Domů » Bleskovky » Google se chce vyhnout dalším pokutám od EU. Na Androidu bude doporučovat konkurenci

Google se chce vyhnout dalším pokutám od EU. Na Androidu bude doporučovat konkurenci

Uživatelé Androidu, kteří žijí v zemích Evropské unie, si nově budou moct svobodně vybrat webový prohlížeč. Google tak učiní v reakci na dvě astronomické pokuty, které mu mezi lety 2018 a 2019 udělila Evropská komise. První trest přišel v červenci loňského roku. Tehdy měl Google zaplatit 4,34 miliard eur. Letos v březnu pak internetový gigant obdržel další pokutu, tentokrát v hodnotě 1,5 miliardy eur.

Uživatelé Androidu si zvolí preferovaný prohlížeč i vyhledávač. Vybírat budou z pěti možností,“ uvedl pro Reuters nejmenovaný vedoucí pracovník Googlu. Společnost k rozhodnutí přistoupila ze dvou důvodů. Aby před zástupci Evropské unie neztratila důvěru a zároveň se vyhnula dalším vysokým pokutám.

Takhle budou vypadat obrazovky, které bude Google uživatelům v EU zobrazovat – na jedné je výběr vyhledávače, na druhém webový prohlížeč.
Takhle budou vypadat obrazovky, které bude Google uživatelům v EU zobrazovat – na jedné je výběr vyhledávače, na druhém webový prohlížeč.

Prohlížeč od Samsungu nabírá na popularitě. V počtu stažení porazil Firefox i Operu

Změnu přinese některá z následujících aktualizací operačního systému. Po jejím nainstalování se uživatelům při prvním otevření Google Play zobrazí obrazovka s nabídkou různých prohlížečů a vyhledávačů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments