Domů » Bleskovky » Google Chrome změní vzhled: podívejte se, jak bude proměna vypadat

Google Chrome změní vzhled: podívejte se, jak bude proměna vypadat

Google pracuje na novém designovém jazyku pro Android. Dříve ho nazýval Material Design 2, v poslední době se však začíná objevovat označení Material Design Refresh. Nový vzhled sází zejména na jasnější barvy, více bílých ploch a zakulacené rohy. Když pomineme drobné změny v některých aplikacích, plné představení uvidíme pravděpodobně až s vydáním Androidu 9 P.

Nový vzhled se však evidentně bude týkat i oblíbeného prohlížeče Google Chrome, přičemž změny nebude ušetřena ani klasická desktopová verze.

Změny nepotěší každého

Hned na úvod si řekněme, že co funguje na mobilu, nemusí až tak dobře fungovat v počítačovém programu. Zaoblené hrany a světlý vzhled vůbec neladí s podobou Windows 10, což je přeci jen systém, na němž pravděpodobně většina lidí Chrome používá.

Velmi zvláštním rozhodnutím je také přesunutí tlačítka pro přidání nové karty před otevřené stránky. Stávající umístění za poslední otevřenou kartou dávalo větší smysl. Chrome nicméně určitý facelift potřebuje, stávající šedivý podklad také nepůsobí dvakrát moderně.

V případě mobilní varianty se pak již nový vzhled povedl více, líbí se mi zejména barvení stavové lišty do stejného odstínu, jako má navigační panel. V současných verzích je stavová lišta vždy o něco tmavší, což nepůsobí tak elegantně. Domovská obrazovka však opět obsahuje více bílých ploch, což není vzhledem k rostoucí oblibě OLED displejů zrovna šťastné rozhodnutí. Vyřešit by ho mohla snad jen podpora tmavého/nočního režimu.

Pokud si chcete novinky vyzkoušet také, můžete. V počítačové variantě je třeba si stáhnout Chrome Canary, v chrome://flags/ najít možnost #top-chrome-md a nastavit ji na Refresh. U Androidu je pak vše poněkud jednodušší, stačí mít aktualizovanou poslední verzi 66 a do adresního řádku zadat chrome://flags/#enable-chrome-modern-design a dvakrát restartovat prohlížeč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments