Domů » Bleskovky » Galaxy S10 možná dorazí ve třech příchutích: jedna s plochým displejem, jedna se 3 kamerami

Galaxy S10 možná dorazí ve třech příchutích: jedna s plochým displejem, jedna se 3 kamerami

Příští vlajkový smartphone od Samsungu má podle nejnovějších informací z korejských zdrojů dorazit rovnou ve třech variantách, namísto dříve spekulovaných dvou. Varianty jsou údajně interně označeny kódovými názvy Beyond 0, Beyond 1 a Beyond 2, oproti letošním dvěma modelům má dojít k posunu zejména v oblasti fotoaparátu.

Samsung Galaxy S10

Plochý displej a tři kamery

Beyond 0 má být nejobyčejnějším modelem, který zaujme především odpůrce zahnutého displeje; tento model má mít totiž plochý panel s úhlopříčkou 5,8″. Na zádech tohoto telefonu se má nacházet fotoaparát s jednou čočkou, podobně jako u letošního Galaxy S9.

Beyond 1 má mít rovněž 5,8″ panel, tentokráte však již zahnutý. Tento telefon má dostat duální fotoaparát.

Nejvybavenějším modelem řady bude údajně Beyond 2, který bude nástupcem modelu Galaxy S9+. Udržet si má 6,2″ zakřivený displej, na zádech však prý najdeme fotoaparát hned se třemi čočkami; současnou sestavu patrně ještě doplní nový fotoaparát s širokoúhlým záběrem.

Smartphony řady Galaxy S10 jsou očekávány už na začátku příštího roku, údajně ještě před barcelonským veletrhem MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

57 komentářů

 1. Hlavně taky, jestli to bude mit k těm fotoaparátům také dostatečně kvalitní záznam audia…

  • Ano, jako doposud. Stále dané nemá ambice nahrazovat proprietární zařízení jako jsou kamery, zrcadlovky, atd.

  • Doposud to byl u Samsungu shit. Takový Huawei P20 pro kamarád testoval v opravdu hlasitem klubovém prostředí a úplně o něčem jiném. Řekl bych, že hodně blízko, víme čemu. Minimálně zkreslení jsem tam neslyšel. Když výrobce chce… Tak to jde.

  • Doposud to byl u Samsungu sht. Takový Huawei P20 pro kamarád testoval v opravdu hlasitem klubovém prostředí a úplně o něčem jiném. Řekl bych, že hodně blízko, víme čemu. Minimálně zkreslení jsem tam neslyšel. Když výrobce chce… Tak to jde.

  • Tak to nevím, kde jsi na to byl, ale někde na klubové akci to asi nebylo, protože moje S9 už zvuk nahrává parádně. U staré S6 to ještě byla hrůza, ale už od S8 je to naprosto v pořádku, žádné chrčení, praskání, nic, parádní záznam audia i s basama.

  • Ty seš hodně mimo. Najdi si videa kde se porovnávání záznamy videa se zvukem samsung vs jiné značky a vždy má samsung lepší zvuk.

  • Jasně ????????

  • Reakce byla na RP.
   Petros: a nemáš tam náhodou nejsou ukázku někde? To by mě zajímalo. Třeba už se u S9 polepšili. S7 ale tragédie.

  • Tady je odkaz: je schopny Samsung Galaxy S9 nahrát aspoň jako Lumia 830? ????
   [odkaz]

  • „videa se zvukem samsung vs jiné značky a vždy má samsung lepší zvuk.“

   Synku, tak si to srovnej s Lumiemi a Samsung vyjde jako opravdu velká bída a tragedie. Je vidět, že jsi ještě ani náznakem neslyšel, jak může telefon nahrávat, skoro jako profi kamera. A nejde o nahrazovani kamer, jak tady blafe zmatený Uni, ale o moznost i s telefonem nahravat opravdu dechberoucí audio. Preci jen telefon ma clovek u sebe nejvice, ne vsude taha kameru, zrcadlovku, tak proc by nemohl telefon co nejlepe fotit a co nejlepe nahravat video+audio.

  • Dle osudu jakýchsi Lumií v historii se dá usoudit, že to nebyl dealbreaker… Takže ty hrůzy v ostatních tisících modelech očividně postačují ????

  • Nejde o dealbreaker, ale o to co umi a jsem rad, ze je vlastnim a uzivam si jich. Nepostačovali by, kdyby znali hranice, tak si takovou marketingovou popelnici nekoupi. Ono tem lidem nic nezbyva, kdyz neznaji lepsi. Kvalita je vzdy minoritni, hnůj rad přenecham vetsine. Je pak krasne videt vyplazene jazyky uzasem a slovy, ty jo, cim jsi to tocil, kamerou? Telefonem? To není možný. ????

  • No mrkvosof si lumie pochoval sám. Koľko ľudí potrebuje nahrávať top zvuk?? Aj tak by to vždy skončilo na FB a 99% ľudí si to pusti cez telefón. Takže ten kvalitný zvuk cez pidi chrapciaci repracik niekto neocení. Takže výrobcovia to rozhodne nepovažujú za dôležitú vlastnosť. A ak to ľudia vyslovene nebudú chcieť nikto to nebude vyrábať. A tím ľudia myslím pár miliónov a nie pár desiatok!

  • Divil by jses, dost, jak das ochutnat, chteji taky. Ale mohou mit tak maximalne otevrene pusy.

  • Ano divil by se. Sam chci nahrat kvalitni zvuk z koncertu a jo, nekomu to poslat, ale v pripade hlasite hudby to musi zvladnout basy zejo.
   A to je ta otázka.

   Jinak existuji telefony co maji kvalitni repracky.

  • Kolik tak lidí navštěvuje koncerty, kde je možné dělat záznam…
   Mic s lepším rozsahem byl dobrý max tak v minulosti, kdy F1 za něco stály ???? Ale tento „problém“ se vyřešil z druhé strany.

  • Uni to jsou zase kecy. Zatím jsem nebyl nikde, kde by to bylo zakázané

  • uni: to ze ty na koncerty nechodis…to my za to nemozeme. Keby si chodil, by si vedel ze na kazdom jednom koncerte sa da natacat video zaznam.

  • Samozřejmě ne nesmysl tvrdit, že dělat si vlastní audiozáznam autorského díla na koncertě je povolené. Také jsme my, co chceme koncert VIDĚT velice nadšení z lesa displejů před sebou, nápodobně jsou „nadšeni“ i protagonisté.

   Zase plácáte naprosté nesmysly. V reálu, kde uživatel „potřebuje“ mic s vyšším rozsahem, závody (no dnes…), start letounu, postávání u dálnice. To je tak vše. Opravdu nic, co by výrobcům trhalo žíly.

  • Tak bychomse mohli dohadovat o jakemkoliv komponentu v mobilu. Kolik lidi vyuziva GPS, kompas atd.

   Nejaky basovy filtr by mel byt podle me zakladem. Hlavne u highendu by to mělo byt samozřejmosti. Protoze pak kdyz natacis neco hlasitějšího, strasne to povětšinou chrci a to je problem. Kdyby se radejsi zamerili na standardizaci odolnosti vuci vnejsim vlivum nebo kvalitnějšího zaznamu nez na odstranovani jacku a pak si lamat hlavu nad tim, jak vrátit tuto funcnost zpet, bylo by lepe. :)

  • Tray1: To je samozřejmě nesmysl (jiné nesmysly vyvracím výše-což čeká na schvalování, zase redakce perlí..:/ ). Lepší GNSS (na GPS toho mnoho k vylepšování btw není) využije úplně každý, kdo pracuje s lokalitou. Prostě má např. lépe zaznamenanou stopu.
   Lepší displej využije každý, méně se mu leskne, nelže v barvách, atd.

   Ale lepší mic je nejvíce o mezních scénářích.

  • Nesmysl to není. Tak jak se neustále vylepšuje kvalita foťáku, displeje apod. měla by se zlepšovat také kvalita záznamu zvuku. A bavíme se o kvalitě jako takové, tak o schopnosti nahrát celé slysitelne spektrum jako lidské ucho, stejně jako schopnost nahrát hlasitý zvuk bez zkreslení až minimálně po práh bolesti, resp. s rezervou za tuto mez. Rozhodně u high endu daného výrobce by měl lepší HW mít.

  • No jak řikaš
   GPS využije úplně každý, kdo pracuje s lokalitou.

   Lepší filtr basů kdokoliv, kdo chce nahrát poslouchatelné video s hlasitějším zvukem.

   Z telefonu se stala všestranná krabička do téměř jakékoliv situace. Tak ať to tak sp lnuje i do budoucna. :)

   Kolikrát jsem to už řešil. Prpostě jsu po okolí a najednou něco co chci natočit. Nějaký závod, koncert, co někde hraje, nějaká akce s hlasitějšími reproduktory a podobně a chci aby to bylo poslouchatelné.
   Takto myslím reaguje většina lidí ne? :)

   Jinak to schvalování komentářů nějak občas blbne ano.

  • Uni a jeho slavny dvoji metr. Co on povazuje za plus je vyhoda, co mu nesadne tak je to zbytocnost. A to pre vsetkych.

  • V tomto se musím uniho zastat. Očividně mikrofony nikoho nezajímaly, když Lumie skončily tak, jak skončily. Chápu, že tady pár lidí z toho ještě dělá senzaci, ale bylo by dobré si připustit, že to zřejmě není hlavní parametr smartphonu. Navíc, co jsem u Lumií nikdy nepochopil – dobrý záznam zvuku, katastrofální reprodukce zvuku.

  • Menty uvažuješ špatně. Lumie mohly mít kvalitní zpracování možná i jedny z nejkvalitnějších toho či onoho, ovšem když nikoho neláká ten systém, je to jedno.

   Jakou senzaci? A co na tom chápat? Prostě se předpokládá že si to pustíš doma někde s lepší repdrodukcí zvuku. Profesionální kamera má také zabudovaný chrchláček. Ty telefony nebyly stvořeny k hlasitému poslouchńí hudby nebyla to jejich přednost nebo jejich funkce navíc.

  • Tray1: Uvažuje správně. Když začínal iPhone, také nikoho nelákal nějaký iPhone OS, později iOS. A přesto to protlačilo to, co tu máme v milionech iteracích (Al unibody, kapacitní displej, velkou zabudovanou paměť, atd.) :)

  • Tray1: Ale právě zrovna telefony jsou stvořeny i ke kvalitnímu a hlasitému poslechu hudby, filmů a všeho. Velké displeje k tomu přímo vybízí. A to téma je uplně někde jinde. Telefon máš pořád u sebe.

   A ta věc tkví někde uplně jinde. Lumie nahrávaly zvuk super. Ale zcela prokazatelně to pro majoritu lidí nebyl hlavní parametr. A nevím, proč bychom pod každým článkem měli číst nadšené heky a plácání se po ramenou, jak Lumie, které skončily v propadlišti dějin, byly v tomto nejlepší a blábláblá pořád dokola, když je zcela jasné, že v tomto případě Samsung volí jiná a vlastní řešení a zvuk u nahrávání až tak neřeší, jak např. zmíněné Lumie. Chápu srovnání s nějakým současným smartphone, ale je to asi tak uhozené, jak všude psát „tento smartphone nemá HW klávesnici, takže je naprd“. Taky jsem jí měl a byla supr, je ale nutné pochopit, stejně jako já jsem pochopil, že to nebyl hlavní parametr, tak prostě zmizla, lidem to bylo jedno. O tom to je.

  • uni ano, ale dnes je jiná doba. Nikdo nechce jen tak další systém a ten systém krom sice senzační synchro s PC nenabízel téměř nic co se týče aplikací v porovnání s iOS a Android.

   Lidi to prostě nechtěli. I okolo mě mnoho lidí o něm nevědělo nebo nechtělo vědět. snad tak dva tři lidi o něm věděli, ostatní o něčem takovém věděli ale z doslechu že prý je to blbé a podobně. a nechtěli si o tom ani nic zjistit. Propstě proč, máme tu Android co víme, že funguje a iOS co víme že funguje. MS musí do budoucna zlepšit marketing a jak zaujmout lidi to je jisté ale to bokem.

   A hlavně je to jedna z mála věcí, že jo, každý by mohl doplnit proč nebyl zájem.

   A pak už ti, co už jej měli byli postupně frustrováni z vývoje systému W10M. :D a se vším všudy to ostatní okolo co známe.

   Menty
   ano, ale stejně jako přístroj od přístroje, jeden je spíše na focení a má lepší foťak, jeden spíše na hudbu a má lepší reproduktory. Ale ano, mohl mít lepší repráčky na highend, to nepochybně. :)

   Sice nahrávaly top ale nikoho to nezajímalo s ohledem hlavně na to všechno okolo co jsem psal unimu výše. Kdyby dobře nehrával nějak highend s androidem to je jiná. Ono já nepotřebuji, aby tam byly nějaké úžasně
   věrný basy, ale aby to nechrčelo jak se řešilo v naprostém začátku diskuze, aby to zvládlo hlasitou muziku případně hlasité prostředí s čímž se často setkávám, že nedává a výsledek je jak z nějaké kamery z Aliexpresu za 250,-.

   A ne Lumie nebyly nejleší to netvrdím. Já mezi tyto nepatřím, ovšem ano, měl jsem Lumie rád. Na druhou stranu zas jak který model. :) :D

  • Tray1: Ale oni to ty lidi chtěli, však v počátku WP7 měl MS skoro největší spojence na trhu: Samsung, HTC a později i Nokii, která vsadila všechno právě na WP. Jenže prezentace a filozofie MS byla tak strašná (resp stejná, jako je teď), že si to všichni moc dobře rozmysleli. A to je už tisickrát rozebraná věc, nepružnost a hlavně nedomyšlenost ze strany MS poslala WP tam, kde skončily. Samé restarty, lidi si nechtějí kupovat nová zařízení neustále, pořád je tu spousta lidí, co používají smartphone víc, jak 3 roky. Koncept to byl dobrý, ale inovace moc pomalé. Desítky, to už bylo společně s 950 (což byl po konstrukční stránce snad nejhorší smartphone za 20 tisíc, co jsem kdy viděl) jen takový výsměch a zkouška, kdo z těch naivek si to ještě koupí (hle, i tady jich pár máme). Já WP používal od začátku a bylo opravdu dobré, jenže aplikační díra se zvětšovala každý měsíc. Nokie měla věru dobré nápady, ale bohužel se neukázaly jako ty, které lidé nejvíc chtějí a ocení. Ano, foťák 1020 byl super, ale byl opravdu pomalý (na foťák ve smartphone), plus obří rozměry (tlouš’ka). Ano, mikrofony byly super, ale když si mám vybrat, zda používat strašný systém (WM10) kvuli mikrofonům, nebo nějaké dělo z letošní produkce, na které jsou i aplikace, tak to neni vůbec co řešit.

   Třeba tam konkurence někdy dospěje, je to možný, nicméně bude to už součástí aktuálního a použitelnýho zařízení a rozhodně (pro pár zdejších lopat, co to ještě stále nepochopily – zdravím pejska) si z toho nikdo na zadek nesedne – bude to jen příjemné vylepšení.

  • XZEIT: Poslouchal jsem si ta videa z koncertu z S7/L830 to je tvoje práce?

   Tady můžu pro porovnání poslat svoji nahrávku na S8, není to zvuk jako z L950 co jsem měl, ale rozhodně to není taková tragédie jako tvé video z S7 !

   [odkaz]

   Nicméně tomu příšernému zvuku z S7 se mi nechce věřit, mám někde na disku svoji nahrávku S7čkou když byl v Praze Hans Zimmer a taková hrůza to zase nebyla.

  • Od S8 nahrává Samsung už docela slušný zvuk. Není to tak hezky prokreslené jako to bývalo u Lumií, ale stačí to.

   U S7 to bylo zlé, protože až od S8 začal Samsung používat AOP (acoustic overload point) mikrofony, které zvládají nahrávat bez zkreslení i na koncertech.

  • Možné to je, netuším. Doufejme že už tam ty mikrofony budou konečně dávat. Bylo na čase.

   Heretiku: hanz zimmer není DNB ????

  • Težké basy ani S8 stále nedává, máme s kolegou z práce nějake náhravky z totožných koncertů, tak to zkusim postnout oboji zvlast na porovnani. Je to buhužel o dost horší a stále na míle vzdálené 950XL, 930 atd.

  • To bys byl hodný. Docela by mě to zajímalo.

  • Když koukám na youtube na extrémní případy, tak to stejně S8 zvládá. Viz: [odkaz]

   Dají se najít videa, kde už je to na hraně, ale to fakt jen nějaké DnB, kde jsou dotyční hodně blízko stage. Asi bych to tolik nehrotil.

  • Nezvládá, nemas srovnani toho sameho s Lumii a navic tohle je strasne daleko. Pokud to pustis na necem lepsim, zvuk katastrofa.

  • I tak. Zvladl to docela obstojne kdyz to porovnam s jinými telefony, ktery uz by chrcely u beznych basu z nejakeho konciku :)

  • Tak jasně… nemám srovnání s Lumií toho samého, ale pro osobní potřebu to stačí. Nechodím na koncerty, abych si je natáčel a pak tím někoho oslňoval. Na krátké video na Fb stačí i to, jak nahrává S9.

  • Musim suhlasit s Jirkom, toto na Lumiu nema ani nahodou. Ako nie je to zle, ale…

  • Tak Lumii jsem kdysi měl, tak vím, jak nahrávala.
   [odkaz]

  • jooo Mikrofony, ty měly Lumie fakt skvělý.

  • Článek SGS10 a pár borců tu stejně blekotá o šrotech z dílny MS :D Vůbec mě to nepřekvapuje. 920, 1020, 930, to byly aspoň solidní mobily, u 950 jsou mikrofony snad jedinej dobrej parametr, jinak trash, takže tohle honění mě tu strašně baví :DD

  • Menty mental, co ti na tom vadi?! Diskutujeme tu o kvalite nahravky a ako sam pises Lumie ich maju najlepsie este aj dnes. Hlavne ze sa bavis, ale bavis sa na vlastnej hluposti.

  • TOMASSX1: Chápu, že asi v Maďarsku máte problém s chápáním psaného textu, nicméně já jsem nikde nepsal, že mi to vadí. Pleteš si pojmy s dojmy ty drzoune jeden.

  • Nestaci, ze si mental, si aj rasista..congrats!

  • Menty raději neřeš. Prostě se bavíme na různá témata odvíjející se od tématu základního tedy SGS10. Jestli ti to tak vadí a někdy v minulosti ti zařízení Lumia způsobilo psychickou újmu, není náš problém a musíš řešení hledat jinde. :)

  • TOMASSX1: Díky za krásné zlepšení středečního dne! :D Co je rasistického na Maďarsku, to teda opravdu nevím. Jiný kraj, jiný mrav, asi.

  • jo soríček. No vidíš, a já špatně čtu.

   Ano souhlasím. s Menty 13:40. Tyto Lumie byly skvělé. Co se alespoň hardwaru týče. A možná i toho OS. Pokud počítam staré WP. :)

   Nicméně 950 XL i ne XL byly také skvělé i když se staršími parametry ale co, podobně je to i dnes. Highend neznamená vydat se vždy nejnovějšími komponenty.

   Nicméně to zpracování za ty peníze bylo, řekněme,velmi divné rozhodnutí.

  • Tray1: +1

   je to proste mental…

  • Tray1: +1

   je to prostě Maďar.

  • Křížek krážek a UNI se zase vyjadřují k tématu, které je nezajímá. Za chvíli se dostaneme k blesku a křížek krážek bude zase tvrdit, že to nejde, že je tam málo místa apod. i přes to, že takový Huawei je schopen do těla narvat 3x hlavní fotoaparát s vystouplou optikou :D

  • xzeit: Aport :)
   Opět ses nenaučil moje jméno, pořád jedeš přelhávání? :D

  • PS: Ještě, že jsi takový hlupák a dokážeš si nakálet do pusy i v jednom příspěvku :D „i přes to, že takový Huawei je schopen do těla narvat 3x hlavní fotoaparát s vystouplou optikou “ – ano, je to vystouplá optika právě proto, že tam není dost místa :DDDDDD

   Konečná stanice, prosíme vystupte.

  • Místa je dost, spíš jde o to, že řešení tady je. To ty ale nedokážeš pochopit. Na druhou stranu se tomu u tebe nelze divit ????????.

 2. Ten Samsung jede když chce představit 3 nudle který se budou lišit jen foťákem :-D

 3. Plochý displej by som bral u Galaxy Note 9. Galaxy Note 8 aj keď 6,3 palcový má vďaka zakrivenému displeju a širokouhlému displeju oveľa užšiu užitočnú plochu časť displeja pre S-pen než 5,7 palcový Galaxy Note 4.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).