Facebook koupil společnost ProtoGeo, tvůrce fitness aplikace Moves

Mark Zuckerberg byl opět na nákupech, po multiplatformním kecálkovi WhatsApp a náhlavní soupravě pro virtuální realitu Oculus Rift se mu zalíbila aplikace Moves (recenze). Jedná se o jednu z nejpopulárnějších aplikací, zaznamenávající denní aktivitu uživatele, ať už se jedná o chůzi, běh nebo jizdu na kole. O jejím úspěchu svědčí i počet stažení, který aktuálně na platformách Android a iOS převyšuje číslo 4 miliony.

 

Aktuální uživatelé však nemusí mít obavy o své soukromí, Facebook nehodlá provádět žádná propojování aplikace se svou sociální sítí, Moves bude nadále fungovat jako samostatná aplikace. Ta působí na první pohled velice jednoduše a dává uživateli jasný přehled o jeho denní aktivitě díky přehledným, graficky povedeným, reportům. Díky možnosti uložit si svá oblíbená místa budete vědět, jak dlouho vám přesun z bodu A do bodu B trval a jakou techniku pohybu jste pro daný účel zvolili. Tu nemusíte v aplikaci volit ručně, díky senzorům v telefonu automaticky rozezná, jakým způsobem se pohybujete.

   

Není divu, že Facebook mobilní technologie zajímají, ostatně jeho příjmy plynou z 59 procent právě z reklamy na mobilních telefonech. Jsme zvědaví, jak Facebook s fitness aplikací Moves naloží a zdali v budoucnu do své sociální sítě integruje některé prvky pro sdílení a porovnávání sportovních aktivit uživatelů. Po oznámení akvizice finské společnosti ProtoGeo posílily akcie Facebooku o 1,91 %.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. weth (neregistrovaný)

    Facebook teda v posledni dobe utraci…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *