Domů » Bleskovky » Google a ti druzí: Loni se prodala miliarda smartphonů s Androidem

Google a ti druzí: Loni se prodala miliarda smartphonů s Androidem

Rok 2013 byl prvním, kdy se prodala miliarda chytrých telefonů; v loňském roce tuto metu překonaly pouze smartphony s operačním systémem Android. Velikost tohoto čísla dokazuje fakt, že Apple se nedávno pochlubil tím, že historicky prodal miliardu zařízení s iOS včetně iPadů a iPodů. Googlu na to stačil rok a pouze telefony.

  

Podle zveřejněných dat společnosti Strategy Analytics se loni prodalo celkem 1,283 miliard smartphonů, přesné číslo těch ze zeleným robotem činí 1,042 miliard, což dává podíl 81,2 procent. Patnáct procent si uzmul Apple s iOS, což je rovněž působivá hodnota, vezmeme-li v potaz, že v nabídce má pouze několik telefonů iPhone. Za loňský rok jich prodal 192,7 milionů, přičemž jen v posledním čtvrtletí to bylo 74,5 milionů.

 
Sázka na větší úhlopříčky se Apple vyplatila, v Q4 prodal rekordních 74,5 milionů smartphonů  

Třetí příčka patří Microsoftu a Windows Phone, telefonů s tímto systémem se prodalo o 3 miliony více než v předchozím roce, trh se smartphony ale rostl rychleji a tak podíl dlaždicového systému spadl z 3,6 procent na 3 procenta. Pokud výše uvedené procentní podíly odečtete od sta, vyjde vám 0,7 procent pro všechny ostatní systémy – BlackBerry, Firefox OS, Jolla atd.


Pomůže Microsoftu v růstu Windows 10?  

Zdá se, že karty jsou minimálně na pár let rozdané, nadvláda Androidu je drtivá, Apple si drží poctivé druhé místo a k méně viditelným změnám tak bude patrně docházet na samotném chvostu. Microsoft bude mít hodně práce, aby nespadl do kolonky ostatní; ostatní zase budou mít hodně práce, aby se z této kolonky vymanili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

152 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  Neuvěřitelný úspěch Androidu, nad výdělkem se ale nejvíc může smát Apple, Wp bude zřejmě dál klesat, až z jeho telefonů zmizí nápis Nokia úplně, protože Microsoft bude ve vitrínce společně s Prestigiem, jak už jsem to v některých obchodech viděl.

  • Iggy (neregistrovaný)

   V mém okolí je spousta lidí s Windows Phone 8.1 a přešli na něj z důvodu, že ve stejné cenové relaci byly Android telefony, pomalé, líné a sekající se.

   Druhý průšvih Androidu jsou bezpečnostní chyby, které se u starších modelů neopravují (na Androidu pod 4.4 běhá tak polovina přístrojů?)

   A poslední věc je tam, že sice je teď Android populární, ale nic netrvá věčně. Buď to bude jiný hráč a nebo i klidně Windows Phone, který ho na výsluní nahradí.

  • lerion (neregistrovaný)

   Iggy: Bezpečnostní chyba o které mluvíš je aktuálně na 60% všech přístrojů s Androidem…

   A přesně tak – dneska Android vede, ale co bude za pár let nikdo neví. Když přišel Apple s iPhonem, tak se mu také dva absolutní a nedohnatelní lídři trhu – Nokia a Microsoft smáli…

  • Michal (neregistrovaný)

   Android vede už 90% svého života a jeho podíl stále roste nejrychleji a to je prostě výkon, když dokáže růst z 80%. WP přišel jen o chvilku dýl a nedokázal vůbec nic.

  • Iggy (neregistrovaný)

   V ČR má WP podíl kolem 15 procent, to mi nepřijde vůbec zlé. Navíc každá konkurence je dobrá. A filozofie WP a Androidu byla od začátku jiná. Android je jako vir, který se rozlezl všude, protože to bylo ekonomicky nejvýhodnější pro výrobce telefonů a hlavně pro to, ze začátku doslova zválcoval konkurenci.

   Nicméně, nyní se čím dál více projevují nevýhody Androidu a myslím, že ty nevýhody budou začátkem jeho konce. Protože brzy přijde něco, co ho nahradí.

  • Taylor (neregistrovaný)

   Tak v mém okolí nikdo Windows phone nemá a asi ani mít nebude. Všichni jedou na iPhonech (různých generací) , také v mém okolí má velké zastoupení Samsung Galaxy S3 a pár HTC a v neposlední řadě čínské značky jako Zopo. Stále mi vrtá hlavou, jak může mít Windows phone tak velké zastoupení právě tady v ČR.

  • lerion (neregistrovaný)

   Vidíš a v mém okolí to je naopak. Cca 80% lidí má WP, pár iPhone, pár Android. Tím se to vyrovnává ;)

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: jenže tvoje okolí je máma, táta, manželka a pes :D To že u vás pes nemá WP nijak do statistiky nepřispívá :D

   Iggy: 15 podíl na prodejích za poslední rok, což je dost nahovno vezmeme-li v úvahu že část z toho berou zákazníci jako Lerion, kteří WP už měli předtím a obnovují. To znamená že ve společnosti se bude aktivně furt pohybovat tak mezi 3 maximálně 6% (to ani ve snu).

  • „vezmeme-li v úvahu že část z toho berou zákazníci jako Lerion, kteří WP už měli předtím a obnovují.“ Veď tak to máš aj s androidom

  • qrtzw (neregistrovaný)

   V mem okolí 3 známí nebo z rodiny, koupili Wp jako první systém, 4 kamarádi z Androidu, 1 nevím, a dva o něm teď uvažují, jeden z Androidu, druhý z iPhonu. Nevěříte? Mam kontakty. :)

  • Johny (neregistrovaný)

   L0LZ: Já to taky zmíňil s ohledem na aktivní zastoupení telefonů WP a úvahu nad tím, kolik lidí je dneska má, protože to jsou mizivá procenta a pokud chceš aby vývojáři pro tu platformu něco dělali, musí ta platforma bejt mezi lidma a musí mít nějak našlápnuto. A to zatim WP fakt nemá bez ohledu na to, co si tady kdo bude nalhávat a snít o tom, jak jeho kamarádi si ho třeba pořídí. Já mam přátel a známých celou kopu, furt se pohybuju ve společnosti a jestli tak ty 2-3% maj WP? Pfff, tak je to fakt moc. Kámošky 16-25 to nechtěj, protože v levný kategorii to neumí fotit a !nemá to aplikace! (a lerionovo „já tam mam co potřebuju“ na tom fakt nic nezmění) a je to hnusný prostředí a lidi z podnikatelský sféry to nechtěj, protože to sou trapácký krabičky od mejdla, k ničemu to nepřipojí a chybí jim tam aplikace. Takže kdo zbejvá a s kym se nestýkam jsou běžný makáči z fabriky, ženy na mateřské a ženy středního a vyššího věku. Což by tak odpovídalo si myslim ;-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Máma, táta, žena a on, pes si zatím nevybral :D

  • mmof (neregistrovaný)

   To je uz subjektivní pohled a ze se nikomu nelíbí je hodně odvazne tvrzení. Kvůli originalnimu pojetí systému jsem si jej taky koupil. Jeden z důvodů. je to cisty design, tobě se třeba nelíbí jinému zase ano, kvůli tomu ten podíl není takový. Navíc je to prostředí díky dláždicím velmi funkční, ale to netřeba opakovat. :) To je objektivni názor toho, kdo používá rád i jine systémy , ne subjektivní WP fanatika aby jsme se vyvarovali tomuto označení. Proč porad zminujete ze nebudou apps, když tohle je vyřešené díky W10.

  • Johny (neregistrovaný)

   MMOF: jenže tohle není vyřešené díky W10 ale je to vyřešené už od Windows 8 a všiml jsi si nějakého rapidního nárůstu?

  • mmof (neregistrovaný)

   Aplikace se dnes neobjeví automaticky ve druhém Storu a musí se upravovat pro ostatní zařízení.

 2. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Ve svetle vysledku uvedenych v clanku, kroku, ktere MS udelal v posldnich mesicich a hlavne na zaklade teto vcerejsi zpravy WSJ: [odkaz]

  ..je jasne, ze vedeni MS dosla trpelivost. Po ctyrech letech je jasne, ze experiment jmenem WP je naprostym fiaskem a je potreba se poohlednout po jinych moznostech, jak dostach microsofti ekosystem a sluzby na smartphony. Tomuto projektu davam hodne sanci a drzim Microsoftu palce.

  • Martin II (neregistrovaný)

   MR.ARAKIN: Tie tvoje goebbelsovke vylevy…ktore postujes do kazdej diskusie. Si taky druhy SmisekCZ. Veris ze 1000x opakovana loz bude pravdou. MS nedosla trpezlivost. Mobilov s WP sa predava stale viac a aj uzivatelska zakladna rastie.

  • QFresh10 (neregistrovaný)

   Počkej on zase prijde s jinými argumenty. MS, jako jedna z nejbohatších softwarových firem si tohle snad dovolit může. Navíc system na telefonech je pro něj duletity taky. Sami se k tomu vyjádřili, o podíl jim až tak nejde. a ani jít nemusí, appky s w10 mají zajištěné, budoucnost os taky, neboť je taktéž univerzální a ten stejný nebude pouze na telefonech. No jeje, to zas dostanu schytané, že si o WP nemyslím to špatné :D.

   Mám pocit, ze arakina, smiska a pod snad ten system nějak urazi, jinak si to nedovedu vysvětlit.

  • abc (neregistrovaný)

   Ano, roste, ale v záporných číslech, celosvětový podíl spadl (opět) na úžasné 3,0% z 3,6%, což je pád o 17%, tomu tedy říkám růst :)

   Za ty PR řeči by ses nemusel stydět ani jako zaměstnanec MS.

  • abc (neregistrovaný), mas problem s chapanim? podiel na trhu OS, a počet predanych zariadeni je sakra rozdiel

  • abc (neregistrovaný)

   Nemám a nepopírám, podíl je ale důležitější, je jedno, kolik uživatelů OS používá, důležitější je však poměr k celku, tedy podíl v procentech, v tomto případě celosvětový. To, že MS prodal o X ks více mobilů je jen cenou útěchy, podíl (=důležitost, míra podpory…) klesá a to je hlavní.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   L0LZ: Telefonu s WP se loni prodalo 38 milionu. Telofonu s Androidem pres 1 milliardu. Dokazes si to cislo vubec predstavit? Pres jednu miliardu – 27x vic. Podil na trhu je mnohem vyznamnejsim ukazatelem, nez absolutni pocet prodanych kusu.

   Martin II: rad si poslechnu tvuj nazor na investici MS do CM a tvuj pohled a duvody, ktere MS k tomuto kroku vedli. Ja jsem jenom napsal svuj nazor, od tebe slysim jenom placani a obvinovani z Goebbelsovskych vylevu. Porad nechapes, ze diskuse jsou od toho, aby v nich lide psali sve nazory. Tak to udelej taky a prestan se navazet do kazdeho, kdo ma svuj, i kdyz jiny nazor.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný), Porovnávať jednu značku k tisícom je kravina.

   Včom je podiel dôležitejši ?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   L0LZ: ja se nebavim o znackach ale o OS a jeho podilu na celkovem trhu.

  • abc (neregistrovaný)

   Furt dokola, podíl na trhu rozhoduje o míře podpory platformy ze strany vývojářů.

   Proto se nelze divit, že mnohdy se na WP stává, že aplikace chodí pozdě, vůbec nebo jsou nedotažené. Prioritu mají pochopitelně Android a iOS, WP je až ten v poslední vzadu, pro kterého se aplikace dělají až jako poslední, a pokud zbudou peníze na vývoj a support.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   L0LZ: Pokud nechapes, v cem je podil dulezity, je zbytecne dal diskutovat. Dopln si vzdelani, zacni treba tady: [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   Mr. Arakin: Ty toho taky dost nechápeš. O podíl zas až tak nejde. MS WP neprodává, ale vydělává na prodeji svých služeb. A jestli budou jeho služby na 10 tis. nebo 10 mil. telefonů je sakra rozdíl…

   Jasně, miliarda je stále mnohem víc, ale (asi mi to nebudeš věřit), 10 000 je mnohem méně než 1 000 000.

  • Michal (neregistrovaný)

   Teď už ho neprodává, protože za ten bazmek nikdo nechtěl platit, ale i když ho dává zdarma, tak o to téměř nestojí ani výrobci, ani zákazníci.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ještě aby za ten tvůj „bazmek“ (fakt by mě zajímalo na základě čeho jsi to tak nazval) platili – kdo dneska platí za OS v telefonu? Nevím o nikom.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Mceza: na tohle fakt nema cenu reagovat. Tobe chybi naproste ekonomicke zaklady. Porad cekam kdo z mistnich fanboys mi napise nejake logicke duvody, pro MS investuje do CM.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ekonomických základů mám dost. Děkuji za optání.

   A logické důvody? Třeba to, že tak bude mít na CM OneDrive, SharePoint, Office, Skype, Xbox Music, Bing a Cortanu? Kolik dalších důvodů chceš?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Takže investuje do systému, který má ještě mnohem méně uživatelů než WP jenom proto, aby na něm měl své služby. Ano to zní opravdu logicky… :-D

  • Arakin: ty asi nevelmi sledujes diane okolo MS (okrem negativnych veci aby si si mohol kopnut) vsak? Sam MS povedal ze sa hlavne zamerjavaju na sluzby. Investicia do CM moze byt dobra ked im zaruci exluzivitu, ze kazdy CM pojd defaultne na sluzbach MS a Google uplne vynecha. Co myslis preco vydavaju tak svizne svoje produkty na iOS a Android? Zamysli sa ;)

  • to je sice moc hezka predstava, ale pocitam ze tak 90 procent uzivatelu CM jednim tahem instalujem krome CM10.zip i gapps.zip. myslis ze kdyz jim tam nekdo da MS sluzby, ze s radosti udelaji switch? hahaha :-D

  • V tomto pripade nejde vobec o Switch aleo o prelakanie Androidaka na WP ;) Ale skor o prelakanie z G sluzieb na MS sluzby ;) Netreba sa danu vec pozerat ako fanatik wepezwanil :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tomassx1: Z tohoto pohledu je Cm naprosto nezajimava platforma, protoze ma mnohem mene uzivatelu nez WP. Zamysli se..

  • Nezaujimava pre teba :) Preto ty sedis doma za svojim pocitacom a hejtujes (trolujes) na MS, kdezto MS je jedna z najuspesnejsich firiem na svete ;)

  • teIgor (neregistrovaný)

   Arakin Halo tuk tuk zamysli se… :D aha :D

   A kdyby se to týkalo Androidu tak to vychvaluješ

  • „..je jasne, ze vedeni MS dosla trpelivost. Po ctyrech letech je jasne, ze experiment jmenem WP je naprostym fiaskem a je potreba se poohlednout po jinych moznostech, jak dostach microsofti ekosystem a sluzby na smartphony.“

   Este k tomuto, ze ked to ty vidis s niecim zle, tak to velke a uspesne firmy mozu vidiet inak (preto su tam kde su a aj ty si tam kde si ;) ). Je pravda ze je to z ineho odvetvia priemyslu, ale je to pekny priklad :)

   [odkaz]

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tady ma nekdo problemy s chapanim psaneho textu. Ja naopak MS chvalim a doufam, ze jim to vyjde. Chci aby byl treti hrac, ktery bude vyvoj posouvat dal. Ze to nebude WP je ted jiz na slunce jasnejsi. Tak verim, ze MS to vyjde s CM. Silu i prostredky na to ma a s CM, pokud to nepodelaji, by se to mohlo povest.

  • Pises sam o seba s tym problemom s chapanim? Ten priklad bol prave na to ze jasne je to akurat tak v tvojej hlave (hadaj preco). MS nema za potrebu WP ukoncovat, jemu nie je dolezite % celosvetoveho rozdielu a to povedal sam Nadela. Ako som pisal, zamysli sa nad tym vsetkym co som ti tu popisal. To ze MS chvalis, chvalis len kvoli tomu lebo investoval do vyvojarov ktory robi s Androidm. Ale ako sme mohli vidiet uspech Androida od Nokia/MS bol ako by som to povedal…fail? Preto teraz isiel za CM ktory je v ociach BFU trosku znamesia vec a skusi o cez nich ked uz ich vlastny Adroid bol o nicom. Skus to pochopit prosim a nebud druhy smisek, ci a ty nam das nejaky Termin kedy MS ukonci WP?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tomassx1: Opravdu nechapu, co ti na tom neni jasne, vzdyt pisu to same co ty, jenom jinymi slovy. Chteji bojovat proti Googlu a jeho slubam, s WP to nevyslo, tak to zkusi s CM. Podle me maji sanci a drzim jim palce. Konkurence je dobra vec.

  • Arakin: Tu cast chapem o ktorej hovorime spolocne. Ja som myslel ale tu cast ze to nebude WP. Ja tuto moznost este stale nezahadzujem. CM bude len dalsia fronta. MS s tym celym odkupom Nokia prespal rok 2014 a na plno sa zaoberal s W10. Dufam ale ze teraz s prichodom W10 to budu robit trosku sviznejsie, ako updati, distribuciu, vydavanie Telefon na trh atd atd. Uvidime, nechame sa prekvapit. Ale rozhodne CM nebude nahrada za WP do Lumii. Podla mna CM bude distribuovane tak ako doteraz len s tym rozdielom ze tam budu sluzby od MS. Lumiu alebo ine zariadenie priamo od MS s CM nebude podla mojho nazoru, mozno sa mylim, uvidime :) Dufam ze sme sa teraz pochopili z obidvoch stran :P

 3. Iggy (neregistrovaný)

  Ano, Android si užívá popularity a prodává se, jenže není všechno zlato co se třpytí.

  Dneska se mi třeba dostal do ruky nově koupený Samsung Core (2 x 1.2GH s Android 4.2, který nejde aktualizovat). Telefon je líný, android děravý.

  V dané cenové relaci je mnohem lepší volbou Lumia 630.

  Jenže Android je prostě populární a lidi na něj slyší. Proto vládne.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ze se Samsung seka a je pomaly diky TouchWiz bez ohledu na to jestli jde o vlajkovou lod, nebo totalni low-end tady vsichni vime. Kupovat takove podradne pordukty je chybou tvoji, ne Androidu.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Podřadný produkt za 4000 Kč? Navíc já jsem ho nekupoval, jen se mi dostal do ruky. :-) Většina lidí, co si koupí telefon nerozumí přesným parametrům a neorientují se tak jako my.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   TouchWiz udela podradny produkt i z telefonu za 20 tisic. Problem neni v Androidu ale v Samsungu. Podivej sa jakita Android na Moto E. A to je telefon za 3 tisice. Tak tady nezvan nesmysly o pomalem Androidu.

  • xda (neregistrovaný)

   Ty tve keci stoji fakt za to.

  • Iggy (neregistrovaný)

   No nevím, tablet mám Nexus 7 a že by to bylo rychlé a svižné… Bohužel není, ale co se týče tabletu, tam má pro mne Android své opodstatnění díky větší nabídce výukových aplikací pro děti.

  • lerion (neregistrovaný)

   Arakine, ale vždyť tady jde o celek. To, že Android je náchylný na to, co s ním výrobce provede je chyba Androidu (což nijak nesnižuje to, že Samsungy jsou pomalé protože TouchWiz).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Iggy ja ma shodou okolnosti take nexus 7 a mne se neseka. Chyba je u tebe, ne v androidu.

   Lerionb android neni nachylny, nachylni jsou vyrobci jako Samsung. A i ten si to uz zrejme uvedomil.

  • Michal (neregistrovaný)

   Náchylný na to, co s ním výrobce udělá je chyba systému? Bože to jsou kecy. Chyba systému může být pouze to, že si ho zákazníci nekupují, nic víc.

  • Iggy (neregistrovaný)

   nepíšu že se seká, ale že je oproti Lumii 925 líný, reakce na cokoliv je mnohem pomalejší (i spouštění aplikací)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Iggy: jeste jednou. Muj pomaly neni, chyba je u tebe.

  • lerion (neregistrovaný)

   Tvrzení „chyba je u tebe“ je samozřejmě pravdivé. Ale díky obrovské fragmentaci Androidu vlastně nic neříkající…

  • Iggy (neregistrovaný)

   Obávám se, že není. Že to je prostě vlastnost. Chová se to tak i po factory resetu :-).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Iggy: v tom pripade ho reklamuj, protoze je rozbity. Tohle neni normalni chovani. To je stejne jako bys mi tvrdil, ze auta normalne nejezdi, protoze to tvoje nejede a moje uplne stejne jede bez problemu

  • Iggy (neregistrovaný)

   Obávám se, že to je normální chování, chová se tak i nexus 7 tchána i bratra. Prostě mají lagy. A někdy docela velké.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   V tom pripade mam stesti, ze mam nejaky zazracny. Nebo tady sproste lzes.

  • Iggy (neregistrovaný)

   A nebo má prostě každý jiný nároky na to něco označit za líné nebo svižné. :-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Srovnani rychlosti spousteni aplikaci je na netu mraky. S timhle na me nechod.

   Treba tady a to LG G3 nema cisty Android: [odkaz]

  • quidj (neregistrovaný)

   Arakin je to tak. Vybírat občas telefon s Androidem je takové o doufaní, ze na tomto kusu bude dobre fungovat a to i po letech. Je asi jinak uzpůsobený a podobne jako Chrpme nenazrany na Ramku. Tohle není hejt, nemam zrovna rad Androidy, ale nehejtuju je. :)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Vybirat Android je pouzivani hlavy. To same pak plati pri jeho pouzivani. Problemy maji pouze ti, co spatne vybrali, nebo instaluji bez premysleni kazdou kravinu.

  • Arakin: zase zle. Toto nie je pekny Argument pre Android. Preco to pri konkurencii riesit nemusim?

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Tomassx: Protoze tam aplikace nejsou.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   *mysleno WP

  • Lukas: hahaha…nevadi, skusil si, nevidalo, ja sa nehnevam :)

 4. WP fanatici do posledného dňa budú brániť ten skvost najrýchlejší a všetko naj čo sa len dá , škoda že nie to najdôležitejšie a to % :( indovia a 520 ky to tento rok potiahli,ale čo tento ?

  • Iggy (neregistrovaný)

   Proč by to mělo být nejdůležitější. Já jsem vystřídal pěkných pár Androidů a teď mám Lumii 925 a tak rychlý a stabilní Android jsem neměl ani v telefonu kolem 10000 Kč. Jsem maximálně spokojený. Ať si každý kupuje, co chce. Ale jak jsem psal výše, i Android má své pořádné mouchy, ale momentálně je IN.

  • Ale nikto tu nerobí z androidu to najlepšie a najdokonalejšie :) má chyby ako každý operačný systém ,len WP fanatici robia z tej metro/android zliepanini to najdokonalejšie, ja som už držal veľa androidov a wp (520,620,920,820,930) a nevidel som ani jeden ze by bol rýchlejší ako moje one,dokonca aj taký „odpad“ ako desire 500 bol na tom rovnako ako 520,620,820,920 ,frajerka ho má rok bez problémov :)

  • xda (neregistrovaný)

   Ze tak nemluvis o Android fanatiku. Vi moc dobre co android je za svinstvo ale budou furt obhajovat jak je to skvele a napadat jine znacky

  • Iggy (neregistrovaný)

   A teď ještě tu o Červené Karkůlce prosím, to je taky pěkná pohádka. :-)

  • xda (neregistrovaný)

   Ja zapomel Android fanatici nejsou !! Boze demence nekterych lidi stoji za to

  • Samozrejme WP master race :) ,niečo fanatikovi napíšeš a už blije zo seba skvostne komentáre .

  • Iggy (neregistrovaný)

   Jestli to nebude spíš tím, že jediný fanatik tady jsi ty – když se furt tak tím oháníš. Já s Androidem nemám problém, ale prostě vím jak to je. A nemusím si nic dokazovat. Mám jak přístroj s Androidem tak s Windows Phone. :-P

  • lerion (neregistrovaný)

   IGGY: Nekrm trolla. Ať se tou nenávistí k WP třeba udáví ;)

  • Iggy (neregistrovaný)

   OK. Boj s větrnými mlýny stejně nemá cenu, pěkný den! :-)

  • Misenko: taka ista analogia plati aj na Androidistov. Pozri si napr. Arakina, on ma tiez ten najdokonaejsi android ktory lieta hore dole :) (Arakin neurazaj sa, len chcem poukazat na to ze kazdy si brani to svoje). A zjavne Misenkovi to vadi ze niekto moze byt spokojny aj s WP tak tu nadava do fanatikov.

  • Michal (neregistrovaný)

   Ale jsou, jenže ta zparchantělá tříprocentní menšina řve v každý diskuzi, jako by měli 90%. To znamená, že android fanatiků je možná jedno procento, u WP jsou to všichni.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Michal: Čeho je moc, toho je příliš… Ještě jednou si přečti, co jsi napsal, zamysli se a omluv se.

  • lerion (neregistrovaný)

   Michal: Hádej, kdo tu dneska v této diskuzi začal řvát jako první?

   Ano, byl jsi to ty! Užívej si svůj Android a nech ty, co Android nechtějí být. Jsi větší fanatik než spousta WP „fanatiků“ dohromady…

   Ale neboj, chápu tě. Když jsi blázen, také si myslíš, že jsi normální ty a všichni kolem tebe jsou cvoci…

  • lerion (neregistrovaný)

   „To znamená, že android fanatiků je možná jedno procento, u WP jsou to všichni.“

   Demagogie, strýček Goebels by z tebe měl radost. Nezapomeň, že za to všechno můžou židi (cikáni, muslimové, …) ((nehodící si škrtni)) a měli bysme je „koncentrovat“…

  • Michal (neregistrovaný)

   Já jsem jen jako první pravdivě okomentoval, jak na tom systémy jsou, kde vidíš nějaký řev? Uřvaný jsou až tvoje reakce.

  • Ja nemám nič proti wp,bb,ios ani androidu,používam čo mi vyhovuje najviac.Vadia mi ľudia ktorý sú schopný spraviť tu na smartmanií z každej zlej správy dobrú . Padol podiel wp ? To nič neznamená lebo sa predalo viac lumi ,aj keď nestíhajú rast trhu,nič neznamená že sa predávajú iba low endy a je menší zisk ktorý sa asi aj boja ukázať a predviedli nám len manipuláciu číslami = hrubý zisk kde boli zapocitane dumbfony .Ak by to bol taký prepracovaný produkt asi by si ho všimla väčšia časť ľudí ako tých zopár státisícov ľudí v EU a milony v Indii.Ja nemám nič proti wp ,mám niečo proti ľuďom ktorý nechcú a ignorujú realitu.Pekný deň .

  • Mišenko, ešte raz sa pozri kto stym začal. Ostatny sa chytili

 5. „Třetí příčka patří Microsoftu a Windows Phone, telefonů s tímto systémem se prodalo o 3 miliony více než v předchozím roce, trh se smartphony ale rostl rychleji a tak podíl dlaždicového systému spadl…“

  A neplati podobna analogia aj pre iOS? Pokial viem, tak z 15.5% (2013) na 15% (2014) tiez nie je rast.

  • Cize podla podielu na trhu rastol iba droid a to znamena, ze vsetci ostatni (vratane Apple) by to mali zabalit.

  • Samozrejme značka čo predá za 3 mesiace to čo wp za dva roky to zabrali.Hlavne keď tie telefóny sú skoro najdrahšie na trhu na rozdiel od tých low endov najlacnejších co predá wp :) vaše premýšľanie je fakt obmedzené fanatici.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Zkus psát příspěvky bez slovala „fanatik“, „fanatický“ atd. Ale chápu, že každému není dáno.

  • Misenko: Vyssie v diskusii sa spomina (ABC), ze podiel je dolezitejsi ako absolutne cisla. Takze rast zaznamenal iba droid. A aj ked Apple predal rekordny pocet telefonov, tak rastol pomalsie ako trh (rozumej droidy) a v konecnom dosledku zaznamenal pokles. Ja som len reagoval na vetu v clanku, ktora neplati len pre MS. To, ze ma MS mizerne aj absolutne cisla, to nie je predmetom mojho prispevku.

  • Máš pravdu ,je to hlúposť aspoň z časti ,ale platí tam viac pravidiel.IOS nebol nikdy moc odsuvaný na vedľajšiu koľaj .Myslím si že mu % ešte klesnú pretože tento rok číňania preplnia trh,ale to pre nich moc neznamená ,horší dopad to bude mať pre wp.

  • qwer (neregistrovaný)

   Leda možná na telefonech. Ale tak přejme ať se daří. :) Pro tablety se stejným systémem to bude v pohodě, os bude mít podporu i v této oblasti, aplikace budou díky Win10. :)

 6. ona by bola zaujimava statistika, kolko z tych Androidov neskonci ako dumbphone, teda uzivatel aj realne pouziva obchod s appkami, sluzby atd… resp. podiel aktivnych users v jednotlivych ekosystemoch… lebo logicky, ked je na svete 7 miliard ludi, vratane indianov v brazilii a africkych kmenov, a za rok sa preda 1.2 mld smarttelefonov (plus bohvie kolko dumbphonov), pochybujem ze vsetky su este po roku aktivne, mnohe skoncia v kosi, pretoze riesit reklamacie s cinanom do 100€ sa nechce skoro nikomu…

  • Iggy (neregistrovaný)

   Já bych si dovolil tipnout, že většina prodaných Androidů jsou lowendy s cenou kolem 100$ či níže. Tedy ta třída, kde Android není nic moc.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   A resit reklamace s Lumii za 100 eur, kterych se proda celkem 60 procent se nekomu chce? Co myslis?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Iggy: nejvetsi vyrobce Android telefonu prodal loni 75 milionu telefonu a utrzil za ne cca 23.5 miliardy dolaru. Prumernou cenu zarizeni si jiste zvladnes spocitat sam.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Tak může ještě být rozdíl v poruchovosti.

   Já jsem reklamoval Xperii U – na svou dobu celkem OK mobil, fixovala mi GPSka satelity i půl hodiny pod širou oblohou (a někdy ani to ne). Všechny reklamace zamítnuty. Nakonec jsem ten mobil vyměnil. Další Android v rodině ztrácel signál a už pak nenaběhl (až po vypnutí a zapnutí). Reklamace zamítnuta. Všechno originální servisy…

  • lerion (neregistrovaný)

   A nám v rodině všechny Lumie (když vezmu širokou rodinu, tak 8 telefonů) běhají v pohodě (nejstarší 800 už přes 3 roky).

   (Ale ano, znám člověka, co Lumii reklamoval (abyste neřekli, že Lumie se nemůže rozbít).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Iggy tve konstrukce a hledani tech nejnesmyslnejsich duvodu jsou opravdu k popukani. Lumie se nekazi a Androidu odchazi dol pul roku 80 procent, vid?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Lerion, mám tady staré HTC Desire coz je 5 let stary telefon, ktery obcas pouzivam na experimenty a porad funguje. Zadny telefon jsem doted nemusel rekamovat, vsechny funguji dodnes. O cem to vypovida? O nicem, stejne jako to cos napsal ty

  • Iggy (neregistrovaný)

   HTC Desire jsem měl taky, výborný kousek na tu dobu. Ten mi šlapal OK.

  • Známi majú/mali 520,620,820,920,930,všetky boli minimálne raz na reklamaci ,920 2x kvôli zlej doske,930 ešte nebola ale pôjde kvôli konstrukcnej chybe na tlačítkach hlasitosti ,toľko k lumiam .

  • misenko: ale neeeee, urcite nemas pravdu a kazi se jenom androidy, protoze laguji uz po vybaleni z krabicky a proste no vis jak to je.

   jenom jedna vec schazi te pohadce – LOGIKA. ale to wepefans asi neresi, neco jako logika je jim ukradene. protoze kdyz se androidy kazi, laguji a i tak je vsichni kupuji, asi to nebude uplne podle pohadky :-D vidte ze ne?

   a jenom mala otazka: kolik WP telefonu slouzi jako dumbphony? zvlast v krajinach, kde nokia mela postaveni a lidi ji kupuji jenom pro ten napis? dokazu si dost dobre predstavit slusny pocet lidi, kteri v obchode koupi mobil podle nasledujicich kriterii: Nokia + dotykac (protoze Pepa odvedle rekl ze to je dneska moderni).

  • qerzeww (neregistrovaný)

   Jak rikas „protoze kdyz se androidy kazi, laguji a i tak je vsichni kupuji, asi to nebude uplne podle pohadky :-D vidte ze ne?“

   Opravdu nechápu. O to nejde, ale někdo si koupí telefon s 512mg ram, kde je Android používat porod a pak si koupi podobny znova. Pro mnohé lidi je taky Abdroid něco jako hlavní systém a o nějakých alternativach bud nevědí, nebo se jim to nechce řešit, protože každý zná přece Android.

   Ti moudřejší si koupí WP i kvůli ekosystému, synch. S PC a podobně. Podle me je třeba blbost kupovat k PC s Win iPhone. To je jak koupit do klece lenochody delfína.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ti moudrejsi si urcite nebudou kupovta low-end Lumii za 100 dolaru, protoze od zarizeni ocekavaji vic a dokazou si taky na lepsi zarizeni vydelat. A navic maji schopnosti na to, aby jim telfon fungoval porad stejne dobre, protoze neinstaluji zbesile kazdou kravinu.

  • Arakin: tak to je potom bomba System ked si na to nemozem hocico podla mojej vole instalovat ale musis na to davat pozor ako na vajicko lebo nahodou este sa urazi a zacne mi sekat. Dakujem to mi je vyhoda a sloboda moznosti. Zaruka kvality a Argument nadovsetko :D

  • qerzeww (neregistrovaný)

   TomasSX1 S tím souhlasím. Stačí jedna appka, která udělá neplechu a je to.

   Mr. Arakin proto jsem si nepořídil Lumii za 100 dolacu.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tomassx1: v telefonu mam pres 70 aplikaci, v tabletu pres 130. Na zadny problem jsem nenarazil a necitim se nijak omezen. Pod pojmem instalovat bez rozmyslu jsem myslel predevsim warez z pochybnych zdroju, ktery zaneradi telefon malwarem.

  • Arakin: to je predsa jedno odkial to instalujes ked ti to System dovoluje. To predsa nie je chyba BFU ked mu to System dovoli nainstalovat kradnutu verziu dajme tomu navigacie. System by to mal nejako osterit ked vie ze mu to moze uskodit. Naopak uz je to chyba BFU ked to chce takto riesit lebo ustri dajme tomu 20€. To nepopieram. Ale zas System by to mal vykryt nejako a nie hned sa rozpadnut alebo ako by som to nazval. Napr. ja som si teraz zo store stiahol appku na panorami, nie je este vychytana tak padala a mrzol mi Telefon. Neni problem, odinstaloval som a telefon mi bezi ako predtym. Kdezto Android by to asi nerozdychal (moze sa stat ze by ano).

  • Stanley (neregistrovaný)

   TomasSX1: Tu kravinu, co jsi tu napsal opravdu myslíš vážně? Dovol mi tě informovat, že operační systém, jakýkoliv, neexistuje od toho aby dělal uživateli chůvu. Každá věc a její užívání má svoje specifika a pokud je nechceš nebo nejsi shopen pochopit, pak si ji nepořizuj. Představa, že nemusíš samostatně myslet, protože to za tebe mají dělat jiní je moderní mor, na který naše civilizace jednou pojde.

  • Stanley: predstav si ze to myslim vazne. Na iOS/WP/BB to ide bez problemov. Na Anroide preco nie?

  • Michal (neregistrovaný)

   Ani android nedovoluje odkudkoliv instalovat, ty to musíš aktivně povolit. Naučte se konečně nést odpovědnost za svá rozhodnutí a nevymlouvejte se na neznalost. Co kdyby se zakázalo jezdit autem, pritože nelze vyloučit nehodu?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tomassx1: bez urazky, ale pokud nekdo potrenuje takhle vodit za ruku, tak by nemel mit obcanku, natoz smartphone. Ta moznost instalace je tam z nejakeho duvodu, ale clovek ji musi explicitne povolit a pak povolit jeste prava instalovene aplikaci. Za tohle vinit OS, to se na me nezlob, je opravdu prizemni.

  • Ja to chapem ze to treba povolit a povolit aj prava atd. Lenze BFU to nebude zaujimat preco tam ta moznost je. On tam v tom vidi len moznost ziskat nejaku aplikaciu for free neviem odkial si to stiahne, takz jasne ze si to povoli. Ale ide o to ze napr. aj na iPhone si mozes nainstalovat z neoverenych zdrojov po JB. A iPhone sa tak nesprava ako Android, max ked mi to hapruje s telefonom tak si to odinstalujem a idem dalej. Pri Androide to castokrat nepomoze. Ja chapem ze aj user je vinny ked instaluje kadeco, len nechapem preco to OS nevie vykryt ako konkurencia.

  • Michal (neregistrovaný)

   A proč by to dělal, když je to evidentně úspěšnější model? Vždyť by to bylo zase jen další zbytečný omezení. A Android někteří výrobci přece dávají bez google služeb a google play, to by pak nenainstalovali nic. Nevím, proč tě to tak ruší a máš péči o ostatní uživatele. Je to jejich věc.

 7. Iggy (neregistrovaný)

  Mr. Arakin, ve třídě Androidů – střední třída, co jsem koupil za posledních pár let fungoval OK jen Optimus One, pak to šlo z kopce. Nechci kategorizovat. Ale největší problém byl s GPS fixem (skoro všechny modely moc dlouhý). Ztrátu signálu mělo hodně modelů (pomohlo vypnout 3G). Sekání (často) – pomohl trojhmat či vyndání baterie. No a s postupem času se Android stával vždy pomalejší a pomalejší (jako desktopové Windows).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Pokud se to nekomu deje a jinemu je, tak je evidentni, ze je to uzvatelem. Neni to vlastnost systemu.

  • Iggy (neregistrovaný)

   OK, vlastnost systému ale je toto:

   Google má také problém – tedy přesněji, uživatelé Androidu mají problém. Komponenta WebView, která se stará o zobrazování HTML v aplikacích na Androidu 4.3 a novějším, obsahuje bezpečnostní díru. Google se rozhodl, že tuto chybu nebude opravovat, protože podpora pro Android 4.3 už skončila a nadále bude podporována jenom verze 4.4 a novější. Na první pohled je tu jistá paralela s ukončením podpory pro Windows XP. Ale problém je, že verze 4.3 byla vydána teprve před půl druhým rokem, zatímco Windows XP byly podporovány dvanáct let. A také že v současnosti 60 % Android telefonů běží na nepodporované verzi operačního systému a celkem ho používá skoro miliarda lidí. A platí to i u nových zařízení – z deseti nejprodávanějších Android telefonů u nás jenom čtyři mají podporovanou verzi operačního systému.

   :-)

  • Kto ľudí núti si kúpiť taký telefón ? Myslím že väčšinu to ani nezaujíma . Veľa ľudí dnes používa aj XP. Jediný kto núti je podľa mna MS ,ako ? Máš rád sedmičky ? Smola pokiaľ neupgradneš na 10 žiadny dx 12 nebude.

  • Iggy (neregistrovaný)

   MIŠENKO: Až na to, že WIN XP měl podporu 12 let. Android 4.3 cca rok a půl. Navíc se nové modely prodávají s Androidem 4.1 – 4.3 stále (z poloviny prodejů).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tato chyba byla opravena ve verzi 4.4 obrat se na vyrobce sveho telefonu a neblamuj Android.

  • Podpora je veľká výhoda MS.Hlavne v telefonoch.Myslím že to je ich hlavná zbraň .Ja také veci riešiť ale tiež nebudem ak mám kúpenú vlajkovu loď o aktualizacie sa dva roky báť nemusím .

  • MR. ARAKIN: To len dokazuje to, ako je cela platforma zle postavena (to plati aj pre ostatne mobilne OS). Bol tu priklad s XP (12 rocna podpora). Keby to malo fungovat ako droid, tak si Dell, Lenovo, Acer, …, moze po troch rokoch povedat, ze PC uz nedostane update od MS a treba si kupit novy stroj (zase s 1-3 rocnou podporou).

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Cela platforma je spatne postavena a presto ma 80 procentni trzni podil. A jenom tri procenta osvicencu objevilo ten jidiny, bezchybny a dokonaly system.

   V telefonu mam KitKat 4.4.4, v tabletu Lollipop 5.0.2, nemam nejmensi problem, uvedena chyba se me netyka, proc bych ho mel povazovat za spatny? Homo Sapiens znamena clovek rozumny, a moznost volby tu je.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Ano, s tím souhlasím, ještě, že je tu stále volba (a proto chvalme alternativy k Androidu a ty, kteří je používají) :-D.

  • A že kto je troll a flamer :) wp ultras.

  • iggy: netrolluj tady s tou „chybou“.

   1. tyka se interniho html engine, ktery je pouzivan jenom na prkotiny a nic nehrozi

   2. chyba byla opravena, oprava je volne dostupna, zbytek je problem jednotlivych vyrobcu (stejny problem nastane i u WP, pokud je bude vyrabet i nekdo jinej nez MS).

   3. i kdyby to google opravoval v 4.3, tak kolik vyrobcu to zahrne do aktualizaci? nula. protoze tohle je problem, ne android.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Krayzie: Updaty na mobilnich zarizenich nejsou obecne moc dobre resene, souhlasim. U iOS je to jasny, tam ma vsechno v rukou Apple. Google se u Androidu hodne spolehal na vyrobce, kteri nejsou k updatum nijak motivovani, ted se aspon Google snazi postupne ze systemu oddelovat moduly a updatovat je pres Play (ano, mohl by byt rychlejsi). U WP tezko soudit, tam ma de-facto monopol (Nokia)Lumia, ale treba kolega na svuj Windows Phone 8S by HTC (referencni zarizeni pri uvadeni WP8 na trh) nikdy nedostal ani WP8.1 (ceska distribuce, zadna sedivka). Verim, ze s W10 se MS pouci i z toho, jak updaty nefunguji na Androidu.

   Jeste k podpore starsich notebooku s Windows – neni to tak davno, co update Windows na starsim notebooku byla sazka do loterie, jestli vyrobce notebooku doda drivery nebo ne. V te dobe napr. drivery od ATi a nVidie na notebooku nahlasily, ze se nenainstaluji a uzivatel se ma obratit na dodavatele notebooku…nebyt „cracklych“ driveru, spousta notebooku by nesla updatovat. To jen k tomu, ze ani na noteboocich nebyl update systemu uplne jednoduchou zalezitosti.

  • zipiik – HTC 8s je refernčné zariadenie pri uvádzaní na trh? Si pri zmysloch? Pokiaľ viem pri uvádzani na trh WP8 to bola Nokia Lumia 920. Ps. tá aktualizácia bola plne v rukách HTC ale to je z naučené z androidu, že aktualizácie sú pre niekohoo iného a nie pre užívateľov. ok, svoje vlajkové lode občasne aktualizujú, aby sa nepovedalo, ale tým to hasne. To, že HTC nechcelo aktualizovať svoje telefóny a potom ešte malo tú drzosť tvrdiť, že na WP nikto nevidelal nie je chyba Microsoftu.

  • Kendal: 8X a 8s boli svojho casu uvadzane naozaj ako referencne zariadenia s WP8. A na trhu sa objavili ivela skor nez L 920. zalistuj si starsie clanky aj tuna na SM..

  • Biscuit84 ma pravdu. HTC 8S a 8X boli predstavene ako jedine prave WP8 telefony. A vidime ako sa na ne samotne HTC vybodlo :/ Je to smutne a kto ocakaval od HTC nieco ine tak mal smolu zial. Ja som sa poucil uz pri HTC Titan, to bol moj posledny Telefon od HTC aj ked predtym som so spokojnostou pouzival vyhradne telefony od HTC.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Kendal: 8X a 8S byly „Nexusy“ pro WP8, hodne lidi prekvapilo, ze referencni mobil nebyl od Nokie. Jen jsem chtel naznacit, ze pokud proste vyrobce telefonu nechce nebo nespolupracuje, tak ani MS nic nezmuze a update WP proste neni. Podobne je to u Androidu, akorat s tim rozdilem, ze WP8.x dnes vyrabi jen MS/Nokia ti si updaty posefuji stejne jako Apple, kdyzto vyrobcu zarizeni s Androidem jsou desitky nejspis i stovky. Nerikam, ze stav na Androidu je dobry, neni, ale beru v potaz dobu, kdy Android vznikal a vizionaru, kteri vidi 5-10 let dopredu a neseknou se, je desive malo.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Jeste jedna poznamka pametnika – pamatuju doby, kdy se za upgrade platilo, napr. update pro iPaq 3870 z PPC2002 na WM2003 stal 30USD (viz recenze [odkaz] – v hlavnich rolich mimo recenzenta Pavla Kozy muj iPaq, timto zdravim vsechny z ce4you.cz :c) Mozna by vyrobci telefonu mohli upgrady zpoplatnit par drobnymi, pri poctu prodanych kusu by i par dolaru za upgrade (ne bugfix update) mohlo dat zajimavou sumicku a uzivatel by mel v ruce zarizeni s aktualnim OS.

  • ZIPIIK: Ale az tak „Nexusy“ to neboli. To len HTC sa tym dusovalo na prezentacii „the only real WP“ a vidime ako to dopadlo. MS tlacil furt nokiu a HTC sa na to vybodol uz po prvych predajoch :)

  • TOMASSX1. tak ono pozor, prve dva mensie updaty pre WP8 malo HTC vzdy skor nez Nokia. Sice vzdy priniesli viac problemov nez osohu, ale to prvenstvo im upriet nemozno :) a potom sa HTC na akukolvek podporu vykaslalo, podobne ako pri Android zariadeniach, takze ta znacka u mna uz definitivne skoncila…

 8. Halo, halo – At si kazdej pouziva to co mu vyhovuje a je jedno kolik ma dana platforma %.

  • Jedno to může být leda tak uživatelům. Vývojářům už tolik asi ne a nemyslím tím takové, co udělají jednu vtinou aplikaci o dopravě a „končí“ ale giganty, co to dělají jen a jen pro peníze jako třeba EA, Ubisoft, Gameloft apod… Ať si každý zkusí vyhledat nějakou populární hru na Android, WP a iOS a porovná vydávání aktualizací-pokud tedy daná hra-aplikace je k dispozici pro všechny-to už je ale věc druhá :-)

  • troqD (neregistrovaný)

   Proč porad zminujete ze nebudou apps, když tohle je vyřešené díky W10. Můžou udělat apku enom na pc a je i na telefon, tablet, Xbox případně.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Troqd: tak to jsi evidentne nepochopil, jak to ve skutecnosti bude fungovat.

  • troqD (neregistrovaný)

   Jak?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Musis rozlisovat aplikace a univerzalni aplikace. Pouze ty druhe ti na telefonu budou fungovat. Takze proti nynejsku se vlastne nic nemeni, protoze univerzalni aplikace lze vyvijet jiz dnes. Nejvetsi problem WP je nezajem vyvojaru a nevidim duvod, proc by se to s W10 melo zmenit.

  • troq (neregistrovaný)

   Takže jsi zopakova, co jsem řekl a na konci jsi si to popřel.

   Univerzální aplikace pokud uděláš musíš upravit i pro telefon a pak následně vložit do obou Storů = peníze navíc a aplikace vyvíjeny zvlášť.

   s W10 jednotný Store, jedna responzivní aplikace automaticky pro všechny W10 zařízení = ušetřené peníze a je v postatě automaticky na všechny zařízení.

  • troq (neregistrovaný)

   “It’S the same app running in the same code.“

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jeste jednou si to precti.

  • Troq: Arakin ma pravdu. „stare“ appky ktore nie su napisane ako univerzal appky bude treba prekodit (upravit UI pre vsetky rozlisenia). Ako to presne bude este nevieme. Vieme len to ze na W10 pojdu a odporuca sa kodit univerzal apps. Ale ze co bude s tymi starymi ktore boli pisane pre foun este nevieme. Na to si musime pockat na Build2015

 9. tu jasne vidno ako sa hra so statistikami stava nabozenstvom pre uchylakov…android predal viac ako vsetci ostatni dokopy a apple zarobil viac ako vsetci ostatni dokopy…hrajte sa dalej

  • Michal (neregistrovaný)

   Jenom WP nemá nic a ty se budeš pořád hádat, jak je všechno báječný.

  • Daniel (neregistrovaný)

   :-DDD tak tomu říkám selektivní debilita… U Apple je meziroční propad na trhu o 0,5% všude omílán jako prodejní zázrak, obrovský úspěch a nesrovnatelný byznys, a u WP je propad 0,6% pár nepřemýšlejícími trolly všude předkládán jako totální fiasko, poslední tažení a likvidační pád :-D. Nevěřím ze si ta hatters skupinka neumí na prstech ruky spočítat že mezi Apple divizí a MS divizí je rozdíl v jejich penetraci trhu a tedy úspěchu/neúspěchu 0,1%… Ale co když jim to opravdu nedochází :-o

  • Martin (neregistrovaný)

   Ztratit z 15% půl procenta nic neznamená, ale wp měl hovno a když se z toho hovna kousek ukrojí, tak to akorát začne smrdět. Prostě k nule už moc daleko není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).