Google chystá masivní nasazení AI. Roztřídí vám e-maily a vygeneruje obrázky do prezentace

gmail aplikace nahledak02
  • Funkce s podporou AI jsou zatím dostupné pouze vybraným uživatelům v USA
  • Do konce roku se ale mají rozšířit pro všechny
  • Týkají se služeb Gmail, Dokumenty, Prezentace, Tabulky, Chat nebo Meet 

Google odhalil nové funkce, které vylepší stávající nástroje a budou k tomu využívat především AI. Novinky se mají týkat služeb Gmail, Dokumenty, Tabulky i Prezentace. Ačkoliv v první fázi se plánuje rozšíření pouze mezi vybrané testovací uživatele v USA, ke konci roku budou funkce dostupné všem.

Například u Gmailu bude možné napsat pouze pár stručných bodů a AI podle nich vytvoří celou zprávu. Příchozí poštu dokáže jednoduše sumarizovat i třídit a vámi napsaný e-mail velmi rychle zkontroluje i opraví. Prezentace obohatí generování vlastních obrázků ale i zvuku nebo videa. Dokumenty nabídnou inspiraci v podobě brainstormingu a k dispozici bude taktéž sumarizace textů.

Tabulky přijdou s vylepšenou kategorizací i analýzou vložených dat. Novinky ale budou i ve službách Chat nebo Meet, kde bude AI zvládat zaznamenávat poznámky během hovoru nebo generovat nová pozadí.

Vypadá to, že umělá inteligence opravdu brzy vstoupí a u mnohých již vstoupila do našich životů ale především pracovních workflow. Mnohé procesy urychlí a zjednoduší. Širší adopce velkých hráčů, jako je právě Google, tedy byla jen otázkou času.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku