Domů » Bleskovky » Facebooku se daří a výrazně posiluje na mobilních zařízeních

Facebooku se daří a výrazně posiluje na mobilních zařízeních

Facebook zveřejnil výsledky za první čtvrtletí s celkovými příjmy 1,46 miliardy dolarů (29,2 mld. Kč), příjmy z mobilní reklamy tvořily třicet procent. Facebook se začal v poslední době více soustředit na mobilní zařízení a je vidět, že jeho snaha začíná nést výsledky. Facebook oznámil, že v březnu měl průměrně každý den 665 milionů aktivních uživatelů, což byl nárůst z 618 milionů ve čtvrtém kvartálu 2012 a 26% růst meziročně. Měsíčná počet uživatelů dosáhl úctyhodných 1,11 miliardy, a to Facebook překročil miliardu uživatelů „teprve“ v říjnu.

Celkový počet uživatelů může být fascinující, ale všechny zajímá, jestli Facebook dokáže získat uživatele na mobilních zařízeních a začít na nich vydělávat. Minulý měsíc měl Facebook 680 milionů aktivních uživatelů a 23 % příjmů z reklamy pocházelo z mobilních zařízení. Tento měsíc počet uživatelů aktivních na telefonech a tabletech dosáhl 751 milionů, to je meziroční růst o 54 %. Počet uživatelů, kteří na Facebook přistupovali pouze z mobilních zařízení se meziročně více než zdvojnásobil. To ukazuje, jak důležitý je mobilní segment pro společnost. Dále společnost ve své čtvrtletní zprávě informovala, že Instagram překročil sto milionů aktivních uživatelů za měsíc a po akvizici se této službě velice slušně daří.

David Podzimek

2 komentářů

  1. S těma číslama by taky mohli udělat něco s aplikacema, který jsou nejtragičtější aplikace na trhu( Multiplatformně).. Chlubit se tu s číslama a ignorovat fakt, že hromadu uživatelů přímo sere a vytáčí používání zalagovaných blbě udělaných fb aplikací je vážně smutný

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).