Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Galaxy Note 10 v testu odolnosti. S Pen se zlomí ve vteřině, telefon nikoliv

Galaxy Note 10 v testu odolnosti. S Pen se zlomí ve vteřině, telefon nikoliv

Nedávno představený Samsung Galaxy Note 10+ je se svým 6,8″ největší smartphone z řady Galaxy Note. Velká plocha v kombinaci se vzduchoprázdnem v šachtě pro stylus S Pen by tak mohly být slabá místa z hlediska odolnosti vůči ohybu. Je tomu skutečně tak? Na to se podíval ve svém videotestu youtuber Zack z kanálu JerryRigEveryting.

Pero zlomíte snadno, telefon toho vydrží dost

Jako první se tvůrce videa podíval na odolnost pera S Pen. Stylus se nepřekvapivě zlomil stejně snadno jako jakákoliv jiná tužka, a tak jsme se alespoň mohli podívat na jeho útroby – k vidění je cívka pro bezdrátové dobíjení, kapacitátor pro udržení energie, a také spousta elektroniky jako je Bluetooth či gyroskop. S Pen je vyroben z plastu a naštěstí nejde do telefonu zasunout opačně.

Samsung Galaxy Note 10 20
Pero S Pen disponuje akčním tlačítkem na boku

A jak je na tom s odolností samotný smartphone? Velmi dobře. Rámeček je vyroben z kovu, přední i zadní strana z ochranného skla Gorilla Glass 6, což znamená jediné – rýhy se začnou objevovat až po kontaktu s materiálem o Mohsově tvrdosti 6 a vyšší.

První vlně škrábanců navíc zamezí fólie, která je aplikovaná přímo z výroby. Stejně jako u řady Galaxy S10 je totiž do displeje integrovaná ultrazvuková čtečka otisků prstů, která si příliš nerozumí s ochrannými skly, a tak ji Samsung chrání alespoň fólií. I tak ale poškrábání čtečky nemá na její funkčnost fatální vliv.

Samsung Galaxy Note 10 9

Co se týče celkové odolnosti telefonu vůči ohybu, není se čeho obávat. Samsung umí své telefony lepit velmi dobře (jinak by nemohly být voděodolné) a Galaxy Note 10+ není výjimkou. Ani velké tělo a šachta pro S Pen konstrukci neoslabily natolik, aby se prohnula či dokonce zlomila.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments