Fotoaparát v HTC M7 bude údajně pořizovat snímky v „ultrapixelech“

Podle informací serveru Pocket-Lint bude společnost HTC označovat kvalitu snímků pořízených svojí připravovanou vlajkovou lodí, modelem M7, pomocí nových jednotek – „ultrapixelů“. Ačkoliv se může zdát, že se jedná jen o další vynález marketingového oddělení, za novým označením se údajně skutečně skrývá i změna v technologii.

Navzdory původním tvrzením, že bude fotoaparát v M7 vybaven 13Mpx snímačem, se nyní objevila zpráva, že se bude ve skutečnosti jednat o tři senzorové vrstvy umístěné za sebou, každá s rozlišením 4,3 Mpx. Při vynásobenní těchto dvou čísel se skutečně dostaneme do těsné blízkosti zmiňované třináctky, výsledné snímky ale takto veliké prý nebudou. Pořízené obrázky ze všech tří snímačů budou totiž pomocí inteligentního softwaru spojené dohromady, čímž sice jejich rozlišení klesne na třetinu, tento ústupek by ale měl být vyvážen vyšší ostrostí a kvalitnějším podáním barev.

O lehce podobné machinace s pixely se již dříve pokusila také finská Nokia ve svém modelu 808 PureView a vyšlo jí to na jedničku. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se s tímto krokem popere HTC. Už teď se těšíme na první reálné testovací snímky.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku