Domů » Bleskovky » Airbnb čelí dalšímu tlaku Evropské unie. Musí začít zobrazovat konečnou cenu za ubytování

Airbnb čelí dalšímu tlaku Evropské unie. Musí začít zobrazovat konečnou cenu za ubytování

Evropská unie vyzvala společnost Airbnb, aby změnila dosavadní způsob, kterým zobrazuje ceny. Dalším problémem jsou některé části ve všeobecných podmínkách, které nejsou dostatečné transparentní a neposkytují zákazníkům odpovídající informace. Jinými slovy, částky, které zákazník vidí, jsou při finální rekapitulaci ještě navýšeny o různé poplatky. Airbnb má čas do konce srpna, aby tyto požadavky splnila.

Airbnb se problémy musí začít zabývat co nejdříve

Sdílená ekonomika je v současné době velmi oblíbená a lidé si stále častěji rezervují své ubytování online. Využívají u toho právě služeb Airbnb. Eurokomisařka Věra Jourová tvrdí, že popularita takové služby nemůže být odůvodněním k nedodržování spotřebitelských pravidel Evropské unie. Musí být prý jasně zřetelné kolik spotřebitelé zaplatí za službu a jak je to v případě stornování ubytování ze strany majitele bytu. Jourová očekává, že se těmito problémy bude Airbnb zabývat co nejdříve.

airbnb

Evropská komise a orgány pro ochranu spotřebitelů se v případě nutnosti sejdou se zástupci Airbnb v září. Evropská unie deklarovala, že v případě nedodržení podmínek a provedení potřebných změn, bude nucena použít jiné způsoby k prosazení svých požadavků.

‎Airbnb
Cena: zdarma
Airbnb
Airbnb
Autor: Airbnb
Cena: zdarma

Mimo cen a všeobecných podmínek má Evropská unie výhrady k dalším částem. Jedná se o právo spotřebitele žalovat svého hostitele v případě vzniklé škody. Dále je zde otázka vrácení daní a v neposlední řadě jde o možnost odstoupení od smlouvy ze strany zákazníka, která není dostatečně srozumitelná.

Vyjádření Airbnb

„Všechny připomínky bereme vážně a jsme odhodláni být tak transparentní, jak jen to bude možné. Naši hosté jsou informováni o všech poplatcích a daních vždy před konečným potvrzením své rezervace. Budeme nadále spolupracovat s úřady a orgány pro ochranu spotřebitelů.“

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Diskuze k článku

  1. Konečne, celkom nepríjemné keď Vám v Miami 3 hod pred nasťahovaním zruší majiteľ rezerváciu a AirBnb Vám dá ako bonus 80 USD na nájdenie nového (samozrejme všetko už je plné alebo predražené). AirBnb nikdy viac, zlatý Booking!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).