Domů » Bleskovky » Fanoušci Tesly, jásejte! Model 3 může oficiálně na evropské silnice

Fanoušci Tesly, jásejte! Model 3 může oficiálně na evropské silnice

Jen málokterá společnost toho udělala na poli elektromobilů tolik jako americká Tesla kontroverzního podnikatele Elona Muska. Firma je bohužel také známa pro pokulhávající výrobu z hlediska kvality i kvantity nebo také pro nedodržování termínů. Na rozdíl od Spojených států jsme si museli v Evropě na nový Model 3 nějakou chvíli počkat. Nicméně z Nizozemska dorazily dobré zprávy – tamní regulátor RDW schválil novou Teslu pro provoz na evropských silnicích.

Oficiální uvedení na evropský trh se bude konat příští měsíc, přičemž už nyní jsou dostupné zprávy, že do belgického přístavu Zeebrugge míří nákladní loď plná nových automobilů. Ty by měly dorazit již brzy, konkrétně 2. února. Tyto zprávy jsou příznivé nejen pro evropské zákazníky, ale také pro Teslu, která bojuje s ekonomickými problémy a snižováním stavů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Výborně! Nyní více nabíječek v EU.

 2. A z jakého důvodu před tím nemohla?

 3. „americká Tesla kontroverzního podnikatele Elona Muska.“

  -Musk Teslu nevlastni

  • Vlastni. Ma nejvetsi podil v akciich:

   Elon Musk (22 %)
   Fidelity Investments (13,6 %)
   Baillie Gifford (8,2 %)
   T. Rowe Price (7,4 %)

  • Este raz a pomalsie. Firmu sice ovlada, ale nevlastni!

 4. Je zvláštní, že Tesla v Evropě M3 několikrát provozovala v běžném provozu. Myslím, že individuálně dovezené už tu taky jezdí. Dle mě se schválení týká prodeje. Nic bez homologace si v EU nekoupíte.

  • Právě si taky myslím, že Model 3 už po Evropě dávno jezdí. Kolem vídeňské Tesly občas jednu vidím kroužit. Nejde spíš o schválení a zahájení prodeje, než o povolení na evropské silnice? Nevidím důvod, proč by tu dotažené Modely 3 nemohly jezdit.

  • Ta legislativa moc nedává smysl, ale bude to podobné, jako když do EU přijedeš s autem s volantem vpravo. Jezdit tady můžeš, ale nikdo ho tady nesmí prodávat, protože není schválené pro provoz na pozemních komunikacích EU – tedy samozřejmě kromě ostrovů.

  • shepii: Jde mi spíš o slovní spojení „model 3 můze oficiálně na evropské silnice“ – je podle mě poněkud nešťastné.

  • V tomhle případě ano.

 5. Nemyslim si, ze je o co stat. Ty problemy s ni jsou povestne, od zamrzajicich klicek az po vodu dostavajici se do zavazadelniku. Spatne licovani dilu neresim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).