Domů » Bleskovky » Fitbit Charge 3 oficiálně: dotykový displej, voděodolnost a lepší výdrž

Fitbit Charge 3 oficiálně: dotykový displej, voděodolnost a lepší výdrž

Společnost Fitbit dnes představila pokračovatele svého populárního náramku Charge 2. Novinka si z velké části ponechala design, avšak přidáno bylo několik užitečných funkcí.

Dotykový displej

Jednou z hlavních novinek Fitbit Charge 3 je voděodolnost do 50 metrů, takže s náramkem je tak možné plavat; dokonce je možné v reálném čase sledovat čas plavání, uplavanou vzdálenost nebo počet bazénů. Zvýšené voděodolnosti ustoupila ovládací tlačítka, veškerá interakce s náramkem nyní probíhá skrze dotykový displej, případně přes boční tlačítko.

Zobrazovací panel je krytý sklem Gorilla Glass 3 a má být o 40 procent větší a jasnější. Díky dotykovému displeji je možné například odpovídat na příchozí hovory a SMS prostřednictvím přednastavených odpovědí.

Upraveno bylo uživatelské rozhraní, nabízí nové animace a grafiku, a ještě více motivuje uživatele k dosažení denních cílů. Nově je na výběr 15 módů pro cvičení, přičemž jako cíl lze nastavit spálené kalorie, vzdálenost, trvání, apod. Náramek na základě nasbíraných dat o aktivitách, srdečním tepu, stravování a spánku umožňuje uživateli lépe poznat sebe sama a dodává pozitivní tipy ke zlepšování kondice. Bohužel vestavěná GPS náramku chybí, musí se spolehnout na spárovaný smartphone. Novinkou je však přítomnost SPO2 senzoru pro snímání hladiny kyslíku v krvi. Toho je možné využít například při odhalování spánkové apnoe.

Fitbit Charge 3 má na jedno nabití vydržet až 7 dní, nabíjení probíhá bezdrátově pomocí nabíjecí kolébky. Náramek lze přizpůsobit pomocí vyměnitelných řemínků různých barev a materiálů. Kompatibilita je zaručena s telefony se systémem Android a iOS, v budoucnu má být zajištěna i kompatibilita s Windows.

Cena a dostupnost

Fitbit Charge 3 půjde do prodeje během října za cenu 3 890 korun, v nabídce má být ještě speciální edice s vestavěným NFC čipem a podporou plateb Fitbit Pay. Její cenu zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).