TOPlist

Ford chce chránit psí uši, chystá boudu s potlačením okolního hluku

Prolínání technologií, které byly vynalezeny v rámci jednoho odvětví, později se ale rozšířily i do těch ostatních, není nic neobvyklého. Vzpomeňme například na samotné počítače, internet, jídlo v plechovkách, nebo třeba mikrovlnku, jež původně vznikly v armádě. Z automobilového průmyslu se nyní mezi spotřebitele snaží přinášet produkty i Ford a nejedná se pouze o automobily, i když z nich takřka vždy vychází.

V loňském roce Ford představil postýlku pro miminka, která spolehlivě usnou pouze za jízdy v autě, doma se jim však spát nechce. Max Motor Dreams, jak se postýlka jmenuje, slouží právě k věrnému napodobení pohybů auta při jízdě. K tomu přidává ještě zvuk motoru a imitaci pouličního osvětlení. K dispozici je i aplikace pro chytré telefony, která během opravdové jízdy v autě zaznamená pohyby, které pak umí převést právě do postýlky, aby malé ratolesti spolehlivě usnuly.

https://youtu.be/oxGdO0jG9d4

Na mou duši, na psí uši

Dalším produktem, který Ford představuje, je jakási psí bouda s potlačením okolního zvuku, která funguje na stejném principu, jako například u sluchátek Bose či Sony. Mikrofony tak zachytí zvukovou vlnu, proti které je vyslána vlna fázově obrácená, a tím se zvuk pro posluchačovo ucho prakticky eliminuje. Cílem novinky je ochránit velmi citlivé psí uši především před ohňostroji, během kterých dostává sluchové ústrojí zabrat, stejně jako páníčci, kteří se snaží své miláčky uklidnit.

Technologie potlačování okolních ruchů není především ve spotřebitelské audio technice ničím novým, Ford u své nové boudy využívá technologii, kterou můžeme najít v jeho novém SUV, modelu Edge pro snížení hluku pronikajícího od motoru a převodovky do kabiny. Zmíněnou postýlku z loňského roku Ford využil především marketingově a s kampaní byl velmi spokojen, zdá se tedy, že aktuální psí bouda je snaha o zopakování loňského úspěchu a přitažení pozornosti právě k novému modelu Edge.

Autor článku David Preiss
David Preiss

Kapitoly článku