Nositelné technologie se omezují především na fitness náramky a chytré hodinky. Určitou tržní nikou v této oblasti jsou chytré prsteny, které zaznamenávají kromě denní aktivity a srdečního tepu například i spánek. Nekorunovaným králem mezi chytrými prsteny je společnost Oura, nicméně podle patentového úřadu Spojených států amerických roste této finské firmě zdatná konkurence.
Výrobce fitness náramků a chytrých hodinek Fitbit, který spadá pod giganta Google, podal patentovou přihlášku, která se týká jeho představy chytrého prstenu. Ten by měl splňovat podmínky pro medicínské využití a neměl by mu chybět fotodetektorový senzor, který umožňuje transmisní vyšetření hladiny kyslíku v krvi.
Ten by měl být mnohem přesnější než tradiční SpO2 senzor, který z nositelné elektroniky už známe. V praxi nový senzor „prosvítí“ váš prst skrz na skrz, což je stejný princip, jaký využívají certifikované zdravotnické přístroje.
Chytrý prsten od Fitbitu má, alespoň dle patentu, měřit saturaci krve kyslíkem, puls, krevní tlak, hladinu glukózy v krvi a koncentraci lipidů. Kromě toho mu nemá chybět ani NFC, které by mohl prsten využívat pro bezkontaktní platby pomocí služby Fitbit Pay. O podobě, ceně či datu uvedení na trh prozatím nic nevíme.