Domů » Bleskovky » Galaxy S5: Výhody ISOCELL snímače? Oceníte jej především v horších světelných podmínkách (video)

Galaxy S5: Výhody ISOCELL snímače? Oceníte jej především v horších světelných podmínkách (video)

Samsung začal do světa vypouštět videa, ve kterých láká na svůj nový smartphone Galaxy S5. Jedno z nich vysvětluje výhody fotoaparátu, který se chlubí ISOCELL snímačem. Ten má zaručit o několik stupňů kvalitnější fotografie, než které dokáží zachytit konkurenční smartphony se snímači typu BSI. Technologie ISOCELL umožňuje získat snímky s nižší mírou šumu, což fotografům přijde vhod především za zhoršených světelných podmínek.

 
Snímače ISOCELL nabídnou lepší obrazovou kresbu a nižší míru šumu.

Celá technologie se točí kolem jednoduchého principu, kdy množství světla zachyceného každým pixelem na snímači, je přímo úměrné kvalitě výsledného obrazu. ISOCELL využívá fyzického oddělení jednotlivých pixelů, což má mít za následek vyšší absorbci elementárních částic (fotonů) světla. To má mít též vliv na minimalizování vedlejších šumů a dalších nežádoucích artefaktů. Samsung hovoří o zhruba třetinovém nárůstu v obrazové kvalitě, což je celkem působivá hodnota. Na reálná srovnání si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Další nespornou výhodou je skutečnost, že senzory dokáží zpracovávat více dopadajícího světla z větších úhlů. Teoreticky by měl tedy Samsung Galaxy S5 nabízet opravdu nadprůměrné fotografické výsledky. Jak si například povede v porovnání s konkurencí od Nokie se však dozvíme až v momentě, kdy nám dorazí testovací kousek do naší redakce.  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. mta (neregistrovaný)

  Ačkoliv nejsem Ťamťungáč, musím uznat, že Samsungy fotí dobře.

  Zaráýží mne ale, že se nikde nedočteme, že Samsung po dlouhé době sáhl po větším snímači, konkrétně 1/2,5 palce

 2. jase (neregistrovaný)

  Je hezké, že se Samsung snaží, ale takhle, jak fotí Samsung, tak tak fotí Nokia už pár let.

 3. shd (neregistrovaný)

  zeby konecne konkurencia pre lumiu 920? lepsie to nevidim, top lumie su na mile daleko co sa tyka fotiek.

 4. ... (neregistrovaný)

  veď podobné fotografie vykúzlim aj s Nokiou 808 bez ISOCELLu -_-. a kvalita ??? hm čo môžeme čakať od pigy snímača ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).