Fanoušci Tesly, jásejte! Model 3 může oficiálně na evropské silnice

Jen málokterá společnost toho udělala na poli elektromobilů tolik jako americká Tesla kontroverzního podnikatele Elona Muska. Firma je bohužel také známa pro pokulhávající výrobu z hlediska kvality i kvantity nebo také pro nedodržování termínů. Na rozdíl od Spojených států jsme si museli v Evropě na nový Model 3 nějakou chvíli počkat. Nicméně z Nizozemska dorazily dobré zprávy – tamní regulátor RDW schválil novou Teslu pro provoz na evropských silnicích.

Oficiální uvedení na evropský trh se bude konat příští měsíc, přičemž už nyní jsou dostupné zprávy, že do belgického přístavu Zeebrugge míří nákladní loď plná nových automobilů. Ty by měly dorazit již brzy, konkrétně 2. února. Tyto zprávy jsou příznivé nejen pro evropské zákazníky, ale také pro Teslu, která bojuje s ekonomickými problémy a snižováním stavů.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku