TOPlist

Galaxy A54 a A34 v sérii nových obrázků. Premiéra už za dva týdny?

990 450 Samsung Galaxy A53 colors
  • Máme nové tiskové snímky smartphonů Samsung Galaxy A54 a A34
  • Objevily se i první spekulace o termínu odhalení

Vlajkové smartphony už Samsung letos představil, nyní přichází čas na nové modely střední třídy. Korejská firma už brzy představí smartphony Galaxy A54 a A34, tedy přímé nástupce svých prodejně neúspěšnějších telefonů střední třídy. Jejich výbava už je nám nějakou dobu známá, stejně tak i vzhled, nyní se nám dostaly do rukou kvalitní tiskové snímky všech barevných variant. A také první spekulace o datu představení.

Oba telefony budou po designové stránce prakticky stejné, jejich hlavním rozpoznávacím znamením se stane provedení výřezu pro selfie kamerku – levnější Galaxy A34 dostane kapkovitý výřez, zatímco Galaxy A54 obdrží modernější kruhový otvor.

Telefony se také mají lišit na zádech. Barvy sice Samsung nasadí stejné, avšak u Galaxy A34 se minimálně na tiskových snímcích zdají lehce živější s lehkým gradientem. Je ale možné, že se jedná pouze o interpretaci počítačových renderů.

I přes podobný vzhled dostanou oba telefony odlišnou výbavu – Galaxy A54 bude pohánět nový čipset Exynos 1380 a dostane fotoaparáty s rozlišením 50+12+5 megapixelů, zatímco u Galaxy A34 Samsung vsadí na MediaTek Dimensity 900 a na záda posadí fotoaparáty s rozlišením 48+8+5 megapixelů.

V obou telefonů bychom se měli dočkat 120Hz AMOLED displejů, voděodolnosti a dokonce i slotů na paměťovou kartu, což už je dnes spíše raritou.

A kdy se těchto novinek od Samsungu dočkáme? Oficiálně zatím nic potvrzeno není, informátor Steve H.McFly však na základě šuškandy od spolehlivého zdroje tvrdí, že se tak stane 15. března, tedy už za dva týdny.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku