Floating Notifications: Plovoucí notifikace aplikací pro Android

Na Xda-developers započal vývoj zajímavé utility, které se inspirovala u notifikací Chat Heads, se kterými přišel Facebook Home a později i klasický Facebook klient pro Android. V tomto případě se jedná se o doplněk k samotnému centru notifikací v Androidu, který vám na obrazovce skrze plovoucí ikony zobrazuje upozornění z různých aplikací. Něco podobného nabízejí neoficiální ROM, například Paranoid Android, nicméně tato aplikace funguje bez potřeby mít v zařízení provedený root.

  

Je však potřeba brát v potaz, že se Floating Notifications aktuálně nacházejí v alpha verzi, která nefunguje na sto procent a obsahuje celou řadu chyb. I tak se ale jedná o zajímavý počin a s vydáváním dalších verzí se rozhodně máme na co těšit. V aktuální verzi není příliš mnoho možností nastavení, lze alespoň vybrat velikost a průhlednost notifikační ikonky. Stejně jako v případě Chat Heads z Facebooku, si i u Floating Notifications můžete kdykoliv změnit pozici ikonky s upozorněními. Drobnou nevýhodou je fakt, že se nová notifikace neobjeví jen u ikonky, ale i v klasickém centru notifikací, nicméně jakmile na upozornění skrze Floating Notifications kliknete a otevře se daná aplikace (zprávy, Gmail, Facebook, WhatsApp…), z notifikačního centra upozornění zmizí. Vývoj tohoto šikovného nástroje budeme i nadále sledovat a jakmile se dočká dalších zajímavých vylepšení, budeme vás o tom informovat.

Floating Notifications Alpha2r1

Aktuální verzi si můžete stáhnout z Xda-developers (není potřeba registrace a pro nainstalování je nutné mít v nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů).

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku