Domů » Bleskovky » Facebook každý měsíc z mobilu navštíví více než miliarda uživatelů, reklama na telefonech tvoří 59 % příjmů

Facebook každý měsíc z mobilu navštíví více než miliarda uživatelů, reklama na telefonech tvoří 59 % příjmů

Společnost Facebook zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku a rozhodně má důvod k radosti. Sociální síť zvýšila své tržby na 2,5 miliard dolarů (zhruba 50 miliard Kč), což mírně předčilo očekávání analytiků. Čistý zisk společnost vzrostl na 642 milionů dolarů, což je oproti stejnému období v loňském roce téměř trojnásobek.

Facebook aktuálně používá 1,28 miliarda aktivních uživatelů, z nichž 1,01 miliardy přistupuje na sociální síť z mobilních telefonů a tabletů. Tato skupina se zasloužila o rostoucí příjmy z mobilní reklamy, která tvoří 59 % všech příjmů Facebooku, v minulém čtvrtletí to bylo 53 % procent.

Mark Zuckerberg v tiskové zprávě uvedl, že má ze startu do roku 2014 velkou radost a má zájem, aby se společnost díky vybudované pozici v budoucnu zaměřila na zlepšování svých produktů. Od 26. června letošního roku se mimochodem zakladatel Facebooku objeví vedle dalších celebrit v novém muzeu voskových figurín Madame Tussaud v San Franciscu po boku například Steva Jobse a Billa Gatese. Tvorba voskové figuríny, která sedí bez ponožek na židli s notebookem na klíně, trvala dvacítce umělců čtyři měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).