Galaxy Note 21 bude! Zřejmě bude posledním členem legendární rodiny

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 013

Smartphony řady Samsung Galaxy Note mají své fanoušky, avšak jejich zástup zjevně není dostatečně velký, aby se korejskému výrobci vyplatilo udržovat tuto rodinu zařízení naživu. Z tohoto důvodu chystá na příští rok velké změny – pero S Pen bude přikládat k vybraným smartphonům řady Galaxy S a Z Fold a legendární Galaxy Note postupně zmizí ze světa. Příští rok se tak ale zřejmě nestane.

Příští rok ještě jeden Galaxy Note

Podle korejského serveru ETNews by Samsung chystá pro příští rok ještě jeden smartphone z modelové řady Galaxy Note. Pravděpodobně se nejedná o spekulovaný odlehčený Note 20 Fan Edition, ale o plnohodnotného nástupce letošní řady. Představen by měl být v druhé polovině roku společně s Galaxy Z Fold 3, který se stane vůbec prvním ohebným smartphonem s podporou stylusu.

https://twitter.com/cozyplanes/status/1332983308494376961

S Pen bude podporovat i jarní smartphone Samsung Galaxy S21 Ultra, avšak pouze jako volitelné příslušenství; šachtu na stylus u něj nenajdeme. V minulých dnech již byla zahájena hromadná výroba digitizeru, který je pro podporu stylusu nezbytný, neboť převádí analogový signál do digitální formy. Očekává se, že řada Galaxy S21 bude představena v polovině ledna příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku