TOPlist

Gigabyte představil čtyři nová PocketPC: Je na co těšit !

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

i200Společnost Gigabyte, jeden z předních světových výrobců základních desek a grafických karet se snaží prosadit také na poli Windows Mobile, a zatím mu to jde více než dobře. Na veletrhu 3GSM v Singapuru byly zveřejněny nové informace o již prezentovaných modelech g-Smart i120 a i300, a zároveň byly představeny dvě zbrusu nová PocketPC – g-Smart i200 a i128. A právě i200 se může pyšnit několika velmi lákavými parametry.

Gigabyte g-Smart i200
Toto PocketPC poběží již na operačním systému Windows Mobile 5.0SE \”Crossbow\”. Pro příjem digitální televize budou sloužit DVB-H a DVB-T tunery. O zobrazování se postará dotykový VGA displej s úhlopříčkou 2.69\”, Gigabyte tak jako jeden z prvních vyslyšel volání uživatelů, kteří po VGA displejích volají už dlouhou dobu. Velikost operační paměti není známa, velmi příjemně ale působí 512MB ROM. Na jeho těle dále najdeme USB 2.0 konektor (TV-Out). Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici, přesto se na trhu objeví už velmi brzy, a sice začátkem roku 2007.

1 2

 

Gigabyte g-Smart i128
Další novinkou je PocketPC g-Smart 128, které poběží na Windows Mobile 5.0, pohánět jej bude procesor Intel Xscale pracující na frekvenci 416Mhz. K dispozici bude 64MB RAM a 128MB ROM. Dotykový displej nabídne QVGA rozlišení a jeho úhlopříčka je 2.4\”. Telefonní část je zastoupena tribandovým GSM modulem, bezdrátová konektivita je reprezentována Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 1.2. Pro pořizování fotografií využijete 2Mpx kameru, paměť bude možné rozšířit pomocí miniSD karet.

3

 

Gigabyte g-Smart i300
O tomto modelu jsem vás již několikrát informovali, přesto si neškodí jeho klíčové vlastnosti znovu shrnout. Operační systém Windows Mobile 5.0 bude pohánět rychlý procesor Intel Xscale s frekvencí 520Mhz. Pro zobrazování bude sloužit opět dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2.4\”. 64MB RAM sekunduje 256MB velká ROM. Hlavním lákadlem i300 bude integrovaný GPS přijímač s čipem SiRF Star III. Nezapomnělo se ani na Wi-Fi 802.11b/g či Bluetooth 2.0. USB rozhraní je ve verzi 2.0. Kamerka pro pořizování videa a fotografií nabízí opět rozlišení 2Mpx. Tento krasavec by se měl objevit na trhu do konce letošního roku.

4 

 

Gigabyte g-Smart i120
Poslední model rovněž potěší příznivce digitálního vysílání, jelikož s ním díky zásuvnému DVB-T/H tuneru můžete nahrávat své oblíbené pořady. Model i120 poběží rovněž na Windows Mobile 5.0, bezproblémový chod by měl zajišťovat Intel Xscale procesor s frekvencí 416Mhz. Dotykový displej nabízí QVGA rozlišení a úhlopříčku 2.4\”. Velikost operační paměti RAM je 64MB, paměť ROM je nabízí kapacitu 256MB. Bezdrátová konektivita je opět zastoupena Wi-Fi 802.11b/g či Bluetooth verze 1.2. Paměť bude navíc možné rozšířit miniSD kartami.

5
Tip: Klikněte na fotografie pro zobrazení jejich plné velikosti

 

Gigabyte se svými modely snaží zaujmout různé skupiny lidí, o čemž svědčí i odlišné hardwarové vybavení jednotlivých modelů. Někdo chce PocketPC s VGA displejem, jiný upřednostňuje navigaci a další například kvalitní fotoaparát. V současné době není jasné, zda se tyto modely objeví také v Evropě, nejprve se totiž začnou prodávat na asijském trhu. Jak se vám nová zařízení líbí? Dokázali byste z nich vybrat svého favorita?

Zdroj: Cnet Asia

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku