Galaxy Watch 4 konečně dostávají dlouho slibovanou funkci

900 450 Samsung galaxywatch4 black galaxywatch4classic

Majitelé hodinek Samsung Galaxy Watch 4 se konečně dočkali. Téměř po roce od jejich uvedení na trh si mohou z obchodu Google Play stáhnout aplikaci Asistent Google, díky které budou moci ovládat své hodinky hlasem. Aplikace je dostupná pro základní Galaxy Watch 4 i pro verzi Classic. Má to však háček.

Galaxy Watch4: Music, payments and even more, right on your wrist | Samsung

Co Asistent Google na hodinkách umí?

S pomocí hlasového ovládání od Googlu bude nově možné na hodinkách Galaxy Watch 4 například hlasově odpovídat na příchozí zprávy, získávat odpovědi na všemožné otázky nebo ovládat hudební přehrávač.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Watch 4 44mm

Konstrukce

Rozměry: 44,4 × 43,3 × 9,8 mm, hmotnost: 30 g, zvýšená odolnost: IP68 a MIL-STD-810G

Systém, procesor a paměť

Operační systém: Wear OS, čipset: Exynos W920, RAM: 1,5 GB, interní paměť: 16 GB

Displej, konektivita a baterie

1,36", Super AMOLED, rozlišení: 450 × 450 px, NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, GPS: , Baterie: 361 mAh, bezdrátové nabíjení:

Funkci lze na hodinkách vyvolat buď hlasovým příkazem „Hej Google“, nebo ji namapovat na domovské tlačítko. Nás se však bohužel tato novinka netýká, neboť Asistent Google pro hodinky od Samsungu není v našich končinách podporován – užijí si jej pouze lidé z Austrálie, Kanady, Francie, Německa, Irska, Japonska, Tchaj-wanu, Jižní Koreji, Spojeného království a USA.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku