TOPlist

Film Tetris divákům odhalí, jak se ze sovětské klasiky stal globální fenomén

Tetris apple tv plus
  • Snímek Tetris je adaptací života Henka Rogerse
  • Ten zajistil práva na Tetris pro Nintendo Game Boy, díky čemuž se hra stala celosvětovým hitem
  • Film bude k dispozici na Apple TV+ už 31. března

S videoherními adaptacemi se v poslední době doslova roztrhl pytel. Ať už jde například o anime Cyberpunk: Edgerunners či hit posledních měsíců The Last of Us od HBO, videoherní náměty současného diváka zkrátka táhnou. Pozadu nechce zůstat ani streamovací platforma Apple TV+, která pro své předplatitele chystá exkluzivní snímek o jedné z nejznámějších her na světě – Tetrisu.

Zfilmovat obsah této legendární hry by jistě bylo náročné i pro ty největší mistry stříbrného plátna, proto se Apple raději zaměřil na příběh Henka Rogerse v podání herce Tarona Egertona. Ten se v roce 1989 vydal do Sovětského svazu, aby vyřešil získání autorských práv a tím umožnil Nintendu licencovat Tetris pro kapesní konzole Game Boy, díky čemuž se stal z hry globální fenomén.

Příběh je založen na skutečných událostech a natočil jej skotský režisér Jon S. Baird. Ten na svém kontě sice nemá moc snímků, nicméně jeho životopisné filmy Cass a Stan a Ollie byly dobře přijaty jak diváky, tak filmovou kritikou. Jestli se mu podaří na své úspěchy navázat i se snímkem Tetris se dozvíme už 31. března.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku