Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google chystá překládání v reálném čase

Google chystá překládání v reálném čase

Google pracuje na nové funkci svého překládače, která má umožnit plynulé převádění mluveného slova do jiného jazyka v reálném čase. V praxi bychom se tak mohli dočkat situace, kdy si budou dva cizinci povídat, každý ve vlastní řeči, a telefon jednoho z nich jim bude oběma automaticky překládat.

S informací se deníku The Times pochlubil Hugo Barra, viceprezident divize Android ve společnosti Google, který prý pokrok vývojářů pravidelně sleduje. „Máme spoustu prototypů a já je ob týden sám zkouším a sleduji, jakého pokroku jsme zatím dosáhli.“

Kdo někdy vyzkoušel překladač Googlu, ví, že k porozumění cizího textu se hodí výborně, přesný a jazykově správný překlad od něj ale lze získat jen výjimečně. Podobný nápad proto budí u řady lidí oprávněné pochyby. Podle Barry ale firma v tomto ohledu velmi pokročila a u některých jazykových kombinací, jako příklad uvedl angličtinu a portugalštinu, se převody blíží dokonalosti.

Jedním dechem ale dodává, že před vývojáři leží ještě dlouhá cesta, než budou moci překládání v reálném čase nasadit do ostrého provozu. V příštím Nexusu proto podobnou funkci ještě rozhodně nehledejte.

Miroslav Havlíček

4 komentáře

 1. fero (neregistrovaný)

  To je celkem logické že to někdy bude, takže článek celkem mě příjde k ničemu

  • Vojta (neregistrovaný)

   To samý můžete říct o čemkoliv, například o mezigalaktických lodích(pokud budou).. Mě článek příjde informativní, jsem rád že na tomhle Google pracuje a dočkáme se toho..

 2. Jean Laroux (neregistrovaný)

  Ve spojení s Google glass to bude revoluce. Skvěle to využijí i neslyšící

 3. Šašek (neregistrovaný)

  A překladatelé nebudou mít co žrát.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel