Domů » Bleskovky » Gameloft chystá 15 nových her pro Windows 8 a Windows Phone 8

Gameloft chystá 15 nových her pro Windows 8 a Windows Phone 8

Známý vydavatel populárních mobilních her, Gameloft, včera ve spolupráci s Microsoftem oznámil, že v průběhu příštích dvanácti měsíců vydá 15 nových her pro Windows 8 a Windows Phone 8. Nové tituly budou prý využívat řadu specifických vlastností dané platformy, mezi které patří i možnost hraní napříč operačními systémy.

Prvním z nových titulů budé očekávané pokračování populární závodní série Asphalt 8: Airborne, které budou obě firmy prezentovat už tento týden na konferenci Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem. Do konce letošního roku budou následovat ještě Dungeon Hunter 4, Despicable Me: Minion Rush, Total Conquest, Six Guns a konečně UNO & Friends. 

Miroslav Havlíček

27 komentářů

 1. No, pro Windows 8 (7, atd.?)? Má to smysl, to je přeci jen „trochu“ jiná herní platforma a tyhle Gameloftí věci jakž takž na mobilu, no…, ale na PC? To je docela odvážný plán:-)

  • windows 8 běží i na tabletech :)

  • No tak jistě, ale když si tam můžu zahrát nějaké GTA, NFS, HOMAM, atd., proč tyhle hříčky?

  • Tony (neregistrovaný)

   To možno tak na tabletoch za 30 tis. a vyššie.

  • Cože? NFS Porsche Unleash má náročnost šetřiče obrazovky a přitom celou sérii Asphalt má maximálně jako mazivo na pravé zadní ložisko. Homam III jsem hrál na něčem s 100Mhz+ mám pocit. Atd.

   Mate mě ta zmínka o Windows 8, jako implicitně? Proč by to nejelo na Windows 7? Nebo je tím neobratně myšlena distribuce přes Windows Store? Proč tam pak nejmenují Windows RT, kde by za to byli rozhodně raději, na Windows 8…

  • pavel (neregistrovaný)

   Uni samozřejmě že jen pro win 8 jelikož starší windows nemají store

  • Tak pak je zarážející (ale pochopitelná, co si budeme nalhávat) ignorace Windows RT a distribuce je tedy přes Windwos Store, zatímco na Windows 8 můžeš instalovat cokoli. Proto to zmatení.

   Ale to na věci nic nemění, proč bych hrál takové hříčky z Windows Store, když mám k dispozici 20 let herních skvostů s minimálními HW nároky přímo ve Windows:-)

  • „Tak pak je zarážející ignorace Windows RT“

   Nikde se o ignoraci Windows RT nic nepíše. Je otázkou, zda se o RT nepíše, protože to na RT nepude nebo proto že někteří prostě RT a x86/64 Windows nerozlišují.

   Tomu, že by to mohlo jít nahrává to, že to půjde pro Windows Phone – to má stejná jádro a dost podobné API jako RT verze Windows.

   „Ale to na věci nic nemění, proč bych hrál takové hříčky z Windows Store, když mám k dispozici 20 let herních skvostů s minimálními HW nároky přímo ve Windows“

   Ano, já to taky navyužiju, ale tohle nabídne něco, co ti klasické Windows hry nenabídnou – něco rozehraješ na počítači a dohraješ to na mobilu. Propojení mobilu, PC, notebooků a tabletů (možná jen těch neAMR – to se uvidí) ti klasický 20 let starý herní skvost nedopřeje…

  • Miroslav Havlíček

   Budou to hry ze Store. Docela se divím, že v té tiskové zprávě vůbec RT nezmiňovali. Ale vzhledem k tomu, že to jsou všechno tituly určené pro mobilní a tabletové hraní, bylo by velké překvapení, kdyby se na RT neobjevily.

  • mceza: Tak přesun savegame je pravděpodobně dílem jednoho souboru přes „Dropbox“:-), pokud by samozřejmě byl herní klient na jiné platformě. Což není relevantní téma.

   Prostě je to takové polovičaté oznámení. Navíc, když je to dokonce ve SPOLUPRÁCI S MS, tak bych čekal něco komplexnějšího, když na to byli dva:-)

  • Člověk na toto musí být opatrný, oznámení, že hra bude pro implicitně pro Windows 8 defakto znamená, že vyžaduje DirectX 11.2, který ve starších systémech není a ono hele, důvodem je Windows Store, což nijak nezaznělo. Prostě v tom MS dělá neskutečný bordel:-/

  • Tony (neregistrovaný)

   Uni: Tak snáď budem hovoriť o najnovších hrách z tej série, či už GTA alebo NFS a to fakt nezvládnu.

  • Uni: Nějak se mi zdá, že vidíš problém, kde žádný není. Nebo je snad špatné, že na iPad dostaneš hru jen přes iTunes?

  • mceza: Ale kulový, jde o to, co znamená, že je hra pro Windows 8. A proč není pro Windows 7. Rozdíl je zde v podpoře DirectX, který je v W8 novější, než kdy bude v W7. Proto může být hra jen pro W8. Ale tady se ukazuje, že to není pro Windows 8 kvůli Windows, ale kvůli distribuci přes Store, což článek nijak nezmiňuje.

   Jinými slovy, když se napíše, že něco pro Windows 8 a něco pro Windows Store, jsou to odlišné specifikace a značí to úplně něco jiného.

  • UNI: Preco sa za kazdu cenu snazis urobit z komara somara? Hry budu pre Windows 8 a Windows Phone 8. Z toho aspon ja usudzujem, ze sa bude jednat o hry pre dotykove prostredie, t.j distribucia cez store. Takze je logicke, ze na W7 a starsie to nebude.

  • Uni co zase blbneš? Vždyť to je snad jasný. Hra evidentně pověží v Metru (Windows Modern UI, chceš-li), bude napsaná pro nové Windows 8 jádro a logicky bude distribuována přes Store.

   Pokud by tomu tak nebylo, tak se nepíše, že to bude pro Windows 8, ale pro Windows.

   Já to chápu a nemám s tím problém, tak proč ty to nechceš pochopit?

  • Není jasný nic, když se řekne, že je aplikace pro Windows 8 rozhodně z toho nečiší (Store store store áka Modern UI), probůh:-/

   Windows 8 je prostě x86/64 bit systém, který známe tak jak jej známe hromadu let. Proč nám nějaký Gameloft podsouvá, že to znamená něco jiného?

  • „Windows 8 je prostě x86/64 bit systém, který známe tak jak jej známe hromadu let.“

   Tvou neznalost omlouvám a dovolím si malé okénko do historie.

   Windows 8 je operační systém na bázi Windows NT a je to nástupcem Windows 7. Zcela jistě jej neznáme hromadu let, protože do prodeje byl uvolněn 26. října 2012, což není ještě ani rok.

   A že má hodně společného se svým předchůdcem? To určitě ano, ale když vydám aplikaci pro Windows Phone 7.x, tak bude fungovat na Windows Phone 8? Ano, ale naopak? Ne.

  • Děkuji za poučení, byť zbytečné:-)

   Tedy tvou logikou. Pokud udělám aplikaci na Windows 7, nepojede na Windows Vista? No to nás čekají zajímavé časy (což je nejhorší nadávka na Zeměploše:) ), a MS ji zřejmě aplikuje i zde na Zemi:-(

   Ale nevím zda chápeš téma, to je, od kdy platí, že Windows 8=Windows Store. To mi přijde jako velmi nešťastné a už tak lidem, kterým se točí hlava z WP7/8, WRT, a co kde funguje, nefunguje docela přiloží pod kotel:-(

  • Pokud udělám aplikaci pro Windows 7 a kompatibilitu uvedu jen s Windows 7, tak se opravdu může stát, že na Vistách nepojede. Ostatně je známo spousta případů, kdy to právě nejede.

   Informace, že se MS dohodl s Gameloftem je právě poměrně dost velká nápověda, že bude distribuce přes Store a já to chápu, protože MS musí nějak Store podpořit.

  • A není pak zvláštní, že právě slovíčko „Windows Store“ v celé zprávě není zmíněno?;-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: Nie je to zvlastne. Zvlastne je ze to nevies pochopit…vlastne…ani nie.

  • vojta (neregistrovaný)

   Ty jo! To je diskuse :D. Já nevím co je na tom nejasné? Bude to pro Windows Phone 8 a Windows 8, z toho naprosto Jasně a zřetelně vyplývá, že na Windows 8 to bude „metro“ aplikace! A toto prostředí s WP má velmi shodného. A jelikož Windows 8 RT mají“metro“ tak tyto aplikace půjdou na 99.99% i na ně.

   Pravda, mohlo by to být v článku zmíněno, ale autor zřejmě předpokládá alespoň částečnou znalost dané problematiky :).

  • 99.99% to určitě není, protože to, že půjde o Metro aplikaci (Modern UI) ještě neznamená, že bude psaná i pro AMR. Ale vzhledem k podpoře WP to je pravděpodobné.

   A v článku to být zmíněno nemohlo, protože na základě článku jsem si pročetl oficiální prohlášení a tam se také píše jen o Windows 8. Takže je lepší, když to autor převezme tak, jak to je, než když si to cucá z prstu (ale ano, nějakou úvahu a uvedení do problematiky přidat mohl).

  • Martin II (neregistrovaný)

   MCEZA: Stale pouzivas skratku AMR (prvykrat som si myslel ze ide o preklep). Je to chybne. Su to ARM procesory.

   A teraz k tomu RT. V principe, ak nieco vytvoris v Metre je to vec prepnutia prekladaca na cielovu platform. Samozrejme s aplikaciami ako hry je to komplikovanejsie ale v kazdom pripade upravit hru pre z Win8 na RT je menej narocnejsie ako vytvorit aplikaciu pre WP.

   Zaver: Som si 100% isty ze bude RT verzia. V MS rozhodne nie su hlupaci a vola presadit RT platformu je vacsia ako ju prezentuju novinari.

 2. UNO & Friends na WP8 už je

 3. Na toho asphalta 8 jsem se svou l920 zvědavý:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).