Galaxy On Fire Alliances: Multiplayerová strategie zamíří na Android a iOS

Série Galaxy On Fire slavila úspěch ještě v časech, kdy se hry na telefonech ovládaly na tlačítkách a klávesnici pod displejem, což byly tehdy součásti prakticky každého telefonu. Zejména druhý díl Galaxy On Fire ve své době představoval technologický vrchol tehdejších Java her a stal se proto velmi oblíbeným. Jednalo se o RPG z vesmírného prostředí, které dokázalo hráče pohltit na dlouhé hodiny a remake je dostupný jak na iOS, tak i Android a dokonce i PC. Studio Fishlabs nyní odhalilo nový díl série s podtitulem Alliances, který však s původní hrou bude mít společný pouze název a prostředí, jelikož se bude jednat o multiplayerovou real-time strategii postavenou na enginu ABYSS 3.

Vybrat si budete moct ze tří aliancí – Terrani, Vosskové a Nivelijci a dále budete mít možnost spolupracovat se skutečnými hráči z celého světa. Vaším úkolem bude kupříkladu obsazování nových území či porážení protivníků v přítomných bitvách a tím výčet možností samozřejmě zdaleka nekončí. Hratelnost tedy podle všeho bude velmi silnou stránkou hry a vyjma hráčů původního Galaxy On Fire má chystaný díl šanci přitáhnout i další fanoušky RTS. Hra bude nejprve vypuštěna pro iOS a brzy poté i pro Android. Distribuována bude zcela zdarma s možností nakoupení vylepšení a extra obsahu za skutečné peníze.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku