Domů » Bleskovky » Galaxy S22 Ultra odhaluje svoji fotovýbavu. Dočkáme se 200Mpx kamery?

Galaxy S22 Ultra odhaluje svoji fotovýbavu. Dočkáme se 200Mpx kamery?

Samsung v letošním roce už zřejmě vystřílel veškeré náboje, ovšem hned na začátku příštího roku odhalí novou vlajkovou řadu pro příští sezonu. Vrcholovým modelem se stane Galaxy S22 Ultra, který zaujme zejména milovníky smartphonů Galaxy Note, neboť přijde s integrovanou šachtou pro stylus S Pen. Lákat bude ale i další výbavou.

Samsung Galaxy S22 Ultra 6

Čtyři fotoaparáty, dva pro zoom

Nástupce letošního Galaxy S21 Ultra by si měl ponechat stejný počet fotoaparátů i jejich účel. Podle obvykle přesného informátora Ice Universe dostane chystaný telefon následující sestavu:

 • Hlavní 108Mpx fotoaparát bude postavený na vylepšeném snímači HM3 s fyzickou velikostí 1/1,33“ (velikost jednoho pixelu 0,8 mikronu). Optika bude mít světelnost f/1.8 a zabezpečí úhel záběru 85°
 • Širokoúhlá kamerka s rozlišením 12 megapixelů bude mít úhel záběru 120° a světelnost objektivu f/2.2. Snímač bude pocházet od Sony a bude mít fyzickou velikost 1/3,55“
 • První periskopický teleobjektiv si ponechá 10násobné optické přiblížení a bude založen na novém 10Mpx snímači od Sony o velikosti 1/3,52“. Optika bude mít světelnost f/4.9 a zprostředkuje úhel záběru 11°
 • Snímač se stejnými parametry použije Samsung i pro sekundární teleobjektiv s 3x optickým zoomem. Optika této kamery má mít světelnost f/2.4 a úhel záběru 36°

Spekulovalo se, zda Samsung u svého příštího top modelu použije 200Mpx snímač, avšak podle Ice Universe jej korejský gigant plánuje využít až v roce 2023. Prvenství si prý v této oblasti uzme Motorola, v druhé polovině roku 2022 bychom měli 200Mpx fotoaparát vidět na smartphonu značky Xiaomi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Na tenhle Samsung se těším. Mohlo by se jednat o nástupce mého stávajícího telefonu. S pen vítám, stejně jako sestavu fotoaparátů.

 2. Co to je za divnou módu udávat jako parametr objektivu úhel záběru a ne ohniskovou vzdálenost (fyzickou, nebo pro orientaci spíš přepočtenou na 35mm film)?

  Navíc tedy je trochu nesmysl u zoomu psát je jeden údaj, zde jeden úhel.

  Asi zajdu do fotoškody a řeknu jim, že sháním zoom objektiv na Canon s úhlem záběru 20 stupňů. Ještě bych asi mohl uvést vůni, barvu, chuť a další parametry typické pro charaktristiku objektivu :-)

 3. A tady máte nástupce řady Note 20 pane @MICHAEL CHROBOK

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).