Domů » Bleskovky » Galaxy S10 požene kupředu Exynos 9820. Známe jeho parametry

Galaxy S10 požene kupředu Exynos 9820. Známe jeho parametry

Za necelý měsíc představí Samsung svůj nový vlajkový smartphone, Galaxy Note9. Ten bude zjednodušeně řečeno decentně zvětšený Galaxy S9+ s vestavěným stylusem, díky použití stejného čipsetu Exynos 9810 jeho výkon nijak významně nenaroste. Mezigenerační skok bude cítit až u Galaxy S10, který dostane zbrusu nový čipset Exynos 9820. Díky informátorovi @iceuniverse známe jeho základní parametry.

Exynos 9820 má obsahovat procesorovou jednotku tvořenou osmi jádry v konfiguraci 2 + 2 + 4, přičemž nejvýkonnější dvojice má být postavena na vlastních jádrech Exynos M4, prostřední pár Cortex-A75 nebo 76 a poslední čtveřice má být tvořena jádry Cortex-A55. Spekuluje se, že jádra Exynos M4 bude schopné nataktovat za hranici 3,3 GHz.

Vlastní grafika až za rok

Nový má být i grafický čip Mali-G76 MP18 s 18 grafickými jádry. Grafická část má přinést znatelný skok ve výkonu i efektivitě, a to především díky novému 7nm výrobnímu procesu. Samsung prý vyvíjí i vlastí grafická jádra, ta však mají být komerčně hotová až v druhé polovině příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To zase psla Karasek, ktery ani prekladac neumi pouzit spravne. Mas to blbe Karasku. Schvalne, jestli si ty chyby najdes.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).