Domů » Bleskovky » Facebook připravuje službu Paper: Agregátor novinových článků pro mobilní zařízení (spekulace)

Facebook připravuje službu Paper: Agregátor novinových článků pro mobilní zařízení (spekulace)

Podle posledních informací webu recode.net je Facebook připraven vypustit po letech experimentů, rušení a redesignů službu pro čtení zpráv z novin a magazínů, jako New York Times, Washington Post a dalších. Má se jmenovat Paper a má být dostupná především pro mobilní zařízení.

 

Paper má být agregátor obsahu vámi zvolených informačních zdrojů, mezi které se budou mísit statusy z Facebooku a zřejmě také placená reklama. To vše má být zabaleno do graficky jednoduchého kabátku, který má připomínat vzhled klasických novin. Podobně jako News Feed na Facebooku by se mělo jednat o nekonečný, posouvatelný proud informací. Prozatím není jasné, zda se bude jednat o službu pro mobilní internetové prohlížeče nebo Facebook připraví aplikace pro jednotlivé mobilní platformy. Podle výše uvedených informací by tento projekt měl být podobný již existující službě Flipboard.

 

Zatím se jedná pouze o spekulaci, mluvčí Facebooku Jessie Baker oznámil serveru CNET, že ji nebude komentovat. Více informací by mělo přijít v nejbližších týdnech, čas vydání je údajně stanoven na konec ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. MoB (neregistrovaný)

    Jestli budou mít český obsah, bude to fajn, jinak asi nebude důvod přecházet ze zavedeného a vcelku výborného Flipboardu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *