Domů » Články » Fitbit Charge 4 odhalen: má GPS, češtinu, týdenní výdrž a přijatelnou cenu

Fitbit Charge 4 odhalen: má GPS, češtinu, týdenní výdrž a přijatelnou cenu

Společnost Fitbit právě představila Fitbit Charge 4, nástupce svého nejprodávanějšího chytrého náramku Fitbit Charge 3. Spolu s již zažitými funkcemi a pokročilými senzory Fitbit nabídne nově českou lokalizaci, zabudovanou GPS, aplikaci pro ovládání Spotify, a sedmidenní výdrž na jedno nabití. Tělo je navíc kompletně odolné vůči vniknutí vody.

Fitbit Charge 4 dále disponuje vylepšenou funkcí pro monitorování srdečního tepu (Active Zone Minutes); ta nabízí personalizované informace o fyzické a srdeční aktivitě na bázi klidové tepové frekvence a věku.

Fitbit Charge 4
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

Sympatické je, že oproti předchozí generaci se nijak nezvýšila cena. Pro uživatele, kteří se poohlíží po nadstandardní podpoře a vedení, bude dostupný nový obsah ve službě Fitbit Premium, kterou lze vyzkoušet na 90 dní zdarma. Další novinky se objeví v nástrojích a výzvách, které pomohou lépe se stravovat, lépe spát a více se hýbat. Být součástí Fitbit znamená lépe porozumět svému zdraví a mít jej zároveň více pod kontrolou.

Fitbit Charge 4 lifestyle 3
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

U nové generace se rovněž nemusela zvětšovat konstrukce ani snižovat výdrž na jedno nabití, a to i přesto, že konečně přibyla podpora GPS. Ve výbavě nechybí indukční tlačítko pro pohodlné ovládání a dotykový displej s velkou svítivostí pro pohodlné sledování aktivit na přímém slunci. Ochranu zobrazovače zajišťuje tvrzené sklo.

Konečně! První Fitbit s GPS

Fitbit Charge 4 je vůbec první chytrý náramek společnosti Fitbit, který má integrovanou GPS (že to ale trvalo). Konečně s sebou tedy nebude nutné nosit telefon. Náramek automaticky při běhání spustí GPS a během odpočinku automaticky pozastaví sledování aktivity. Nově bude možné sledovat tempo
a vzdálenost v reálném čase, a kromě více než 20 režimů pro cvičení je zde také 7 nových, které využívají GPS. Patří mezi ně například jízda na kajaku, kanoistika, lyžování a snowboarding.

Fitbit Charge 4 lifestyle 2
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

Po dokončení aktivity s použitím GPS se synchronizuje náramek s telefonem a v aplikaci Fitbit uživatelé najdou mapu intenzity cvičení, ve které je možné vidět intenzitu cvičení na základě různých srdečních frekvencí přímo v rámci trasy. Budou tak mít kompletní vizuální přehled o svém zlepšení a výkonu v různorodém terénu.

Monitorování spánku a SpO2 senzor

Je jasné, že spánek je důležitou složkou celkového zdraví a fyzické pohody. Z tohoto důvodu i Fitbit Charge 4 nabízí funkce pro lepší porozumění a zlepšení spánku. Funkce chytrého buzení, doposud dostupná jen pro řadu chytrých hodinek Fitbit, díky strojovému učení o buzení probudí uživatele v momentě, kdy je to nejvíce vhodné a kdy bude nejvíce odpočatý.

Fitbit Charge 4 lifestyle
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

Charge 4 také nabídne SpO2 senzor, který monitoruje okysličení krve a zobrazuje jej pomocí grafů v aplikaci Fitbit. Úroveň kyslíku v krevním řečišti může indikovat různé dýchací potíže během spánku.

Můžete s ním platit

Jde také o první chytrý náramek Fitbit, který nabídne aplikaci pro ovládání Spotify (pouze s Premium předplatným). Nechybí ani možnost placení skrze Fitbit Pay, kterou v Česku podporují například Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank a Moneta Money Bank.

Na Slovensku uživatelé využijí bezkontaktní placení u 365.bank, mBank, Poštové banky a Slovenské spořitelny. Uživatelům neuteče ani žádné upozornění na příchozí SMS, hovor nebo notifikaci z aplikace. S Android telefony je navíc možné využít funkci rychlých odpovědí nebo ztišit notifikace s režimem Nerušit.

Introducing Fitbit Charge 4

Charge 4 nabídne až 7denní výdrž na jedno nabití, nicméně pokud budete aktivně používat GPSku, bude výdrž okolo 5 hodin.

Fitbit Charge 4: cena a dostupnost

Fitbit Charge 4 je možné předobjednávat od zítřejšího dne u prodejců Alza a Datart. Fitbit Charge 4 bude v prodeji v barevných variantách Black, Rosewood od 15. dubna za doporučenou 4 190 Kč, resp. 149,95 eur na Slovensku. Fitbit Charge 4 Special Edition bude dostupný v barevné variantě Granite Reflective/Black s textilním a klasickým řemínkem v balení za cenu 4790 Kč/169,95 eur.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Pěkný. Používám Fitbit Charge 2 již pár let používám, hlavně v přípravě na závody a kvůli monitorování spánku. Vzhledem k tomu, že zároveň používám Apple Watch, tak musím říct, že Fitbit ve sportu a na spánek nemá konkurenci. Nejvíc na něm oceňuji hlídání celodenních kalorií (to AW neumí) a výdrž na baterku spoustu dní. Pár měsíců zpět jsem si prohlížel i trojkovou verzi a pobavilo mě, že nabízí navíc jen voděodolnost. Pobavilo říkám, protože se s Fitbit Charge 2 chodím koupat nebo je omejvám pod tekoucí vodou a fungují stále stejně. Jedinou výtku mám k synchronizaci, která je strašně pomalá. Nyní jsem na 14 dní odložil Apple Watch, protože mě neustále plnění aktivit stresovalo a nechci plnit další výzvy a zase jsem vzal do ruky Fitbit a oceňuji aktualizaci aplikace, nově možnost Fitbit Premium a taky příjemné buzení. Fitbit mi na spánek přijde ideální, protože to je jen náramek a né hodinky, se kterými se v posteli necítím komfortně.

  • Tomáš Štěrba

   Já měl tedy dvojky taky a mám přesně opačný zážitek. Kvalita zpracování těla dobrá, ale řemínek se začal odlepovat od klipu na pricvaknuti k tělu snad po měsíci, a na druhé straně o 14 dnů později. U sportu (v mém případě běh) mě totálně vytacelo že musím tahat telefon kvůli GPS a pak, že sem měl na jedné a te samé trase pokaždé šíleně výkyvy jak ve vzdálenosti, tak v měřených datech.
   Aplikace Fitbit absolutně neintuitivní. Po několika měsících jsem furt hledal něco. Prostě co sem nepoužíval denně, tak to jsem nebyl schopný pohodlně a rychle najít.
   Atdatd.
   Náramek putoval po pár měsících k jinému majiteli, a já jsem dodneška rád, že jsem se ho zbavil.
   Neměl sem ho, ale dle okolí a co jsem viděl myslím, že stejnou a i lepší službu udělá tamhle za 700 xiaomi Mi band 3 nebo 4 nebo kolikatka už to vlastně je. Za ty prachy jsem navíc ochoten ledasco odpustit. U náramku jako je Fitbit charge za x tisíc ale NE.
   Nemůzu tedy hodnotit nový produkt, ani celkově Fitbit dnes, ale moje 2 roky stará zkušenost by řekla, Fitbit už nikdy více.

 2. Tím jsem chtěl říct, že fitbity 4 vítám, ač je kvůli častějšímu využití AW nepořídím. Jinak bych neváhal. Cena taky výborná, dvojky mě tehdy stály snad 5600 Kč.

 3. super, před nedávnem jsem si koupil trojku a oni vydaj čtyřku s těmahle super funkcema a za stejný prachy :(

 4. Online Dating

  Hledám laskavého muže, zábavného as dobrým smyslem pro humor.
  Můj profil casuallove22 na webu: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).