Galaxy S22 Ultra bez Exynosu? Samsung údajně na celém světě nasadí Snapdragon 8 Gen 1

S22

Kolem chystaných smartphonů Samsung Galaxy S22 je tento týden dost živo, a to se jejich premiéra odehraje až příští měsíc. Spekulace se točí zejména kolem čipsetu Exynos 2200, který měl být původně představen tento týden, nakonec však Samsung premiéru odložil. Nyní o něm přicházejí další překvapivé informace.

Galaxy S22 Ultra má jít do světa pouze se Snapdragonem

Samsung do svých smartphonů již několik let nasazuje dva druhy čipsetů – v USA používá čipy od Qualcommu, v Evropě, Asii a Latinské Americe zase do telefonů instaluje vlastní čipy Exynos. Ty však v poslední době na Qualcomm ztrácejí jak ve výkonu, tak v efektivitě, proto vznikají různé petice za používání čipů od Qualcommu na všech trzích. A jak to vypadá, Samsung zřejmě v letošním roce svým fanouškům částečně vyhoví.

Podle informátora Ahmeda Qwaidera, na kterého se odvolává server SamMobile, Samsung zrušil Exynos varianty Galaxy S22 Ultra a bude se spoléhat pouze na čipy od Qualcommu. Jedná se o čerstvou informaci, která ještě počátkem tohoto týdne nebyla známá, nicméně je možné, že souvisí se zrušeným úterním představením Exynosu 2200. S ním se údajně počítá i nadále, avšak buď pouze v základních modelech Galaxy S22 a S22+, nebo až v pozdějších smartphonech.

Konec plastu na zádech?

O smartphonech řady Galaxy S22 hovoří i informátor Ice Universe, podle jehož zdrojů všechny letošní modely dostanou skleněná záda. Bude se jednat o novou generaci skla od společnosti Corning, které se má jmenovat Gorilla Glass Victus+.

Samsung v minulých letech u vybraných vlajkových smartphonů použil na materiál zad polykarbonát, který v marketingových materiálech nazýval Glasstic, jelikož u něj sliboval skloubení nejlepších vlastností skla a plastu. Letos však použije u všech modelů tvrzené sklo, což je pro „prémiovou“ řadu rozhodně adekvátnější volba.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku