Domů » Bleskovky » Flappy Bird končí: Tahle hra mi zničila život, zítra ji stáhnu ze všech obchodů, vzkázal autor

Flappy Bird končí: Tahle hra mi zničila život, zítra ji stáhnu ze všech obchodů, vzkázal autor

Autor jednoduché a v posledních dnech neustále skloňované hry Flappy Bird, která každý den na reklamě dokáže vydělat více než milion korun, zřejmě neunesl slávu a popularitu, kterou mu titul přinesl a na svém Twitter účtu zveřejnil několik nepříliš pozitivních příspěvků. Podle jeho slov mu hra žačala v negativním slova smyslu zasahovat do osobního života a v neděli 9. února v 18:02 ji smaže z App Store a Google Play. To je celkem bizarní situace, navíc když se v nejbližších dnech měla objevit i verze pro Windows Phone (na WP Store už je sice pár dnů k dispozici titul s názvem Flappy Bird, ale s tím autor nemá nic společného a jedná se o nepříliš povedený klon, který nestojí ani za vyzkoušení).

Tip na článek: Hra sice končí, ale autor má v nabídce ještě celou řadu dalších titulů, které vás připraví o nervy

Autor hru nestahuje kvůli žádným problémům s právy, ale zřejmě ho začalo otravovat neustálé odpovídání na dotazy uživatelů, novinářů a zájemců o koupi práv. I těm Dong Nguyen na Twitteru vzkázal, že práva na Flappy Bird prodávat nebude. S vývojem her Nguyen nekončí, ale tituly podobné tomuto prý již nikdy vyvíjet nechce.

  

Zaručený tip na to, jak u Flappy Bird neztratit žádný další čas :)

Pro Android, iOS a Windows Phone existují nejrůznější další klony a bude zajímavé sledovat, zda se po stažení Flappy Bird některému z nich povede získat více na popularitě a učinit z jiného autora milionáře.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Pokud hru ještě nemáte, stahujte rychle, zítra večer už v jednotlivých obchodech nebude k mání

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

12 komentářů

 1. Royce (neregistrovaný)

  Peníze ku*ví charakter…

  • rejsek (neregistrovaný)

   Tak tohle přesně říkají Ti co peníze nemají a mít nebudou. Upřímnou soustrast ;)

  • Jiří (neregistrovaný)

   Víš podle mě by jsi se měl zamyslet možná že to není (vždycky) pravda ale z mých zkušeností peníze kurví charakter. A ten tvůj výsměch je spíše smutný než fakt že někdo je bohatší a někdo chudší. Inu já bych tě v soukromí nazval nudným, otravným kryplem který nemá ducha a jeho život je o hovnu, ale takhle ti jen řeknu že život není o peňezích ale o něčem úplně jiném, a na to musíš přijít sám. Na závěr chci říct že se omlouvám všech kterých jsem se dotknul a které jsem omylem urazil.

 2. tslany (neregistrovaný)

  Hru neznám, takže mi ani nevadí, že nebude. Jen mi ta grafika těch „slopců“ na screenech připomíná sérii Commander Keen.

 3. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  hru npoznam ale nejaky ten piatok do zadu som uz takuto hru hral..je to stara hra? alebo mal typek stastie a zrazu zarobil a neuniesol slavu?

  • Royce (neregistrovaný)

   b) je správně..

  • Ruslan Botsyurko (neregistrovaný)

   Hra je, nebo spíš byla, nová, ale na velice podobném principu už dávno vycházely různé modifikace hry Copter. Flappy Bird podle mě chytla publikum grafikou připomínající Mario a další legendární kousky od Nintendo + tím, že byla mnohem náročnější na hraní oproti Copter. Jsem zvědavý jak to s Flappy Bird nakonec dopadne, ze softwarových trhů byla dnes opravdu stažena, takže to nebyl jen planý poplach.

 4. Dexxon (neregistrovaný)

  Podle mě to není vůbec o penězích, spíš si uvědomil, co vytvořil za monstrum, které lidem vymývá mozky. Mně úplně stačí to, že se projdu po třídě a v každé druhé lavici někdo hraje Flappy Birda. Když tu hru stáhne, do dvou dnů se tam objeví skoro totožné kopie, možná s trochu jiným názvem a budou vydělávat na reklamách místo něj. Nikdo nebude znát jejich jméno (protože nejsou původními autory) a tak se nebudou muset vypořádávat s neustálými dotazy.

 5. RenoFcker (neregistrovaný)

  co to je za blbost?? tento styl her je tu hromadu let!!!

  napriklad pred 4my lety jsem hral na i8910hd na podobnem stylu takovou helikopteru! a ta byla lepe udelana a vic chytlava nez tato blbost!

 6. Marek (neregistrovaný)

  Slušně těžké, asi jedna z nej. co jsem hrál. Každopádně mě dobře pobaví vždy.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *