Domů » Bleskovky » Google Chrome změní vzhled: podívejte se, jak bude proměna vypadat

Google Chrome změní vzhled: podívejte se, jak bude proměna vypadat

Google pracuje na novém designovém jazyku pro Android. Dříve ho nazýval Material Design 2, v poslední době se však začíná objevovat označení Material Design Refresh. Nový vzhled sází zejména na jasnější barvy, více bílých ploch a zakulacené rohy. Když pomineme drobné změny v některých aplikacích, plné představení uvidíme pravděpodobně až s vydáním Androidu 9 P.

Nový vzhled se však evidentně bude týkat i oblíbeného prohlížeče Google Chrome, přičemž změny nebude ušetřena ani klasická desktopová verze.

Změny nepotěší každého

Hned na úvod si řekněme, že co funguje na mobilu, nemusí až tak dobře fungovat v počítačovém programu. Zaoblené hrany a světlý vzhled vůbec neladí s podobou Windows 10, což je přeci jen systém, na němž pravděpodobně většina lidí Chrome používá.

Velmi zvláštním rozhodnutím je také přesunutí tlačítka pro přidání nové karty před otevřené stránky. Stávající umístění za poslední otevřenou kartou dávalo větší smysl. Chrome nicméně určitý facelift potřebuje, stávající šedivý podklad také nepůsobí dvakrát moderně.

V případě mobilní varianty se pak již nový vzhled povedl více, líbí se mi zejména barvení stavové lišty do stejného odstínu, jako má navigační panel. V současných verzích je stavová lišta vždy o něco tmavší, což nepůsobí tak elegantně. Domovská obrazovka však opět obsahuje více bílých ploch, což není vzhledem k rostoucí oblibě OLED displejů zrovna šťastné rozhodnutí. Vyřešit by ho mohla snad jen podpora tmavého/nočního režimu.

Pokud si chcete novinky vyzkoušet také, můžete. V počítačové variantě je třeba si stáhnout Chrome Canary, v chrome://flags/ najít možnost #top-chrome-md a nastavit ji na Refresh. U Androidu je pak vše poněkud jednodušší, stačí mít aktualizovanou poslední verzi 66 a do adresního řádku zadat chrome://flags/#enable-chrome-modern-design a dvakrát restartovat prohlížeč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

11 komentářů

 1. Muzete prosim opravit nahledy obrazku, v soucasnem stavu absolutne nepouzitelne..

 2. Kdo víme, Google již tak kritizovaný současný design ještě více zhoršuje (např. Google Now/karty), v tomto set jim bohužel nedaří.

  + ani nevím kde ho kdo má, automaticky Ctrl+T. Září hodně oceňuji anonymní režim u Edge z syst. lišty, člověk co nemusí hledat po všech čertech a na Ctrl+Shift+N ne pokaždé vzpomene, ani nyní si nejsem jist správností.
  Co se týče designu okna, ten mají blbě stále, vůz poloha minimalizovat apod., který mají mimo std. a někdy to dost nas….

  • A ted to zkus cesky.

  • Modří vědí, že Google je kritizovaný zaq design, který současnými změnami ještě více zhoršuje (viz Google Now/karty-mobil).

   + u prohlížečů (PC) ani nevím kde prohlížeče mají, automaticky Ctrl+T. Oceňuji také aplikační zkratky v systémové liště, kdo má po čertech hledat zapnutí anonymního režimu nebo si vzpomenout na relativně složit Ctrl+Shift+N.

   Trojlístek čudlů v pravém horním rohu (Win) koukám je aktuálně v souladu s designem Winů, ale trvalo to.

 3. Nový vzhled je hodně pěkný ale to tlačítko na přidání nové karty mě moc nevyhovuje, ale přidali to tam asi včera protože v úterý jsem to „plusko“ ještě měl normálně

 4. Edge Zchromovatel, Chrome se stal pouzitelnym. Jsem rad, ze jsem mu dal dalsi sanci ppo letech. :D

  Nicmene tento design je hezky. Hravy, moderni a odpovida i novemu Androidu.

 5. No ak to bude ako na obrazku, tak s nim koncim. Teraz su karty az po vrch a na prepnutie staci ist mysou hore, takto sa budem musiaet trafit priamo na kartu. Uz neviem ktory z konkurentou to ma tiez tak a neda sa to pouzivat.

 6. Čekám hlavně na trvalý full screen a ovládání gesty a stále nic. Ty listy jsou hrozné. Nechci 5,7 palcový displej a pak koukat na 5 palcích na net

 7. Jak můžu tu novou blbou verzi dát zpět? Nelíbí se mi to, a dělá mi to v počítači problémy. Kdyby byl jen jeden, ještě bych to nějak snesla, ale je toho více, co mě tu rozčiluje, nejde mi pár věcí, jako například se mi pořád vypíná flash player, a pokaždé ho musím znovu a znovu potvrzovat, pak mi nejde dát na plochu více různých oken – google je pořád překrývá, nejde třeba word otevřít před stránku s googlem, i kalkulačka je schovaná za stránkou a tak s ní nemohu pracovat

 8. Vraťte původní vzhled, tohle je krok k horšímu !!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).