TOPlist

GBox nabízí instalaci Google aplikací do telefonů Huawei. Je zdarma a bez reklam

Huawei P60 Pro Gbox aplikace Google
  • Máte smartphone od Huawei a chcete v něm používat Google služby a aplikace?
  • Vyzkoušejte nový bezplatný nástroj GBox, který je oproti předchůdci bez reklam
  • GBox jsme vyzkoušeli na Huawei P60 Pro a nenarazili jsme na žádné komplikace

Společnost Huawei začátkem května na tiskové konferenci v Mnichově uvedla svou novou vlajkovou loď Huawei P60 Pro, která láká na 48Mpx fotoaparát s RYYB senzorem, optickou stabilizací a optikou s variabilní světelností f/1.4 – f/4.0. V žebříčku DxOMark se aktuálně se svými 156 body drží na první příčce. I my v redakci novinku testujeme a brzy vám nabídneme podrobnou recenzi. Největším záporem telefonů Huawei je absence podpory 5G sítí a chybějící Google služby. Zatímco první neduh vyřešit nejde, ten druhý ano, a nyní se zcela novým nástrojem GBox, který narozdíl od svého předchůdce GSpace neobsahuje žádné reklamy.

GBox jako náhrada za chybějící Google služby

GBox je neoficiální nástroj, který využijete v případě, že potřebujete dostat do Huawei telefonu aplikace, které běžně do telefonu bez Google služeb nenainstalujete. Pro nainstalování GBoxu postačí otevřít AppGallery, nástroj vyhledat a stáhnout (případně klikněte na tento odkaz). Při otevření vás přivítá přehledné uživatelské rozhraní s ikonkami doporučených a nejčastěji používaných aplikací, jako jsou například Google Mapy, YouTube, Google Kalendář, Google Zprávy, Google Překladač, Google Fotky, Google Disk a celá řada dalších, jako například Facebook, WhatsApp či Instagram. Po kliknutí na ikonku aplikaci dojde k její instalaci.

Do aplikací nainstalovaných skrze GBox se bez problémů přihlásíte ke svému Google účtu a používáte je tak, jak jste zvyklý z jakéhokoli jiného chytrého telefonu s Google službami. V rámci AppGallery zůstává stále integrována aplikace Petal Search, která je také řešením pro stáhnutí aplikací, které nenajdete přímo v obchodě. Petal Search vám aplikaci vyhledá a nabídne instalaci z externích zdrojů.

Další výhodou GBoxu je výrazně nižší energetická náročnost oproti GSpace. Ten měl například v minulosti problém s plynulým během aplikace Google Mapy, a to zejména při využívání navigace. S GBoxem jsme na žádné komplikace nenarazili a stabilně funguje i přehrávání videí skrze YouTube.

Huawei P60 Pro GBox
Smartphone Huawei P60 Pro s aplikací GBox, která neoficiální cestou zpřístupňuje Google služby

Placení s telefonem Huawei

Majitelé smartphonů od Huawei se sice mohou chlubit přítomností technologie NFC, nicméně pro mobilní platby ji dlouhou dobu využívat nemohli. Od října 2021 se nicméně celá situace zásadně změnila – do obchodu App Gallery totiž zamířila aplikace Curve, která umožňuje bezkontaktní placení v obchodech skrze NFC, takže platit lze například s nejnovějším telefonem Huawei P60 Pro, který v redakci aktuálně testujeme.

Bohužel tento způsob platby nefunguje přes Google Pay, ale je tu řešení ve formě aplikace Curve, do které si jednoduše nahrajete své karty a bezkontaktní placení funguje zcela bez problémů. Samozřejmostí je také historie plateb, díky které vidíte pohyb vašich peněz. Drobným limitem je fakt, že v rámci bezplatné verze lze do aplikace Curve nahrát pouze dvě platební karty, pro vyšší počet je potřeba aktivovat tarif Curve X, který stojí 4,99 eur (cca 120 Kč) měsíčně.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku