TOPlist

Fitbit Charge 4 odhalen: má GPS, češtinu, týdenní výdrž a přijatelnou cenu

Fitbit Charge 4

Společnost Fitbit právě představila Fitbit Charge 4, nástupce svého nejprodávanějšího chytrého náramku Fitbit Charge 3. Spolu s již zažitými funkcemi a pokročilými senzory Fitbit nabídne nově českou lokalizaci, zabudovanou GPS, aplikaci pro ovládání Spotify, a sedmidenní výdrž na jedno nabití. Tělo je navíc kompletně odolné vůči vniknutí vody.

Fitbit Charge 4 dále disponuje vylepšenou funkcí pro monitorování srdečního tepu (Active Zone Minutes); ta nabízí personalizované informace o fyzické a srdeční aktivitě na bázi klidové tepové frekvence a věku.

Sympatické je, že oproti předchozí generaci se nijak nezvýšila cena. Pro uživatele, kteří se poohlíží po nadstandardní podpoře a vedení, bude dostupný nový obsah ve službě Fitbit Premium, kterou lze vyzkoušet na 90 dní zdarma. Další novinky se objeví v nástrojích a výzvách, které pomohou lépe se stravovat, lépe spát a více se hýbat. Být součástí Fitbit znamená lépe porozumět svému zdraví a mít jej zároveň více pod kontrolou.

Fitbit Charge 4 lifestyle 3
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

U nové generace se rovněž nemusela zvětšovat konstrukce ani snižovat výdrž na jedno nabití, a to i přesto, že konečně přibyla podpora GPS. Ve výbavě nechybí indukční tlačítko pro pohodlné ovládání a dotykový displej s velkou svítivostí pro pohodlné sledování aktivit na přímém slunci. Ochranu zobrazovače zajišťuje tvrzené sklo.

Konečně! První Fitbit s GPS

Fitbit Charge 4 je vůbec první chytrý náramek společnosti Fitbit, který má integrovanou GPS (že to ale trvalo). Konečně s sebou tedy nebude nutné nosit telefon. Náramek automaticky při běhání spustí GPS a během odpočinku automaticky pozastaví sledování aktivity. Nově bude možné sledovat tempo
a vzdálenost v reálném čase, a kromě více než 20 režimů pro cvičení je zde také 7 nových, které využívají GPS. Patří mezi ně například jízda na kajaku, kanoistika, lyžování a snowboarding.

Fitbit Charge 4 lifestyle 2
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

Po dokončení aktivity s použitím GPS se synchronizuje náramek s telefonem a v aplikaci Fitbit uživatelé najdou mapu intenzity cvičení, ve které je možné vidět intenzitu cvičení na základě různých srdečních frekvencí přímo v rámci trasy. Budou tak mít kompletní vizuální přehled o svém zlepšení a výkonu v různorodém terénu.

Monitorování spánku a SpO2 senzor

Je jasné, že spánek je důležitou složkou celkového zdraví a fyzické pohody. Z tohoto důvodu i Fitbit Charge 4 nabízí funkce pro lepší porozumění a zlepšení spánku. Funkce chytrého buzení, doposud dostupná jen pro řadu chytrých hodinek Fitbit, díky strojovému učení o buzení probudí uživatele v momentě, kdy je to nejvíce vhodné a kdy bude nejvíce odpočatý.

Fitbit Charge 4 lifestyle
Fitbit Charge 4 (zdroj: oficiální)

Charge 4 také nabídne SpO2 senzor, který monitoruje okysličení krve a zobrazuje jej pomocí grafů v aplikaci Fitbit. Úroveň kyslíku v krevním řečišti může indikovat různé dýchací potíže během spánku.

Můžete s ním platit

Jde také o první chytrý náramek Fitbit, který nabídne aplikaci pro ovládání Spotify (pouze s Premium předplatným). Nechybí ani možnost placení skrze Fitbit Pay, kterou v Česku podporují například Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank a Moneta Money Bank.

Na Slovensku uživatelé využijí bezkontaktní placení u 365.bank, mBank, Poštové banky a Slovenské spořitelny. Uživatelům neuteče ani žádné upozornění na příchozí SMS, hovor nebo notifikaci z aplikace. S Android telefony je navíc možné využít funkci rychlých odpovědí nebo ztišit notifikace s režimem Nerušit.

Charge 4 nabídne až 7denní výdrž na jedno nabití, nicméně pokud budete aktivně používat GPSku, bude výdrž okolo 5 hodin.

Fitbit Charge 4: cena a dostupnost

Fitbit Charge 4 je možné předobjednávat od zítřejšího dne u prodejců Alza a Datart. Fitbit Charge 4 bude v prodeji v barevných variantách Black, Rosewood od 15. dubna za doporučenou 4 190 Kč, resp. 149,95 eur na Slovensku. Fitbit Charge 4 Special Edition bude dostupný v barevné variantě Granite Reflective/Black s textilním a klasickým řemínkem v balení za cenu 4790 Kč/169,95 eur.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku