Domů » Bleskovky » Facebook Safety Check bude kontrolovat vaše bezpečí, pokud se ocitnete v místě katastrofy

Facebook Safety Check bude kontrolovat vaše bezpečí, pokud se ocitnete v místě katastrofy

Zemětřesení, tornáda, záplavy, pády letadel a jiné katastrofy postihnout kohokoliv, včetně vašich přátel nebo rodinných příslušníků. V takových situacích byste dali cokoliv, abyste dostali alespoň kratičkou informaci s tím, že je váš blízký v pořádku. A přesně k těmto účelům slouží nová služba Facebook Safety Check.

Na otázku, zdali jste v bezpečí, se vás bude Facebook ptát sám na základě vaší poslední polohy, pokud se ocitnete v oblasti, která je postižená nějakou katastrofou. Vaše odpověď se pak zobrazí na v novinkách vašich přátel, stejně tak i vy můžete kontrolovat bezpečí svých přátel. Tato funkce může být užitečná díky své rychlosti a částečné automatizaci, nicméně pokud váš smartphone funguje a je připojen do sítě operátora, můžete se svým blízkým ohlásit standardními cestami – hovorem či SMS.

  

Jak často bude Facebook pokládat kontrolní dotazy nebo jak se zachová, pokud nezašlete svoji odpověď v určitém časovém horizontu, však na svém blogu nespecifikoval. Uživatel má totiž na výběr pouze dvě tlačítka – jsem v bezpečí / nejsem v postižené oblasti. Tato funkce může díky své rychlosti přinutit uživatele častěji ohlašovat svůj stav v situacích, kdy se nic neděje, a nalít jeho blízkým do žil dávku klidu, neboť když se nic neděje, obvykle není důvod o tom kohokoliv informovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).