Domů » Bleskovky » Facebook Rooms: Diskutujte anonymně o svých netradičních zájmech

Facebook Rooms: Diskutujte anonymně o svých netradičních zájmech

Ačkoliv se slova Facebook a anonymita běžně v jedné větě nevyskytují, nový produkt z dílen společnosti Marka Zuckerberga nás má přesvědčit o opaku. Z dříve spekulované anonymní sociální sítě se vyklubala aplikace Rooms pro iOS.

    

Jedná se o komunikační nástroj, skrze něhož mohou uživatelé sdílet své texty, obrázky nebo videa, nikoliv však se svými přáteli, ale anonymně s lidmi, kteří mají podobné zájmy. Komunikace probíhá v Rooms, tedy v místnostech, které jsou definovány názvem, titulní fotografií nebo barevným schématem. Svoji diskuzní místnost si můžete vytvořit sami a udělovat ostatním členům místnosti různá oprávnění.  Facebook Creative Labs slibují, že možnosti upravování místností se v budoucnu ještě rozšíří.


    

Anonymní sdílení obsahu má podle blogu Facebooku srovnat všechny rozdíly ve věku uživatelů, jejich vzhledu nebo zemí, z nichž pocházejí, což má být osvobozujícím prvkem, který umožní soustředit se především na komunikaci o netradičních koníčcích, unikátních obsesích, ale i zdravotních stavech nebo finančních otázkách, zkrátka o všem, o čem se lidé svým kamarádům nechtějí svěřovat. Vaše identita může být v každé místnosti jiná.

   

Aplikace Rooms je zdarma, prozatím vyšla pouze pro telefony iPhone, o verzi pro jiné platformy se Facebook na svém blogu nezmiňuje. 

Odkaz na App Store


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hektor
Uživatel
Hektor

Tohohle by se měli chytit odboráři :-) ideálně na chat se zaměstnanci různých fabrik. FB mají všichni, a takhle je zaručena anonymita.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

a na WP zase nic? O_O

Tomáš (neregistrovaný)
Anonym
Tomáš (neregistrovaný)

Zdar Johny, co mozek, zase nic?

chmeldas
Uživatel
chmeldas

Zatím není oznámené ani vydání pro Droida a ty se ptáš po WP verzi? :D

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

A na Android zase nic? O_O

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

„o netradičních koníčcích, unikátních obsesích, ale i zdravotních stavech nebo finančních otázkách“

Moc si nedokážu představit, že by někdo šel do anonymity kvůli zdravotním tématům. Ale celkem si dokážu představit, že se z toho stane síť plná fetiše a porna, podobná 4chanu :D

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

takze si sa priznal ze si uchylak, kedze si tak tupy ze si neuvedomujes zen ked ludia maju tazke choroby, tak sa hanbia o tom rozpravat na verejnosti a rpave preto je toto velmi dobry komunikacny sposob, akym sa clovek anonimne dozvie informacie o svojej chorobe bez toho aby internetu povedal kto v skutocnosti je…

no ale aspon vieme ako budes vyuzivat rooms ty….

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Tohle je logika hodná školáka základní školy. Nevím, proč bych hned měl posílat do Rooms úchylárny (proč bych to vůbec měl mít zapotřebí), jen podle toho, že si dokážu představit, jak se to z Rooms stane. A proč si to myslím? Protože znám internet. Shrnul bych to, že jste blb.

gonga
Uživatel
gonga

Když pominu Vaší úroveň (ihned urážky), ptám se, komu to vadí, pokud se z toho stane shromáždění různých „úchyláků“, jak píšete? Lidi jsou různý a různý koníčky maj, se zpívá v jedné písni, a proto bych to hned nezatracoval. Jen si říkám nakolik to bude skutečně anonymní, když minimálně fb Vaši identitu znát bude.

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

akoze kazdy vie co obsahuje internet…bola to priblble a nemiestna poznamka smerujuca k tomu, ze kto by uz len mal problem vyvrieskat do sveta svoj tazky zdravotny stav, ked si moze pozriet porno v tvojej sukromnej mistnosti…skus vlastnit nejaku diagnozu a o nej verejne vypravat kde prides, ked si taky frajer….