Domů » Bleskovky » Fitbit chystá chytrý prsten. Změří tlak i okysličení krve

Fitbit chystá chytrý prsten. Změří tlak i okysličení krve

Nositelné technologie se omezují především na fitness náramky a chytré hodinky. Určitou tržní nikou v této oblasti jsou chytré prsteny, které zaznamenávají kromě denní aktivity a srdečního tepu například i spánek. Nekorunovaným králem mezi chytrými prsteny je společnost Oura, nicméně podle patentového úřadu Spojených států amerických roste této finské firmě zdatná konkurence.

35572 original
Chytré prsteny jsou malým trhem s velkým potenciálem

Výrobce fitness náramků a chytrých hodinek Fitbit, který spadá pod giganta Google, podal patentovou přihlášku, která se týká jeho představy chytrého prstenu. Ten by měl splňovat podmínky pro medicínské využití a neměl by mu chybět fotodetektorový senzor, který umožňuje transmisní vyšetření hladiny kyslíku v krvi.

oura ring chytry prsten jpg
Oura patří mezi nejúspěšnější společnosti vyrábějící chytré prsteny

Ten by měl být mnohem přesnější než tradiční SpO2 senzor, který z nositelné elektroniky už známe. V praxi nový senzor „prosvítí“ váš prst skrz na skrz, což je stejný princip, jaký využívají certifikované zdravotnické přístroje.

screenshot 2021 07 06 at 142641 1625578424 C5ls column width inline
Patent Fitbitu týkající se chytrého prstenu

Chytrý prsten od Fitbitu má, alespoň dle patentu, měřit saturaci krve kyslíkem, puls, krevní tlak, hladinu glukózy v krvi a koncentraci lipidů. Kromě toho mu nemá chybět ani NFC, které by mohl prsten využívat pro bezkontaktní platby pomocí služby Fitbit Pay. O podobě, ceně či datu uvedení na trh prozatím nic nevíme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Takový Ōura Ring no… :D

    • Díky za tip… škoda, že stojí jako Apple Watch a asi tam nebude tolik health technologii vzhledem k velikosti. Ale píšu si to na seznam a prozkoumam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).