Domů » Bleskovky » Google dohání Apple: Android Wear nabídne kreslené emotikony a podporu WiFi

Google dohání Apple: Android Wear nabídne kreslené emotikony a podporu WiFi

Android Wear, coby platformu pro chytré hodinky a náramky čeká v následujících týdnech významná aktualizace. Google se touto informací pochlubil na svém oficiálním blogu, kde kromě jiného zveřejnil stěžejní část chystaných změn. Podle dostupných informací dojde k přepracování uživatelského rozhraní, které bude intuitivnější a snazší na orientaci. K nainstalovaným aplikacím a kontaktům se uživatelé dostanou mnohem rychleji, jelikož vývojáři tyto často používané položky přesunuli na pozici vedle domovské obrazovky.

 

K požadovaným funkcím se uživatelé dostanou během okamžiku a bez zdlouhavého listování napříč ostatními kartami. Mezi další novinky patří zpřístupnění modulu pro WiFi a podpora pohybových gest k procházení jednotlivých nabídek. V praxi postačí pouze správně nasměrovat zápěstí a opakováním stejného pohybu dojde k postupnému přepínání jednotlivých položek. K dalším užitečným funkcím se připojí možnost neustále spuštěných aplikací.

 

Praktické využití se nabízí například při navigaci v mapových podkladech a jiných aplikacích, které potřebujete mít stále aktivní. Aby byla zachována určitá míra úspory energie, spuštěný software se zobrazí pouze v momentě, kdy se na hodinky podíváte. V ostatních situacích dojde k pohasnutí displeje a přechodu do úsporného režimu.

 

Poslední novinku jsme si nechali záměrně na závěr. Ta souvisí s výběrem rychlých odpovědí na e-mailovou korespondenci a textové zprávy za pomoci emotikon. Na displej je půjde přímo nakreslit a následně odeslat zvolenému kontaktu. Říkáte si, že něco podobného tu již existuje? Google se zřejmě inspiroval u chytrých hodinek Apple Watch, které nabízí obdobnou možnost, byť v jiném grafickém kabátku. S uvolněním aktualizace se počítá v následujících týdnech, přičemž jako první se dostanou na řadu chytré hodinky LG Watch Urbane.

 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Tomáš Slavíček

  LG Watch Urbane nemají Android Wear… To ho dostanou?

  • Richard Streit

   Ahoj Tomáši, tahle informace je uvedena přímo na oficiálním Google blogu (viz. link v textu). Zřejmě máš na mysli model Watch Urbane LTE, který skutečně běží na jiném OS (LG Wearable Platform).

  • Tomáš Slavíček

   Jo, já to viděl i na oficiálním blogu… Takže LG má dva různé modely se stejným názvem? Člověk se pořád učí :)

  • Jsou dvě verze, LG Watch Urbane a LG Watch Urbane LTE [odkaz] :)

  • Tomáš Slavíček

   Z toho článku jsem taky chápal, že „Android Wear nahradil WebOS“ (taky dobré spojení :D) u obou… Dále ve výčtech rozdílů už to napsané není.

 2. Kolda (neregistrovaný)

  Opet dalsi neobjektivni bleskovka. Titulek clanku je akorat tak na flame. Nastve to i me jakozto fandu WP. Google avizoval wifi podporu, gps a nezavislost na telefonu jeste drive nez nekdo AppleWatch vubec vymyslel. U smajliku budiz ale to je jen tresnicka. Kdyz uz Apple neni takovy inovator tak alespon jeho sekta si to vysniva. Smutne.

  • JaroB (neregistrovaný)

   presne tak…ale takéto redakcie to len šperkujú …

  • Baroj (neregistrovaný)

   Jarob, ty so choď honit pérko nad svým Sony jakožto samozvaný vševěd všeho :) sleduju tě na vícero webech a všude plácáš ty stejný kraviny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).