Domů » Bleskovky » Fanoušci Tesly, jásejte! Model 3 může oficiálně na evropské silnice

Fanoušci Tesly, jásejte! Model 3 může oficiálně na evropské silnice

Jen málokterá společnost toho udělala na poli elektromobilů tolik jako americká Tesla kontroverzního podnikatele Elona Muska. Firma je bohužel také známa pro pokulhávající výrobu z hlediska kvality i kvantity nebo také pro nedodržování termínů. Na rozdíl od Spojených států jsme si museli v Evropě na nový Model 3 nějakou chvíli počkat. Nicméně z Nizozemska dorazily dobré zprávy – tamní regulátor RDW schválil novou Teslu pro provoz na evropských silnicích.

Oficiální uvedení na evropský trh se bude konat příští měsíc, přičemž už nyní jsou dostupné zprávy, že do belgického přístavu Zeebrugge míří nákladní loď plná nových automobilů. Ty by měly dorazit již brzy, konkrétně 2. února. Tyto zprávy jsou příznivé nejen pro evropské zákazníky, ale také pro Teslu, která bojuje s ekonomickými problémy a snižováním stavů.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Teslafan
Anonym
Teslafan

Výborně! Nyní více nabíječek v EU.

qam
Anonym
qam

A z jakého důvodu před tím nemohla?

shepii
Uživatel
shepii

Protože nebyla schválena RDW, je to v článku.

Readytogo
Anonym
Readytogo

„americká Tesla kontroverzního podnikatele Elona Muska.“

-Musk Teslu nevlastni

niky79
Uživatel
niky79

Vlastni. Ma nejvetsi podil v akciich:

Elon Musk (22 %)
Fidelity Investments (13,6 %)
Baillie Gifford (8,2 %)
T. Rowe Price (7,4 %)

Readytogo
Anonym
Readytogo

Este raz a pomalsie. Firmu sice ovlada, ale nevlastni!

Patrik
Anonym
Patrik

Je zvláštní, že Tesla v Evropě M3 několikrát provozovala v běžném provozu. Myslím, že individuálně dovezené už tu taky jezdí. Dle mě se schválení týká prodeje. Nic bez homologace si v EU nekoupíte.

qam
Anonym
qam

Právě si taky myslím, že Model 3 už po Evropě dávno jezdí. Kolem vídeňské Tesly občas jednu vidím kroužit. Nejde spíš o schválení a zahájení prodeje, než o povolení na evropské silnice? Nevidím důvod, proč by tu dotažené Modely 3 nemohly jezdit.

shepii
Uživatel
shepii

Ta legislativa moc nedává smysl, ale bude to podobné, jako když do EU přijedeš s autem s volantem vpravo. Jezdit tady můžeš, ale nikdo ho tady nesmí prodávat, protože není schválené pro provoz na pozemních komunikacích EU – tedy samozřejmě kromě ostrovů.

qam
Anonym
qam

shepii: Jde mi spíš o slovní spojení „model 3 můze oficiálně na evropské silnice“ – je podle mě poněkud nešťastné.

shepii
Uživatel
shepii

V tomhle případě ano.

niky79
Uživatel
niky79

Nemyslim si, ze je o co stat. Ty problemy s ni jsou povestne, od zamrzajicich klicek az po vodu dostavajici se do zavazadelniku. Spatne licovani dilu neresim.