Domů » Bleskovky » Fitbit Versa: nejlehčí chytré hodinky dorazily na český trh

Fitbit Versa: nejlehčí chytré hodinky dorazily na český trh

Fitbit v polovině března představil chytré hodinky pro masy Versa a sportovní fitness náramek Ace, který je určený především dětem (informovali jsme zde). Fitbit Versa je cenově dostupnou alternativou k dražšímu modelu Ionic (recenze). Nový model také přináší inovovanou verzi operačního systému FitbitOS 2.0. Ta přináší mnohá vylepšení, například nepřetržité měření srdečního tepu nebo rychlé odpovědi pro uživatele s Androidem. Novinkou jsou také funkce zaměřené na ženy, které se týkají zdraví.

V průběhu tohoto měsíce bude pro hodinky dostupný nový update, který přidá:

 • Rychlé odpovědi: Android zařízení nyní mohou odpovídat na zprávy v hodinkách Fitbit Versa a Fitbit Ionic. Odesílat lze až pět přednastavených rychlých odpovědí o délce až 60 znaků na textové zprávy a chatovací aplikace jako je WhatsApp a Facebook Messenger.
 • Monitorování ženského zdraví: dostupné pro všechny dospělé ženy v aplikaci Fitbit pro monitorování menstruačních cyklů a symptomů. To ženám umožní jednoduše pozorovat svůj cyklus a získat tím kompletní obraz se stavem svého zdraví a své kondice. Uživatelky Fitbit Versa a Fitbit Ionic budou mít také možnost pozorovat informace o svém zdraví přímo na obrazovce hodinek.

Fitbit Versa již v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi. Od dnešního dne jsou hodinky Versa dostupné na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 5 130 Kč včetně DPH. Společně s nákupem navíc získáte přístup k hudební službě Deezer na 3 měsíce zdarma.

Recenze Fitbit Ionic: sportovní chytré hodinky se sebevědomou cenou

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

9 komentářů

 1. Tomáš Štěrba

  Používám cca 3 měsíce Fitbit charge 2 a musím říct, že fitbit už asi nikdy. To bych musel dostat nějaký kus na zkoušku aby měli vůbec šanci mě přesvědčit, že se něco změnilo.
  Za 1. Ačkoli charge všichni chválí, ten náramek fakt umí velký kulový. Nejednou se mi stalo, že jsem byl na kole se zapnutým měřením, po příjezdu domů jsem měření vypnul (stále běželo), ale po kouknu ti na výsledky v mobilu jsem zjistil, že mám zaměřených jen cca 70% trasy. Posledních 30% se ztratilo. Vzdálenosti, tentokrát běhu, měřené pomocí mobilu (Galaxy s7) se oproti skutečnosti liší v řádu desítek metrů až kilometru a půl. (jiná aplikace spuštěna měřila správně, takže telefonem to není). Pak je tu prostředí aplikace. Absolutně neintuitivní. Děs a hrůza. Na to ze by se mělo jednat o (lepší) značku v tomto odvětví, je to absolutně děsné a i po tom čtvrt roce se v tom kolikrát ztrácím. Předtím jsem používal SHealth od Samsung, a tam jsem během 10 minut věděl přesně kde mám kliknout abych našel co hledám. Otřesné. A co se kvality samotného zařízení týče… Strojek funguje, ale jeden z originálních pásku se mi začal už po cca měsíci odlepovat. (z vrchní strany, přímo nad displayem mám nyní dvě bubliny, které jsou způsobeny odlepenim gumy od toho plastu, který slouží jako kotva do upinaciho mechanismu hodinek.)
  Náramku bych se už dávno zbavil, ale byla to výhra a jsou tedy bez záručního listů atd a bez možnosti s tím poslat prodejce do „víte kam“. Za mě fitbit už nikdy. Vsadím se, že xiaomi mi band 2 za ani ne třetinu ceny zvládne to samé.
  To bude dost možná také případ těchto hodinek. Jelikož jde o vlastní, uzavřený systém, je jedno jestli si koupíte tohle, nebo něco levnějšího. Já vám fakt Radim kalkulovat. Pokud nepotřebujete wear nebo Apple watch a jdete po uzavřené platformě, rozhodně si rozmyslete jestli se vyplatí priplacet za tuhle. Za mě rozhodně ne. 3 a půl tisíce, kolik staly charge 2 v době moji výhry je opravdový výsměch uživateli.

 2. Víte někdo jak je to se slevou vlastníkům Pebble?

 3. Pokud hodinky neumožňují měnit uživateli programovou výbavu je dost těžké je označit smat-hodinkama.

  • Tady se bohužel tlačí n+1 funkcí=smart. Jo, už jsem se několikrát podivoval, dokonce to někteří i hájí ????

 4. dominik fidler ždirec nd

  mám taky rodiny

 5. To je ale ošklivá kopie Apple Watch.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).