Facebook telefon od HTC předčasně odhalen (galerie)

Aktualizováno ve 20:15

Na internetu se objevily další tři barevné varianty chystaného Facebook telefonu od HTC a dokonce i několik snímků z uživatelského prostředí. Oficiální premiéry se dočkáme už zítra, tak si počkejme, zda se tato podoba skutečně potvrdí.

   

 

Původní text

Tak, jak se blíží čtvrteční akce, na které Facebook představí své novinky, množí se i spekulace kolem takzvaného „Facebook phone“. Prvotní zprávy mluvily o tom, že půjde o nějaký propracovaný widget, možná i launcher, který změní vzhled v podstatě jakéhokoli Androidu. Nyní se ale čím dál tím víc mluví o tom, že Facebook představí přímo telefon, tedy přístroj, ne jen nějakou softwarovou úpravu.

Dle Twitteru účtu @evleaks by mohlo jít o model HTC First. Smartphone, o kterém jsme už slyšeli a podle renderu jsme ho i viděli jako HTC Myst, Opera nebo Buffy. Zatím nejsou známy žádné přesné specifikace, na ty si budeme muset počkat do čtvrtka. Tedy jestli vůbec. Nicméně server Android Police si myslí, že telefon bude vybaven dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 4,3″ displejem s HD rozlišením, 5 Mpix fotoaparátem a Androidem 4.1.2. Mohlo by tedy jít o smartphone střední třídy.

@evleaks ale dále mluví o tom, že zařízení by mohlo obsahovat silně upravenou verzi operačního systému Android, tak aby plně vyhovovala potřebám Facebooku. Pokud ne takto veliký zásah, tak alespoň launcher, který část systému převlékne do podoby Facebooku. Těžko říct, co všechno si pod tím můžeme představit. Ať tak či tak, čtvrteční akce je za dveřmi, na zodpovězení otázek a hádanek, včetně dostupnosti a cenové politiky, nemusíme čekat dlouho.

Autor článku
Marek Hajn
Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku