridi a nastavuje centrum uctu. Odstraneni jednotlivych aplikaci nema na spravu uctu vliv. Nikdy nemelo. Gratuluji k objeveni Ameriky.

  • Prasatko (neregistrovaný)

   Presne tak :) mi obcas prijde, ze ty clanky snad pisou (opisuji) lidi, co nikdy Android nepouzivali :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   No jo, pro nas samozrejmost, pro nektere jednodussi jedince naprosto nepochopitelna vec, ze synchronizace se nastavuje v nastaveni uctu – odjakziva.

  • Nechci se hádat, ale přijde mi to jako kec. Pokud si např. do CustomROM nainstaluji (resp. flashnu) GAPPS v nějaké alternativní podobě, tak v nastavení účtu si některé věci k synchronizaci nevybereš, resp. nejsou vůbec přítomny.

   Tedy neplatí, že je synchronizace nezávislá na aplikační výbavě.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Uni: Vytahl jsem ze supliku starou Xperii T s OmniROM a v nastavenich uctu to je.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný): co značí „to je“? Tam je 10 nebo i více položek…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tak schvalne.. o cem tu uz nejmin 15 minut mluvime, Mlho?

  • Fotky? Kontakty? Knihy? Nevím, je to jedno. Já jen poukazuji na chybnou premisu o předpokladu, že je možná synchronizace i bez případné aplikace.

  • petr (neregistrovaný)

   Mr. Arakin (neregistrovaný)Proč hned jednodušší lidé? Lidi zkátka nemaj potřebu se v tom hrabat. Pro ně je důležitý,že funguje volání sms a pár věcí navíc a o nějaké synchronizaci nemaj ani kládu. Takže si nemyslím,že jsou zrovna jednodušší. Prostě o tom neví.

 3. Kikina (neregistrovaný)

  Asi jsi nepochopil, že se tu bavime o systému od Google. Pokud si do mobilu nainstaluje něco upraveného, kde část systémových aplikací chybí, tak to tam nebudeš mít. Jsi osel, že nechapes rozdíl?

  • Nejsem a je otázka, zda tomu není naopak. Mám Stock Lenovo „Google“ systém a přesto mi tam chybí několik synch. služeb, protože prostě tu aplikaci nemám nainstalovanou.

   Nechápu, jak tak jednoznačný fakt může někdo chápat jako věc k rozporování nebo k diskusi…:-/

   Upadá to tu.. ..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).