Smazali jste aplikaci Google Fotky? Váš telefon fotografie do cloudu bude posílat i nadále

Americký list Nashville Business Journal (NBJ) přišel se zajímavým zjištěním: telefony s Androidem zálohují automaticky fotografie na cloud i poté, co z nich uživatel smaže aplikaci Google Fotky.

Jak uvedl NBJ, pokud uživatel v aplikaci Google Fotky na svém Android telefonu zapne funkci „zálohovat a synchronizovat“, nepřistupuje (jak by logicky očekával) k nastavení této aplikace, ale k nastavení celého telefonu. To znamená, že v případě, pokud uživatel následně aplikaci smaže, funkce zůstane zapnutá a všechny fotografie se zálohují na Google Fotky i nadále. Jelikož většina lidí se v nastavení svého telefonu pravidelně příliš „nehrabe“, je velmi pravděpodobné, že si mnoho z nich tuto volbu ponechalo zapnutou a fotografie se jim tak zálohují na cloud, aniž by o tom věděli.

blank

Pokud tedy máte androidový telefon a někdy v minulosti jste používali aplikaci Google Fotky, doporučujeme vám zkontrolovat si nastavení telefonu a ujistit se, že máte synchronizaci fotografií vypnutou (pokud tedy své snímky samozřejmě nechcete na cloud zálohovat). I když je pravdou, že Google fotografie nezálohuje „svévolně“, ale v závislosti na nastavení provedeném uživatelem, bylo by jistě vhodné, pokud by americký gigant na tento nestandardní krok v aplikaci Google Fotky lépe upozornil.

Autor článku blank
Martin Stančík

Kapitoly článku