Domů » Bleskovky » Facebook chce bojovat se závistí. Testuje zobrazování příspěvků se skrytými lajky

Facebook chce bojovat se závistí. Testuje zobrazování příspěvků se skrytými lajky

Instagram v červenci začal v sedmi zemích testovat nový způsob zobrazování „lajků“. Místo celkového počtu se zobrazí jen jména několika lidí. Nyní zřejmě obdobnou změnu plánuje provést i Facebook.

instagram new feature hidden like counter

Změna byla odhalena Jane Manchun Wong při analýze Android verze aplikace Facebook. Zástupci sociální sítě následně serveru TechCrunch potvrdili, že opravdu zvažují testování této „funkce“.

Obsah na prvním místě

V případě, že by se skrývání počtu reakcí na příspěvek rozšířilo i na Facebook, zřejmě by fungovalo velmi obdobně jako na Instagramu. Celkový přehled „lajků“ by tak zůstal dostupný po rozkliknutí autorovi příspěvku, ostatní by ho už ale zobrazit nemohli.

Facebook zatím nesdělil, jaký je oficiální motiv pro možnou změnu chování sociální sítě. Je však velmi pravděpodobné, že účel je stejný jako v případě Instagramu. Tím je prý to, aby se lidé více věnovali samotnému obsahu příspěvku a méně řešili, jak je populární. Druhým důvodem pak může být, podobně jako na Instagramu, závist nad počtem lajků především mezi mladými uživateli.

‎Facebook
‎Facebook
Cena: zdarma+
Facebook
Facebook
Autor: Facebook
Cena: zdarma

Přílišné věnování se počtu „lajků“ totiž může podle některých  studií mít negativní vliv na sebevědomí lidí, kteří se mohou cítit nepopulární a v porovnání s přáteli neúspěšní. Nakolik se tato iniciativa setká s pochopením uživatelů je otázka. Rozšíření z Instagramu na Facebook nicméně může naznačovat, že prvotní reakce z testovacích zemí jsou pozitivní. Skutečný počet lajků by viděl pouze autor příspěvku, ostatním by toto číslo zůstalo skryto.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. No nevim….co budou delat ty zensky co se pro lajky dokazou svliknout i do kalhotek?

    • Svléknou se jen do kraťásků.

      • Jak pozeram tak pozeram a stale vidim tie lajky na instagrame aj ked zijem v jednej z krajin co pisete, ze by som to mal mat zrusene. Zaujimave, kde berete tie info.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).