Fujitsu Arrows Tab: Desetipalcový WUXGA displej, Tegra 3 a obří baterie

Společnost Fujitsu na náš trh již několik tabletů uvedla. Některé pohání operační systém Windows v různých verzích, je zde ale i model Fujitsu Stylistic M532 spoléhající na Android. Tuto vlastnost bude mít společnou s dalším zajímavým počinem, který nyní japonský výrobce představil. Tím je tablet s názvem Arrows Tab AR70B honosící se desetipalcovým displejem s obstojným rozlišením 1920 x 1200 bodů (WUXGA). Lákadlem bude určitě i baterie nabízející velmi příjemnou kapacitu 10 080 mAh, která by měla zařízení udržet při životě krásných čtrnáct hodin aktivního používání.

Srdcem tabletu se stane čip NVidia Tegra 3 taktovaný na 1,7 GHz s dvanáctijádrovou grafickou jednotkou GeForce ULP. Nezklame ani konektorová výbava, kde stran samozřejmé WiFi nalezneme také GPS, Bluetooth 4.0 nebo NFC. Tloušťka se ustálila na průměrné hodnotě 9,9 mm, avšak přístroj jako malou kompenzaci nabídne voděodolnost a prachuodolnost, což asi udělá radost daleko většímu spektru zákazníků, než o milimetr tenčí profil.

S váhou 589 gramů se tablet řadí mezi ty lehčí desetipalcové tablety, ačkoliv rekordní hodnota to rozhodně není. Poněkud nepochopitelné však je, že operačním systémem se stal Android v téměř rok a půl staré verzi 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Suma sumárum se tedy jedná o slušně vybavené zařízení a až na postarší verzi systému by mohl zaujmout znatelné portfolio zákazníků a to mimo jiné i díky velké výdrži baterie. Otazník však zůstává nad cenou, jež o úspěchu přístroje do značné míry rozhodne a dozvíme se o ní nejspíše až při zahájení prodeje v Japonsku, které je naplánováno na 15. února.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku