Domů » Bleskovky » Face ID se potýká s problémy. Vadné kusy budou zdarma vyměněny

Face ID se potýká s problémy. Vadné kusy budou zdarma vyměněny

Ačkoli je většina uživatelů se svými iPhony X velmi spokojená, najdou se i tací, kterým jejich přístroje zlobí. Ve velké většině případů na tom nese vinu nová technologie Face ID, která se u některých kusů telefonů potýká s problémy.

Zprávu jsme se prakticky dozvěděli díky samotnému Applu, který svým servisním partnerům začal rozesílat informace o tom, jak postupovat v případě reklamací, kdy je právě na vině technologie Face ID. Podle těchto dokumentů souvisí chyba Face ID se zadním fotoaparátem.


V případě reklamace pak má personál díky diagnostickému testu zjistit, zda jsou takto postižené modely opravitelné na základě výměny hlavního fotoaparátu. V případě, že se potvrdí hlubší poškození, pak automaticky dojde k výměně takto poškozeného zařízení za zcela nový kus, samozřejmě zcela zdarma. Není však prozatím jasné, kolika zařízení se problém týká a jak velké jsou tedy celkové škody.


Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

tak nejvic jsou s nima spokojeni voslove uni a jemu podobna particka olizovacu iVyloh

uni
Uživatel
uni

A zrovna včera jsem si říkal, že už dlouho nebyla šokující zpráva o duplicitě autentizace, tak aspoň toto našli.
Božíčku, věc vyrobená člověkem na vady, co budeme dělat? ????

Menty
Uživatel
Menty

Tak já ti to připomenu, až tu zas budeš vzlykat u článku, co nebude o Apple, jak jsou všichni ostatní špatní. A šokující je to možná pro tebe, mě to vůbec nepřekvapuje třeba.

JP23
Uživatel
JP23

Bez konkrétní informace o % výskytu těchto problémů je tahle zpráva k ničemu. Každý model všech výrobců má občas problém s nějakou součástkou…

imperator
Uživatel
imperator

No ono aa vzdy viac bude citat ze jeden iphone x mal problem nez ze je vadnych 99% leagoo a doogee ????

uni
Uživatel
uni

Tjn, jenže pak nejeden místní odborník bude tvrdit, že Leagoo je bezchybný ????????

q
Anonym
q

Jake prekvapeni ze na vec za 30tisic se kladou vyssi naroky na kvalitu nez na cinana za 2tisic ????

q
Anonym
q

uni, na cinske lowendy jsi tady nejvetsim odbornikem ty, tak se nevztekej. Ale je desive, kam se Apple s kvalitou dopracoval, oveckam staci srovnat iphone s Leego a Doogee, a ihned je zadne problemy netrapi ????

Martin
Anonym
Martin

JP23: U vsech vyrobku se pocita s nejakym malym procentem, nebo promile poruchovosti. Pokud ale Apple zacal sam rozesilat informace, tak to tak zanedbatelne mnozstvi nebude, jinak by se to normalne opravilo nebo vymenilo v ramci zaruky. Myslis ze je bezne ze se Apple nebo kterykoli jiny vyrobce vyjadruje ke kazde poruse s kterou zakaznici neco reklamuji? Asi tezko,

uni
Uživatel
uni

Takových zpráv jsou tucty u každého výrobce, tohle má jen aktuální buzzword „FaceID“… a hned se tu hýká:D

q
Anonym
q

@uni:
Je pravda ze chyby u Applu jsou jiz temer na dennim poradku, nova zprava, ze opet neco nefunguje, uz nemuze nikoho prekvapit. Ale mozna jenom byli uzivatele prasata a nepouzili ochranne pouzdro.

uni
Uživatel
uni

q (neregistrovaný): Tak pokud je daný uživatel jak píšeš „prase“…, máš pravdu.

shepii
Uživatel
shepii

Prý aktuální buzzword :D Vždyť to už nikoho nezajímá, ani Apple očividně.

JP23
Uživatel
JP23

Spekulace.

shepii
Uživatel
shepii

[odkaz]
Naposled byl zájem na podzim minulého roku a to prakticky jen díky Číně. ;)

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Zmatený jedinče, jak si to stojí vs jiné technologické pojmy ostatních výrobců? Toto je totiž jen relevantní číslo ????

shepii
Uživatel
shepii

Bavíme se o FaceID, proč sem taháš zas něco jiného? Psal jsem, že to už nikoho nezajímá, v grafu je jasně vidět, že největší zájem (zhruba 8x větší než dnes) byl naposled na podzim, vlastně jen chvíli po představení. Strohé info, nic víc.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jak rychle faceID prislo, tak zase rychle odeslo, respektive se na nej zapomelo. Revoluce nulova, bezpecnost nulova. Nebyt teto chybky, nikdo by si na nej nevzpomel.

shepii
Uživatel
shepii

htcjirka: Asi tak, ale pro BFU to bude buzzword ještě dva roky :D

Menty
Uživatel
Menty

Tak u uniho klasika, když neví, tak tahá do diskuze Apple, jak je nejlepší a takový a makový. Jen uni bude srovnávat chybovost svého TCL z bazáče s vysněným iPhone X. FaceID je nebezpečná a nespolehlivá věc, co má před sebou roky vývoje, jak moc to funguje nám bylo prezentováno na Keynote. Uni asi chyběl.

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Tak ano, všude byly zmatenáv individua jako že, dokola se jim muselo vysvětlovat „co jak kde“, dnes je to std. funkce v desítkách milionů telefonů s porůznu kopírováním u ostatních, penetrace informovanosti už nějakou úroveň. Díky bohu, byla to doba temna, stále dokola vysvětlovat…

q
Anonym
q

uni: Zjevne nevis co je ‚buzzword‘. Odpovdidas zcela mimo. Nastuduj si i tuhle temu, at nejsi porad za b1bce.