Domů » Bleskovky » Facebook údajně pracuje na sociální aplikaci, která nebude vyžadovat pravou identitu uživatele

Facebook údajně pracuje na sociální aplikaci, která nebude vyžadovat pravou identitu uživatele

Na anonymitu se na Facebooku moc nehraje, pod každým krokem, který na něm učiníte, je zřetelný váš podpis. Chcete-li svoji identitu skrýt a přesto sdílet své pocity na sociální sítě, musíte sáhnout po alternativách jako Whisper nebo Secret. Podle serveru New York Times má ale Facebook zájem vstoupit i do této kategorie služeb.

   

Chystaná aplikace od Facebooku má umožnit anonymně diskutovat o událostech, zatím je však nejasné, zda se bude jednat o novou formu chatu nebo o zbrusu novou (a)sociální sít. Integrace do současného Facebooku je nepravděpodobná, služba zřejmě poběží samostatně podobně jako například Slingshot. Tento konkurent Snapchatu se ale příliš neuchytil, proto jsme zvědaví, za jaký konec uchopí Facebook vstup do anonymních sociálních sítí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  facebook – anonymní… ha, ha, ha

 2. Facebook uz nevi kam by se zase „nasackoval“ aby mohl tahat data z uzivatelu, tentokrát pod falešnou zaminkou, ze je vse anonymni.Jeste, ze tento paskvil nemam.

 3. xxx (neregistrovaný)

  Facebook si může dovolit „anonymní“ aplikaci, protože už teď toho ví o svých uživatelích tolik, že je dokáže identifikovat bez vyplnění jména. A o co, že ta aplikace bude chtít přístup k ID telefonu, seznamu účtů, GPS a kontaktům…

 4. Vtipný je, že tady řešíte nějaké tahání dat uživatelů … kolik z vás používá Android? :D

  Mně je tak nějak jedno, jestli ví, kde se pohybuji, co si posílám a tak … firemní maily mám na firemním účtu a ostatní je mi tak nějak šumák .. za ty služby, co mám, se mi to vyplatí .. už vidím, jak mi někdo z Google vybere byt … :D no nic ..

  • Radin (neregistrovaný)

   S4crifice: ve slaboduchosti je síla :) Přeji ti tvůj jednoduchý a jistě 100% žistý život :))

  • Děkuji, je mi hezky, když nemusím řešit každou kravinu :)

  • přesně tak:) lidi tu pořád řeší nějaký šifrování a možnost zneužití dat googlem? MS a nebo applem a buhví čím…pořád se to tu propírá diskutuje nadává, ale stejně pak akždej všechno odklikne, se vším souhlasí a všem stejně o sobě vše vybleje bez mrknutí oka, když přijde na věc:)

  • Radin (neregistrovaný)

   Kdo jsi že mluvíš za všechny?

  • evidentně něco ve stylu boha:)…v diskuzi má každý svojí ultimátní pravdu:)

 5. ROAL (neregistrovaný)

  Radin: Prečo všetci majú pocit, že za slovo „tráva“ vo FB chate k nemu nabehne CIA, CSI Miami aj Las Vegas, FBI, NATO, ruská armáda, atď.?

  • Johny (neregistrovaný)

   Copa tráva, ale napíšeš „Cheese Pizza“ a seš sledovanej :D

  • Johny (neregistrovaný)

   (kdo neví co to znamená cheese pizza ať radši drží zobák :D

  • Radin (neregistrovaný)

   Měl bych to vědět? pro mě je toto nová informace. A nějak moc nepobírám co to má společného s ignoranstvím toho na koho jsem reagoval. To že máš vyhulenej mozek je tvůj problém, pokud nepobíráš souvislosti a návaznosti, potom semáme o čem diskutovat :)

   Asi nejsem všici tedy ti nedokáži odpověďet, ten pocit jako všici já nemám.

 6. Vojta (neregistrovaný)

  To zní skoro jako: We fucked up, let´s make first Facebook iteration again“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).