Domů » Bleskovky » Floating Notifications: Plovoucí notifikace aplikací pro Android

Floating Notifications: Plovoucí notifikace aplikací pro Android

Na Xda-developers započal vývoj zajímavé utility, které se inspirovala u notifikací Chat Heads, se kterými přišel Facebook Home a později i klasický Facebook klient pro Android. V tomto případě se jedná se o doplněk k samotnému centru notifikací v Androidu, který vám na obrazovce skrze plovoucí ikony zobrazuje upozornění z různých aplikací. Něco podobného nabízejí neoficiální ROM, například Paranoid Android, nicméně tato aplikace funguje bez potřeby mít v zařízení provedený root.

  

Je však potřeba brát v potaz, že se Floating Notifications aktuálně nacházejí v alpha verzi, která nefunguje na sto procent a obsahuje celou řadu chyb. I tak se ale jedná o zajímavý počin a s vydáváním dalších verzí se rozhodně máme na co těšit. V aktuální verzi není příliš mnoho možností nastavení, lze alespoň vybrat velikost a průhlednost notifikační ikonky. Stejně jako v případě Chat Heads z Facebooku, si i u Floating Notifications můžete kdykoliv změnit pozici ikonky s upozorněními. Drobnou nevýhodou je fakt, že se nová notifikace neobjeví jen u ikonky, ale i v klasickém centru notifikací, nicméně jakmile na upozornění skrze Floating Notifications kliknete a otevře se daná aplikace (zprávy, Gmail, Facebook, WhatsApp…), z notifikačního centra upozornění zmizí. Vývoj tohoto šikovného nástroje budeme i nadále sledovat a jakmile se dočká dalších zajímavých vylepšení, budeme vás o tom informovat.

Aktuální verzi si můžete stáhnout z Xda-developers (není potřeba registrace a pro nainstalování je nutné mít v nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Znalec (neregistrovaný)

    JJ ta bublina u Facebook messengeru je fajna.

  2. Osobně mám zase jiný názor – cokoliv pop-up je z pohledu UI čiré zlo. To je jen neschopnost systému řešit notifikace nějak kulturněji. Respektive – kdyby měli pravý tasking, nemusí to takto fixlovat …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).