Domů » Bleskovky » Flappy Bird končí: Tahle hra mi zničila život, zítra ji stáhnu ze všech obchodů, vzkázal autor

Flappy Bird končí: Tahle hra mi zničila život, zítra ji stáhnu ze všech obchodů, vzkázal autor

Autor jednoduché a v posledních dnech neustále skloňované hry Flappy Bird, která každý den na reklamě dokáže vydělat více než milion korun, zřejmě neunesl slávu a popularitu, kterou mu titul přinesl a na svém Twitter účtu zveřejnil několik nepříliš pozitivních příspěvků. Podle jeho slov mu hra žačala v negativním slova smyslu zasahovat do osobního života a v neděli 9. února v 18:02 ji smaže z App Store a Google Play. To je celkem bizarní situace, navíc když se v nejbližších dnech měla objevit i verze pro Windows Phone (na WP Store už je sice pár dnů k dispozici titul s názvem Flappy Bird, ale s tím autor nemá nic společného a jedná se o nepříliš povedený klon, který nestojí ani za vyzkoušení).

Tip na článek: Hra sice končí, ale autor má v nabídce ještě celou řadu dalších titulů, které vás připraví o nervy

Autor hru nestahuje kvůli žádným problémům s právy, ale zřejmě ho začalo otravovat neustálé odpovídání na dotazy uživatelů, novinářů a zájemců o koupi práv. I těm Dong Nguyen na Twitteru vzkázal, že práva na Flappy Bird prodávat nebude. S vývojem her Nguyen nekončí, ale tituly podobné tomuto prý již nikdy vyvíjet nechce.

  

How To Beat Flappy Bird (Best Method)
Zaručený tip na to, jak u Flappy Bird neztratit žádný další čas :)

Pro Android, iOS a Windows Phone existují nejrůznější další klony a bude zajímavé sledovat, zda se po stažení Flappy Bird některému z nich povede získat více na popularitě a učinit z jiného autora milionáře.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Pokud hru ještě nemáte, stahujte rychle, zítra večer už v jednotlivých obchodech nebude k mání

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Peníze ku*ví charakter…

  • rejsek (neregistrovaný)

   Tak tohle přesně říkají Ti co peníze nemají a mít nebudou. Upřímnou soustrast ;)

  • Jiří (neregistrovaný)

   Víš podle mě by jsi se měl zamyslet možná že to není (vždycky) pravda ale z mých zkušeností peníze kurví charakter. A ten tvůj výsměch je spíše smutný než fakt že někdo je bohatší a někdo chudší. Inu já bych tě v soukromí nazval nudným, otravným kryplem který nemá ducha a jeho život je o hovnu, ale takhle ti jen řeknu že život není o peňezích ale o něčem úplně jiném, a na to musíš přijít sám. Na závěr chci říct že se omlouvám všech kterých jsem se dotknul a které jsem omylem urazil.

 2. Hru neznám, takže mi ani nevadí, že nebude. Jen mi ta grafika těch „slopců“ na screenech připomíná sérii Commander Keen.

 3. hru npoznam ale nejaky ten piatok do zadu som uz takuto hru hral..je to stara hra? alebo mal typek stastie a zrazu zarobil a neuniesol slavu?

  • b) je správně..

  • Hra je, nebo spíš byla, nová, ale na velice podobném principu už dávno vycházely různé modifikace hry Copter. Flappy Bird podle mě chytla publikum grafikou připomínající Mario a další legendární kousky od Nintendo + tím, že byla mnohem náročnější na hraní oproti Copter. Jsem zvědavý jak to s Flappy Bird nakonec dopadne, ze softwarových trhů byla dnes opravdu stažena, takže to nebyl jen planý poplach.

 4. Dexxon (neregistrovaný)

  Podle mě to není vůbec o penězích, spíš si uvědomil, co vytvořil za monstrum, které lidem vymývá mozky. Mně úplně stačí to, že se projdu po třídě a v každé druhé lavici někdo hraje Flappy Birda. Když tu hru stáhne, do dvou dnů se tam objeví skoro totožné kopie, možná s trochu jiným názvem a budou vydělávat na reklamách místo něj. Nikdo nebude znát jejich jméno (protože nejsou původními autory) a tak se nebudou muset vypořádávat s neustálými dotazy.

 5. RenoFcker (neregistrovaný)

  co to je za blbost?? tento styl her je tu hromadu let!!!

  napriklad pred 4my lety jsem hral na i8910hd na podobnem stylu takovou helikopteru! a ta byla lepe udelana a vic chytlava nez tato blbost!

 6. Marek (neregistrovaný)

  Slušně těžké, asi jedna z nej. co jsem hrál. Každopádně mě dobře pobaví vždy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).