Domů » Bleskovky » Galaxy S10 v benchmarcích: americká verze je výrazně výkonnější než evropská

Galaxy S10 v benchmarcích: americká verze je výrazně výkonnější než evropská

Stejně jako v minulých letech, i letos vsadil Samsung u svých vlajkových smartphonů na čipsety ze dvou zdrojů – americké, čínské a japonské modely pohání Qualcomm Snapdragon 855, ve zbytku světa je na pozici čipsetu dosazen vlastní Exynos 9820. Zatímco dříve byly výkonové rozdíly mezi čipy od Qualcommu a Samsungu prakticky neznatelné, loni i letos v benchmarcích vedou Snapdragony.

Server AnandTech dostal na krátko do rukou obě varianty Samsungu Galaxy S10+ a ověřil jejich výkonnost v benchmarcích PCMark a Speedometer. Výsledky hovoří výrazně lépe ve prospěch amerického modelu se Snapdragonem 855 – v editaci fotografií je podle syntetických testů procesorů o polovinu rychlejší, v prohlížení webu nebo editaci fotografií o 16 procent.

Přečtěte si naše recenze novinek modelové řady Galaxy S10

Exynos 9820 si v mnoha testech neporadil ani s loňským Kirinem 980 od Huawei, někdo dokonce ani s rok starým Snapdragonem 845. Částečně lepší výsledky Exynos prokázal v benchmarku Speedometr – OS WebView, kde se Snapdragonu 855 dokázal vyrovnat.

Je možné, že výkon Exynosu 9820 může povzbudit softwarová aktualizace, redaktoři AnandTech nicméně obě varianty telefonu porovnávali s poslední verzí firmwaru. Testy byly zaměřeny pouze na procesorový výkon, výkon grafického čipu nebyl brán v potaz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments