Final Fantasy VII: Ever Crisis připomene události z celé série. Na mobily dorazí příští rok

fina fantasy ever crisis 1

Vydavatelský dům Square Enix chystá mobilní hru z legendární série Final Fantasy VII. Novinka s podtitulem Ever Crisis bude ucelenou kompilací všech dosud vydaných her a příběhů zasazených do univerza Final Fantasy VII (Final Fantasy VII, Advent Children, Before Crisis, Crisis Core Dirge of Cerberus). Hra dorazí na iOS i Android v roce 2022.

Podle dostupných informací půjde o příběhovou hru rozdělenou na několik kapitol napříč celou časovou osou Final Fantasy VII. Kompilace nabídne zásadní události z výše vyjmenovaných titulů doplněné o nový příběh, který popíše počátky uskupení SOLDIER – skupiny vylepšených bojovníků, kteří hrají v příběhu FFVII důležitou roli.

Ve hře by se měl minimálně mihnout i mladý Sephiroth – jedna z klíčových postav série, naznačil v rozhovoru pro magazín Famitsu kreativní ředitel Final Fantasy VII Tetsuya Nomura.

FINAL FANTASY VII EVER CRISIS Teaser Trailer

Final Fantasy VII: The First Soldier

Souběžně s Ever Crisis jsme se dočkali také oznámení mobilní hry Final Fantasy VII: The First Soldier, která se už v průběhu letošního roku pokusí uspět v tuhé konkurenci na poli žánru battle royale.

FINAL FANTASY VII THE FIRST SOLDIER Teaser Trailer

Titul, který dorazí na iOS i Android, se odehrává tři dekády před událostmi původní hry. Informací je poskrovnu, podle zveřejněné ukázky se však vrátíme na ikonická místa z Final Fantasy VII, kde nás čekají frenetická klání a kombinace zbraní a magie.

Nepřehlédněte: Po deseti letech vychází pokračování legendární hry Fruit Ninja

S ohledem na zvolený žánr lze očekávat, že příběh tentokrát ustoupí do pozadí. Do hry se budete moci pustit sami za sebe, nebo v tříčlenném týmu. Standardní mechanismy režimu battle royale se tvůrci pokusí obohatit o získávání zkušeností za zabíjení různých příšer.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku